Skocz do zawartości
Tofik

Porównanie lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka miesięcy będę wymieniał światło i bardzo często chodzi za mną myśl o full t5 i podziękowaniu HQI.

Dodam, że zależy mi na możliwie silnym świetle (na 200L) i nie dłuższym niż lampy 39W, 24W raczej mnie nie zadowolą.

Pierwsze lepsze jakie wpadły mi w oko lampy to:

ATI - Sunpower T5 lampy modułowe

opis:

Zmodyfikowane lampy serii SunPower T5 charakteryzują się bardzo ładnym designem, bardzo cichą pracą oraz satysfakcjonującą wydajnością - dzięki zastosowaniu aktywnego chłodzenia świetlówek w czasie pracy.

Posiadają posrebrzane , odpowiednio wyprofilowane odbłyśniki oraz szybę na całej długości i szerokości lampy, wykonaną ze specjalnie dobranego akrylu.

Wybrana wersja: 6 x 39w 888 x 340 x 60mm

Cena: 993zl

Informacji o świetlówkach w zestawie brak, zapewne ich nie ma ale proszę o wyjaśnienie kogoś z obsługi sklepu.

Aqua Medic - Ocean Light T5

opis:

Bardzo płaska, elegancka, proszkowo malowana, aluminiowa oprawa na świetlówki T5.

- oprawa (w zależności od modelu) na 4, 6 lub 8 świetlówek T5.

- każda lampa posiada dwa obwody zasilające świetlówki

- diodowe oświetlenie nocne (LED) na niezależnym obwodzie zasilającym

- oprawy na 6 i 8 świetlówek wyposażone są w niskonapięciowe (6V) wentylatory zapewniające właściwe chłodzenie

- użyte wentylatory zostały wyposażone w ciche łożyska kulkowe

- dwie możliwości zawieszenie lampy - I - za pomocą systemu linek, II - na specjalym stojaku na krawędzi akwarium

- kolor oprawy: czarna

- świetlówki: brak, zapytaj sprzedawcę o specjalną ofertę na świetlówki T5 do nowych lamp

Wybrana wersja: 6 x 39w

Cena: 1625,95 zl

Świetlówkach w zestawie brak, proszę o wyjaśnienie kogoś z obsługi sklepu.

ATI - Nowa Lampa Sunpower

opis:

ATI - Nowa Lampa Sunpower

Jest to nowa wersja lamp ATI Sun Power. Wykonana jest z Cienkiego aluminium dzięki czemu jest lekka i wygląda zdecydowanie lepiej od starszej wersji.

Wybrana wersja: 4 x 39w

Cena: 1100zl

Informacji o świetlówkach w zestawie brak, zapewne ich nie ma ale proszę o wyjaśnienie kogoś z obsługi sklepu.

ATI - Powermodule T5

opis:

Bardzo ekskluzywnie wykonana lampa, o dopracowanym kształcie, dzięki któremu sama w sobie zawieszona nad akwarium stanowi kolejny element dekoracyjny akwarium . Lampa posiada aktywne chłodzenie zainstalowanych w niej świetlówek, dzięki czemu pracują one w optymalnej dla siebie temperaturze, uzyskując przy tym najlepszą wydajność(nawet do 15% więcej niż lampy bez chłodzenia). Lampy posiadają posrebrzane , odpowiednio wyprofilowane odbłyśniki oraz szybę na całej długości i szerokości lampy, wykonaną ze specjalnie dobranego akrylu.

Wybrana wersja: 6 x 39w

Cena: 1990zl

Informacji o świetlówkach w zestawie brak, zapewne ich nie ma ale proszę o wyjaśnienie kogoś z obsługi sklepu.

Czy ktoś miał styczność z tymi lampami (nie koniecznie tej samej mocy), macie jakieś opinie o jakości wykonania?

Jak widać rozrzut cenowy jest dość spory, zapewne chodzi głównie o markę i jakoś wykonania.

Ale wydaje mi się, że chyba te lampy są już raczej wykonane dosyć starannie a czy to będą chromowane śrubki czy nie to już raczej nie ma dla mnie znaczenia. Bardziej interesuje mnie jakość odbłyśników, wyważenie czyli czy lampy nie pozakrzywiają się pod wpływem ciężaru kabla, wiadomo, że posiadają wiatraki ale jak naprawdę jest z ich kulturą pracy po dłuższym czasie eksploatacji? Czym różnią się lampy modułowe i power module od zwykłych wersji?

Proszę o konstruktywne wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam lampę Ati Power modul 8x80 od prawie trzech lat. Generalnie jestem z niej zadowolony, pleksa się nie wykrzywiła do tej pory a z samą lampą niemiałem żadnych problemów. Niestety świetlówek niema w zestawie. Natomiast to aktywne chłodzenie w tej wersji podłączone na 24v jest dość głośne, zmiana na 12v daje więcej ciszy ale lampa znacznie bardziej się grzeje. Generalnie uważam że lampa jest w porządku ale czy warto płacić więcej niż za sunpower to już musisz sam się zastanowić. Dodam że widziałem na żywo lampę Sunpower 6x54 i działała zdecydowanie ciszej a wiatraczki chodziły na mniejszym napięciu przy jednoczesnej znacznie niższej temperaturze lampy.

