Skocz do zawartości
Gość kawa93

[25 l] Pico rafa - Zoa/LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kawa93

Założone 11.01.2010

Zlikwidowane 25.07.2012

Akwarium: 25l, 40x25x25cm

Oświetlenie: 1x 11W, 1x24W (Aquael Actinic i AquaMedic 24W Blue) + niebieskie diody LED z Allegro

Cyrkulacja: koralia nano

5kg LR, 2kg LS

Koralowce: Ricordea Florida, Zoanthusy Fluo, Discosomy, Capnella, Xenia umbellata, Protopalythoa, Lobophyllia corymbosa, Montipora talerzowa Green, Montipora Red, Caulastrea, Euphyllia paraancora, Euphyllia paradivisa, Favites, Rhodactis, ukwiał Actinia Equina.

Bezkręgowce: Percnon Gibesi, Nassarius sp.

akwa2a.jpg

zoaf.jpg

zoaiif.jpg

zoaivf.jpg

zoavf.jpg

zoaiii.jpg

Edytowane przez kawa93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za duża obsada jak na taki słoiczek ?? ja mam podobny zbiornik i oddałem młodziutkiego pteropogona bo nie mogłem dać rady ze stabilnością zbiornika,

masz obok jakieś większe akwarium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

nie mam obok większego akwarium. Purigen, węgiel + prodibio BioDigest przy cotygodniowej podmiance(2l) załatwiają sprawę :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Aparat Nikon D60 + kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez jakis przystawek macro?

to troche offtopic, ale walczylem ostatnio bezskutecznie z podobnym aparatem przy moim malym skillu z fotografii i czy moglbys napisac z jakimi przykladowymi ustawieniami to cykasz (przeslona, migawka i iso)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Bez przystawek makro. Ustawienia - minimalna wartość przysłony, dłuższy czas otwarcia migawki. wyższe iso - 400 lub 800 - zależy od aparatu, niektóre przy iso 400 mają straszne szumy(zamiast wyższego iso możemy ustawić dłuższy czas naświetlania) Później tylko zabawa z programie graficznym, żeby jak najwierniej oddać kolorystykę akwarium (i ewentualnie rozjaśnić zdjęcie)

Tubastrea Faulkneri pod żółtym światłem:

SunCoral%2520Small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie Twoje akwarium! Gratuluje!

Czy moglbys napisac jaka masz kaskade (jesli to kaskada) i jak dokladniej rozwiazales oswietlenie?

Actine codziennie karmisz strzykawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Dzięki za miłe słowa :waving

Kaskady nie mam :waving Oświetlenie - tak jak w pierwszym poście - 1 świetlówka narva 11W, diody LED niebieskie z allegro. Pokrywa DIY z plexi, za akwarium wiatraczek skierowany pod pokrywę żeby nie zagotować wody w akwa.

Actinia codziennie dostanie trochę żarcia - siedzi blisko tubki więc zawsze coś sobie złapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie tajemniczo piszesz - czyli masz panel albo robisz podmianki z innego wiekszego zbiornika? :waving

Diody ilu watowe dales, bo te 11W ze swietlowki to chyba za malo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Nie mam panela/sumpa/kaskady. Jedyny sprzęt to pompa cyrkulacyjna i oświetlenie ( nie ma nawet grzałki) Podmianki na świeżej solance, nie z innego akwa :waving

Diody mają łącznie w granicach 7-8W (Czyli mam około 18W/25l - spokojnie wystarcza dla miękkich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to naprawde fajnie Ci to wychodzi. A jaka sol uzywasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Używam soli Reef Crystals :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Dzisiaj sprzedałem tubkę, bo za bardzo brudziła mi wodę (1 kostka żarcia na 25l/dziennie to strasznie dużo) Teraz poprawiam parametry i rozglądam się za jakimś fajnym LPS na miejsce tubki. Jaki LPS będzie czuł się dobrze przy takim świetle i cyrkulacji? (ok 18w/l, wysoka temp. barwowa, cyrkulacja 36x objętość zbiornika/1h) Myślałem o mocno kolorowej favii/favitesie (ewentualnie Plerogyra sinuosa lub Montastrea curta) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna koncepcja . Podoba mi sie!!

