Skocz do zawartości
cviet

Swiatlo z HQI czy T5

Rekomendowane odpowiedzi

Taak, a świstak siedzi i zawija...

po pierwsze primo) nie będzie za mocne, dopiero wtedy bedzie ładnie doświetlone

po drugie primo) Kidult akurat proponował pewne specyficzne żarniki

po trzecie primo) spróbuj przeczytać ze zrozumieniem mój poprzedni post...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#328021 tomasz :

Taak, a świstak siedzi i zawija...

po pierwsze primo) nie będzie za mocne, dopiero wtedy bedzie ładnie doświetlone

po drugie primo) Kidult akurat proponował pewne specyficzne żarniki

po trzecie primo) spróbuj przeczytać ze zrozumieniem mój poprzedni post...

to niech kolega KIDULT wstawi swoje popalone korale i radzi dalej :waving

ja mówię z doświadczenia - kolega mnie pyta to mu radzę

dla mnie 600W do tego konkretnego 300 litrowego akwa jest za mocne...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:babyPanowie chyba zaczynamy popadac w skrajnosci. 2x250W plus T5 to jest absolutnie wykluczone!

Nawet za bardzo nie zamierzalem sie na 8x54W. Chyba sprobuje 6x54 i zobacze co z tego wyjdzie. W sumie jest w baniaku 32 kg skaly i objetosciowo wyplynelo 15 l wody, to w akwa zajmuje ok. 1/3 miejsca. Byly tego 2 pelne kartony z frachtu. Skala wspina sie do ok 15 cm od lustra wody, a dojdzie jeszcze 8 kg. z malego zbiornika. Chcialbym jeszcze kawlek plazy zostawic.... Mysle ze te swietlowki nie beda musialy tak znowu gleboko swiecic, i wrazie czego najwyzej sprobuje z HQI, a ta zostanie dla potomnych.

Wrzucilbym fotki jak to teraz wyglada, ale bez oswietlenia, z lekko zielonkawa woda i aparatem w komorce wyglada to strasznie... Aparat po latach pracy odmowil posluszenstwa :con


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 x 54 będzie ok

co jest fajne w 8 x 54? że masz większą płaszczyznę a co za tym idzie korale ładniej rosną w rożne kierunki

ja poskąpiłem na 10 x 54 i mam 8 x 54 i niestety korale bliżej przedniej szyby rosną do tyłu :waving ale ja mam 72 cm - u Ciebie 50 więc powinno wystarczyć


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzieki Kris, rozwiales wszelkie moje watpliwosci.

Dziekuje takze wszystkim forumowiczom ktorzy udzielali sie w temacie.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2x400W radium i do tego 6x80 T5 - korale szybciej rosna niz na 2x400W BLV 14000K i te co rosna pod samymi zarnikami 30cm pod woda dostaly juz nowych cyckow po tygodniu, a wczesniej byl zastoj. Kris nie pokaze Ci popalonych korali bo ich nie mam. moge Ci pokazac pieknego kanarkowo zoltego humilisa, ktorego mam od pazdziernika.

proponowalem 2x250 radium na taki baniak poniewaz kolega ma prosty sprzet i proste korale zamierza hodowac, wiec i bez zmierzchu sie obedzie, a co za tym idzie nie musi dokladac swietlowek. zarniki tanie i dluzej wytrzymaja niz swietlowki. poza tym radium sa dosyc specyficzne, bo nie sa takie trupio niebieskie jak inne zarniki 20000K i do tego maja spory PPFD. bedzie ladny blik, wystarczajaco widno i calkiem estetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaleznie od aparatu i obiektywu inaczej wyjda zdjecia. poza tym zalezy jak oczy masz przyzwyczajone. jak chcesz to wpadaj na rondo wiatraczna (niedaleko erybki) to zobaczysz jak swieci. w godzinach 11-18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem u @KIDULTA,szczeka mi opadla,kolory korali super,wczesniej jak mial zarniki 14000K to mi sie kompletnie nie podobalo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kudult,

Gdzie można dostać żarniki Radium w Polsce no i czy wystarczą balasty magnetyczne , czy muszą być koniecznie elektroniczne ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dajcie jakieś foty , choćby blade pojęcie będziemy mieli.

Ja właśnie szukam dobrych żarników pod LPS-y


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damy foty jak kupimy obiektyw jakis. w Polsce nie ma tematu "radiumm" - trzeba kupic na ebayu. cena 300zl z przesylka za zarnik 400W to chyba dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwole sobie odswiezyc temat, bo lampka juz swieci nad akwa.

Sporo ostatnio jezdzilem po sklepach ogladajac swiatelka i jednak zdecydowalem sie na 2x150 HQI + 2xT5. Zarniki sa 10000K, ale docelowo beda 14000K. Narazie poki baniak calkiem pusty, niech sobie te swieca.

W sumie juz bardzo mi sie podoba bo widzialem swiatla 10000K strasznie zoltawe, a te swieca naprawde bialo z lekkim bladoniebieskim. Swietlowki sa narazie tez biale 10000K, ale jutro podskocze po aktyniki i nie wykluczam ze juz tak zostanie. Jak sie zbiore to wrzuce w koncu pare fotek do oceny.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarniki firmy CH Light.... CH jak CHina :waving

Beda szly do wymiany, ale jeszcze zdecyduje czy 10000 czy 14000


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo nawet markowe 10 k nie świeca na biało ,niebiesko ,to po co chcesz wymieniać jak ładnie świecą? Jak nie będą rosły zbędne glony pod nimi i korale będą się otwierać i wybarwiać to co za różnica czy china czy USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.