Skocz do zawartości
Gość kawa93

[25 l] Pico rafa - Zoa/LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kawa93

wasilllo - przecież aktualizacja była 11 dni temu, nic się od tego czasu nie zmieniło ;)

mateusz86 - Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

18 lipca zacząłem lać KZ AAHC, Iron Concentrate i Sponge Power, Przed chwilą zmierzyłem azotany i wynik miło mnie zaskoczył: No3 - 2. Ciągle mam dosyć niskie pH, które utrzymuje się na poziomie 7.8 - 7.9. Ma ktoś pomysł jak je podnieść? Pokój często wietrzony, w akwarium mało syfu, brak ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez odpieniacza ph bedzie niskie.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Wczoraj kupiłem:

- Favites halicora (chyba)

- Czerwoną Motiporę

- Krewetkę Urocaridella Antonbruuni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na fotki nowych zakupów i od razu widzę czemu wystawiłeś na targowisko zielone słoneczka :smoke: .


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Fotki postaram się dodać wieczorem, a protopalythoa rzeczywiście sprzedaję dlatego, że przez nowe zakupy nie mam na nie miejsca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no rakieta piko rafka, piekne korale, tez bym sobie strzelil taki maly baniaczek, ale boje sie o eksmisje :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Favites w rzeczywistości jest jaśniejszy i bardziej "Fluo" - pod niebieskim światłem świeci jak żarówka, inne korale są przy nim brązowe ;) Pół godziny po włożeniu do zbiornika koralowiec napompował się i wypuścił polipy :) Zdjęcia monti i krewetki następnym razem.

favites3.jpg

favites2.jpg

Tutaj uśmiechnął się do zdjęcia B)

happyfavites.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek bardzo ładny :) Będę czekał na kolejne aktualizacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Aktualne parametry wody:

Zasolenie - 1.025

Temperatura - 26 stopni C

pH - 8.0

No3 - 2

Ca - 480

Mg - 1450

Codziennie odsysam detrytus zbierający sie w miejscu o najmniejszej cyrkulacji, koralowce wyglądają ładniej, a po podawaniu preparatów KZ powoli widać efekty - lepszy wzrost i lekka zmiana wybarwienia. Zdjęcia postaram się dodać wieczorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajka normalnie aż mi się chce założyć taką :), purigenu mam sporo, węgla też sporo od kubełka tetry jeszcze. Tylko powiedz mi jak ci się sprawuje ukwiał [rzy tym świetle dużo go dokarmiasz czy korzysta z pomocy błazenków podczas karmienia ich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Ukwiał jest rzadko karmiony, trzyma się dobrze. Błazenków już nie mam, ale nawet jak były to ukwiałem się nie interesowały ;)

Aktualnie pico wygląda tak:

ftsx24811.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za taką przyziemną prośbę, ale mógłbyś pokazać jak rozwiązałeś kwestię "zawieszenia" Purigenu?


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Purigen włożyłem do woreczka, zawiązałem go, a potem zrobiłem haczyk ze spinacza biurowego i zawiesiłem ten woreczek na krawędzi akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudne maleństwo :unworthy:

Mam nadzieję, że moje też za kilka miesięcy będzie choć w połowie takie :sweat:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purigen włożyłem do woreczka, zawiązałem go, a potem zrobiłem haczyk ze spinacza biurowego i zawiesiłem ten woreczek na krawędzi akwarium :)

A woreczek to firmówka Seachema czy jakiś bele-jaki? Tak dopytuję, bo cały czas dumam czy jednak nie odpalić małej kostki, a nie mam ochoty dokupywać kaskady skoro mam Koralię nano. Węgiel masz w odrębnym woreczku, tak?


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Węgiel mam w oddzielnym woreczku. Purigen jest w woreczku który był dołączony przy węglu Rowy, a węgiel i PhosGuard są wsypane do pończochy ;)

giant19s - Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszając temat węgla... jest to jakiś specjalny węgiel :question: Jakaś podpowiedz co do nazwy, producenta, modelu?

Jeszcze jeśli można się dowiedzieć jak "dozujesz" PhosGuard jeśli to nie tajemnica ;)

tmaciak purigen 100ml ma już fabryczny woreczek (tylko potrzebuje dobrego wypłukania bo tak to strasznie pyli tymi kuleczkami co są mniejsze od oczek w woreczku po baniaku


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tmaciak purigen 100ml ma już fabryczny woreczek (tylko potrzebuje dobrego wypłukania bo tak to strasznie pyli tymi kuleczkami co są mniejsze od oczek w woreczku po baniaku

Tak, wiem bo posiadam, używałem w akwariach roślinnych, ale mi za bardzo rozwalał "gospodarkę azotową" i zrezygnowałem.

Tyle, że woreczek 100ml to już dość pokaźny jest jak na kostkę 30x30x30 a ja nie lubię jak mi się za dużo techniki po akwarium "szlaja".


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki 100ml i jest wielkości kostki mydła tak że nie jest taki straszny :p


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

giant19s - węgiel to Rowa Carbon (a nie Grotech jak napisałem wcześniej ;p ) PhosGuarda mam 10ml, odmierzone buteleczką z podziałką (mam taką, która ma podziałkę co 10ml)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 10ml to masz cały czas w baniaku? Ewentualnie jak często zmieniasz?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwa. W takim małym słoiczku nawet zoa wyglądają na "wielkoludy".


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Kawa twoje akwarium to po prostu bajka!!! Moge tylko sobie życzyć aby moje przyszłe akwa bylo choć w połowie tak efektowne jak twoje.Mam pytanie odnosnie tła które masz w zbiorniku, możesz zdradzić gdzie je kupiłeś?? jest samoprzylepne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Dzięki za miłe słowa :)

Tło kupiłem w zwykłym sklepie akwarystycznym - nie jest samoprzylepne, z jednej strony jest niebieskie, a z drugiej czarne.

Mała aktualizacja - w akwarium coraz lepiej, po miesiącu stosowania suplementów Korallen-Zucht(AAHC, Iron, Sponge Power) jestem baaardzo zadowolony - koralowce coraz ładniej się wybarwiają, te które nie chciały rosnąć w końcu ruszyły, a reszta przyśpieszyła wzrost - euphyllia zaczyna się dzielić, monti talerzowa coraz szybciej rośnie, capnella przed chwilą się rozmnożyła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.