Skocz do zawartości
Gość kawa93

[25 l] Pico rafa - Zoa/LPS

Rekomendowane odpowiedzi

dawaj zdjęcie całości:) i szczepki też możesz dać lub się wymienimy za coś:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/zoanthusy-sp-i1628766835.html

To Ty sprzedajesz te zoa na allegro, czy ktoś przygarnął sobie Twoje zdjęcia (mam nadzieję, że za pozwoleniem)?

Piszę też o tym, bo widziałem, że byli chętni na szczepki Twoich zoa, a tu ktoś sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Nie sprzedaję żadnych zoa na allegro, dupek przywłaszczył sobie zdjęcie bez pozwolenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieładnie, ja bym na Twoim miejscu napisał do człowieka, że działa nielegalnie. Niech nie czuje się tak swobodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Zgłosiłem to do allegro, ale jak narazie reakcji nie widzę.

Edytowane przez kawa93
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz piękny baniaczek.A co do allegro to ktoś zaszalał. :rolleyes:


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem tą aukcję na allegro. Nie dość że jest to naruszenie obowiązujących przepisów prawa karnego - prawa autorskie, to jeszcze oszustwo bo pisze gość wyraźnie że sprzedaje to co jest na zdjęciu co prawdą nie jest. Gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem, że Twoje i chciałem kupić:) i tak masz zaje****** akwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Dzisiaj dorzuciłem świetlówkę aktyniczną Aquaela 11W, teraz mam 1,1W światła/litr :) Wymieniłem woreczek z purigenem na nowy.

Niestety padły mi oba błazenki - miałem je około roku, nigdy nie chorowały, jadly wszystko i miały ADHD i nagle w ciągu 10h padły :/ Zaczęło się nagle - problemy z pływaniem, 'stawanie na głowie' problemy skórne - w niektórych miejscach skóra zrobiła się sporo jaśniejsza, na każdym błazenku było też dosłownie po kilka kropek jak przy ospie (tylko że przy ospie ryby raczej tak szybko nie padają) Podałem czosnek do akwarium i żarcia, zzwiększyłem natlenienie wody a mimo to nie udało się ich uratować. :( Ma ktoś pomysł na co mogły pozdychać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było po wymianie purigenu czy przed? jakie masz parametry?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Błazenki padły po wymianie purigenu, parametry:

zasolenie - 1.024

temp. 26-27 stopni

Ca - 480

Mg - 1430

pH - w granicach 8.0

No3 - 10-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek SUPER!!!! Gratuluję ;)


360l + sump ok 100l, LED MAXSPECT R420R, DELTEC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Podczas podmianek nie przepłukiwałem, płukałem tylko przed włożeniem świeżej porcji (w małej ilości wody, może z pół szklanki wody na 30ml purigenu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłeś go wymoczyć z 2h w RO ja tak zawsze robię...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak często zmieniasz wkład, ale wydaje mi się, że najlepiej jest go płukać przy każdej podmianie w wodzie z akwarium. Jeżeli woreczek nie jest cały czas mieszany, to mogą się w nim gromadzić szkodliwe substancje i podczas wyjmowania wypłukujesz to wszystko do akwarium. Poza tym takie płukanie co tydzień też pewnie trochę zwiększa żywotność wkładu - granulki się mieszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Wcześniej też tak płukałem i nie było problemu. Z resztą gdyby purigen wydzielił cos do wody to pierwsze zareagowałyby koralowce i krewetki - a wszystko żyje i ma się dobrze, tylko błazenki padły, także wątpię że to od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purigen musi być mocno ściśnięty w woreczku, nie może być obracany. Ja swojego na ogół nie płucze. Mam przed warstwę waty i wymieniam ją raz na tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Padł mi Gobiodon Okinawae - rano przed wyjazdem na wakacje dostał porządnej ospy, wykąpałem go w FMC zooleka, dałem czosnek do żarcia i akwarium, ale jak wróciłem to już go nie było :/ Narazie daję sobie spokój z rybami, bo robię kwarantannę żeby usunąć ospę z akwarium. Parametry wody znacznie się poprawiły z powodu braku ryb, No3 - 5 (a było 15) protopalythoa odzyskały kolory, jedna odmiana zoanthusów ładnie się wybarwiła.

Zdjęcia:

fts57810.jpg

SexyShrimp4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To real photo, czy podkręcasz kolorki? Robisz jakieśkolwiek poprawki w jakims programie graficznym?

Zakładam własnie nano rafę, na PC 11W - jakie diody do tego masz? Masz jedną białą i jedną niebieską PC?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

real photo pod niebieskimi LEDami :) Trudno nie poprawiać zdjęcia w programie graficznym, jeśli akwarium oświetlone jest niebieskim światłem, bo balans bieli kuleje pod takim oświetleniem. PC są wymienione w pierwszym poście, diody mam z allegro, te najzwyklejsze, nie 1-3W jak np. Cree, a barwę mają taką fajną że wszystko ładnie świeci :) No chyba że masz w monitorze jasność i kontrast na max ustawieniach to nie dziwię się że mało realistycznie to wygląda ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę ci pogratulować bo twój baniaczek jest piękny. :thumbsup:

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.