Ps. Jak masz jakieś jeszcze pytania wal śmiało, chętnie odpowiem.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i o takie odpowiedzi mi chodzi! :clowning

Też się zastawiam bo co jak co ale 10 do 12 h szmeru wiatraczków może doprowadzić do szału.

A jak z estetyką wykonania tego snupower? ile on miał tych wiatraczków?

jak z wyważeniem ? Bo w mojej obecnej lampie chociaż dość ciężka to jednak wiszący kabel znacznie ją wykrzywia :D

hehe Kris ale która to nowa a która stara ta snupower?

Ps. jeżeli chodzi o http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1039&products_id=7678

i jest to chyba ta nowa wersja to biorę ją pod uwagę ale jednak ma o 2 świetlówki mniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Power module wyważenie jest porządku, kabel jej nie wykrzywia, co do Sun Power stara jest plastikowa a nowa chyba z aluminium lub stali nierdzewnej. Ale słyszałem że w Sun Power plexa się potrafi wygiąć i wypadać. Ten Sun Power kolegi to nawet z wyłączonymi wiatrakami nie osiągał takiej temperatury co mój Power module więc musi ktoś się wypowiedzieć o Sun Power.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sunpowera, tylko obejrzyj dokładnie przed kupnem, jest z dużo cieńszego materiału niż Powermodu i jest podatny na uszkodzenia w transporcie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok, ale są modele 5x39, albo 6x39??

Jak świetlówki są w zestawie?

Waham się między starym a nowym modelem. :clowning stary ma 6x39W ale chyba mocniej się grzeje i coś mi mówi, że będzie brzydszy od nowego.

I co właściwie decyduje o tym, że polecasz mi tą lampę a nie osławionego AM?

EDIT:

W tym linku: http://www.morskie.com/ati-sun-power-6x39w-p-1082.html

Jednak jest taka lampa - czy to jakiś błąd? I ktoś dał nie takie zdjęcie?

Bo ReefShop nie ma w opisie to myślałem, że takiego modelu nie ma, czy po prostu nie macie go na stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komplecie nie ma żadnych świetlówek, a co do starego modelu, to chyba już w przyrodzie nie występuje, u nas na stronie jekoś się zaplątał, zaraz go nie będzie. Dlaczego polecam? Dlatego że używam i Sunpower i Powermodul:)

Pozdrawiam\

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc jak masz porównanie a proponujesz Suna to czym sobie zasłużył że Powermodul zszedł na bok??

Czyli potwierdzasz że są takie modele jak ATi Sunpower 6x39 tylko po prostu RS niema ich w swojej ofercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, czytaj ze zrozumieniem, używam i Sunpower i Powermodul:) A 6x39 w przyrodzie występują tylko nie mamy ich fizycznie na półce.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starego modelu myślałem, że stary model czyli ten:

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1039&products_id=6035

A to że jest nowy:

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1039&products_id=7678

Kris w tym linku co mi dałeś nie widzę wersji 6x39

to w kocu która jest nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, najwyżej zawieś 8 belek na front szybie :clowning

Seb oświeć mnie który to ten nowy a który stary model bo czuję że znowu się pogubiłem?

pkt. 6 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały Tofik:clowning


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starego już nie ma na stronach sklepu:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie weź się Włodi nie śmiej ja czasem ma problemy z zrozumieniem co się do mnie mówi :clowning

I dalej nie pojmuję....

Czyli co to jest stary model??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, zmień lekarza, albo bierz połowę:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa fachowa obsługa :clowning

Dobra jak dla mnie różnica w powermodul 6*39 a sun power 6*39 to tylko fakt że jest droższa o 800zl :D Aha i jeszcze takie pytanie:

Czy w tej lampie da się zapalać poszczególne świetlówki czy albo wszystko albo nic?

oraz według tej stron Klik przetłumaczonej pobieżnie wnika, że lampa ma wyświetlacz LCD? Bo ja go nie widzę w lampach sprzedawanych w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http :/ /nano - reef . pl/forums . php ?

m = posts &p = 331807 # 331807

Seba ale jak napisales wyzej w innym temacie .

Skoro golym okiem widac roznice na

wylaczonych wetylatorach to czy jeden w

Sunpower robi taka sama robote??? Jak to jest?

W Powermodulach wentylatory chlodza

swietlowki , a ten jeden na srodku w Sunpower ?

uklad zaplonowy ? generalnie cala lampe , ale

gorzej niz w powermodule ?

W Powermodule na kazda pare swietlowke

przypada jeden kabel, czy w sunpower tez tak

jest ?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, z Powermodula wychodzi jeden kabel, potem z puszki rozchodzi się na dwie wtyczki, można zapalić dwie świetlówki albo całą lampę. Powermodul mój przynajmniej (8x80) ma trzy wiatraki, a Sunpower też mój (6x54) ma dwa wiatraki. Nie wiem jka to jest w środku poukladane, ale myślę że wiatraki bardziej chłodzą elektronikę niż świetlówki i w jednej i w drugiej lampie, ale to musialby się jakiś fachowiec wypowiedzieć. Tofik, tych najnowszych Sunpowerów z wyświetlaczem z boku z tego co wiem jeszcze nie ma w PL.

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.