Gdzie masz purigen i wegiel? Za skalami?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Dzięki :)

Purigen i węgiel wiszą za pompą cyrkulacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

W piątek doszły nowe koralowce:

Ricordea Florida (Pomarańczowo-niebieska)

Skałka z zoanthusami (zielone z pomarańczowymi środkami)

Euphyllia paraancora (2 główki)

Caulastrea (mała szczepka)

3 szczepki zielonej montipory talerzowej

Rhodactis (1 duży i 1 malutki polip)

caulastreę i monti talerzową dostałem gratis - dzięki Czerest :help1

Teraz mam już na tyle zapełnione akwarium że kupię tylko kilka polipów Ricordei i braknie miejsca na nowe korale :) Jak narazie wszystkie nowe korale ładnie się pompują, jedynie euphyllia zdążyła poparzyć już discosomę i ricordeę, dlatego została przyklejona na podstawkę i postawiona na piasku, z dala od reszty korali.

Nowe fotki:

fts7.jpg

euphyllia.jpg

rf2s.jpg

Ricordea%2520Florida%25202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super masz te zoantusy - mnie się te korale bardzo podobają


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b. ładne kolorki uzyskales tym oswietleniem :help1 mam pytanie uzyłeś "taśm led" czy jak wygladaja te dodatkowe diody ?


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

maxymalny - Dzięki :) Generalnie ładne zoa bardzo trudno jest znaleźć - ładne kolory bardzo szybko są wykupowane, z resztą w PL mamy mało ciekawych odmian - jak patrzę na te odmiany, jakie sprzedają w USA to aż się skręcam z zazdrości :help1

Dzizys - Zwykłe niebieskie LED z Allegro, sprzedawane na sztuki. Zamontowane na płytkach PCB. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, czemu nie kupiłem tych silikonowych taśm - dużo mniej roboty, a w dodatku zabezpieczone przed wilgocią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Postaram się zrobić fotkę przy normalnym świetle jak tylko znajdę trochę czasu :) Chociaż akwarium dużo ładniej wygląda pod niebieskim światłem - takie miało być docelowo, ale pod samym niebieskim oświetleniem korale bardzo wolno rosną.

Co do Tubki - rewelacyjny koral, ale niestety na tyle mocno brudził wodę (a do tego w akwa są 2 błazenki i krewetki) że musiałem go sprzedać. Mimo to nadal mam Tubastree w pico rafce - spokojnie ponad 100 malutkich polipów na skale, są dosłownie wszędzie - to jest chyba gorsze od aiptasii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Mała aktualizacja(sorry za post pod postem):

Parametry w akwarium coraz lepsze - w sobotę odessałem piasek i wypłukałem go, syfu były niesamowite ilości. Dzisiaj koralowce są napompowane na maxa, Ricordea prawie podwoiła rozmiary, monti talerzowa pięknie polipuje, euphyllia po prostu oszalała :D

Czy robienie 3-4 razy w tygodniu'burzy piaskowej' - porządne gzebanie w piasku przy włączonej cyrkulacji, żeby cały syf dostawał się z piasku do wody będzie dobrym pomysłem? Teoretycznie duża część tego syfu(detrytusu) powinna zostać zjedzona przez filtratorów i małe tubastree. Jeszcze pytanko co do karmienia - czy około 1/3 kostki solowca co drugi dzień starczy dla 2 małych błaznów i krewetki czyszczącej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa ??? wiele na forum widziałem ale Twoje ??? pełen szacunek, mnie się bajecznie podoba.

A nick masz gites - to ty jechałeś żukiem po Tuchałową ??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.