Skocz do zawartości
DiTus

"samo przestawienie" się odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

miałem fajnie ustawiony odpieniacz, tj. na sucho, dziennie 3-4cm ciemnego szlamiku się zbierało. Wcześniej czyściłem regularnie co dwa dni kubek, w ostatnim tygodniu odpuściłem sobie czyszczenie...

w weekend zrobiłem:

1. podmianę podnosząc lekko zasolenie 40 litrów (system 600 brutto). Końcówka soli IO.

2. wyczyściłem kubek od wewnątrz był cały w ciemnym smalcu 1-2mm

3. wywaliłem całkowicie ROWĘ, (system wystartował równolegle na kulkach i rowie)

4. widziałem jak mały krab "zaciupał" trzy razy większego (większy był zaraz po wilince), bo mu się spodobała muszla większego kolegi... myślałem, że duży da małemu radę, :clowning a tu ciachu prachu i wyławiałem zwłoki dużego kraba :banghead, także raczej nic nie padło większego w akwarium...

parametry:

Ca 490 - to przez podnoszenie zasolenia

Mg 1300

kH 9,6

zasolenie 33ppt

pH 8,0 - 8,5 tutaj nie jestem pewien sondy (leżała ponad rok nieużywana)

PO4 0,024 test rowy

ryby i szczepki SPS OK

już drugi dzień odpieniacz "zwariował" i pieni na mokro (co 6h wylewam 1.5litra jasnych ścieków)

pytanie czy poczekać, czy zacząć się bawić w podnoszenie odpieniacza, teraz mam ustawiony najniżej jak się da poziom wody + max powietrze (Red Skim 200, głębokość zanurzenia 20cm)?

czy możliwe, że coś było na dnie wiaderka soli (źle wymieszana) i stąd taka reakcja odpieniacza?


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze czasem same wariują,czasem coś w wodzie się pojawiło i też przez to im odbija.To raczej normalna rzecz i raczej nie ma tak,że raz ustawisz i zapominasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręc powietrze.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem pewną zależność związaną z bardziej intensywnym pienieniem odpieniacza po karmieniu mrożonkami a chodzi tu o konkretne rodzaje mrożonek firmy IT. O ile Solowiec, Lasonogi, Wrotka czerwona nie ma wpływu na odpieniacz to np. Kryl drobny i Ikra morska po karmieniu chcą wysadzić odpieniacz w powietrze, teraz już o tym wiem i ustawiam odpieniacz w zależności czym będę karmił.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie reaguje, gdy ktos zmieni wate na nowa i jej przedtem nie wyplucze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zapycha się rurka przy pompie odpieniacza, która ciągnie powietrze. Muszę ją przepychać conajmniej raz na tydzień, w przeciwnym wypadku zaczyna pienić na mokro. Odpieniacz to Turboflotor T1000 z pompą Ocean Runner 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem po podmianie nie podniósł ci się poziom wody w sumpie - jak dolewasz to z automatu woda w odpieniaczu jest wyżej i wtedy nie pieni tylko wode leje ja tak miałem na początku.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.