Skocz do zawartości
marcinoo

Moja nowa solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ładne akwa i super fotki ,szczególnie nr 2 przypadła mi do gustu :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zbiornik zostal zalany w październiku 2010r.Ciągnie na samych podmianach bez odpieniacza itp,podmiany w ilości 5% tygodniowo.Światło to 4x24w T5 i cyrkulacja 2x1200 l/h,w zbiorniku jest około 22kg żywej skały i to wszystko.Obsada to:dwie sztuki błazenków,jeden chromis,mandaryn krewetka lismata debelius,rozgwiazda piaskowa,ceriantus,ślimak turbo i krab pustelnik.Korale:3 montipory talerzowe,trzy sarco,trzy rodzaje clavulari na 4 dużych skałkach,jedna montipora,dwa rodzaje xeni,5 odmian discosoma,cztery odmiany grzybowieńców,jedna cladiella i kilka małych szczepek,euphylia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej soli używasz i czy dozujesz jakieś suplementy?


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic marine bio-activ,nic nie dozuje tylko podmiany od samego początku.,szczerze mówiąc nawet nie wiem jakie parametry mam bo nigdy testów nie kupowaem i nie mam zamiaru :) gdyby dziao się coś zego to trzeba będzie kupić ale mam nadzieję że nie będę musial.Moje wcześniejsze akwaria staraem się prowadzić książkowo i zazwyczaj nie wychodzilo to na dobre.Robilem tes i jak coś nie tak bylo odrazu kombinacje,malo tego czy tamtegoo i znów kombinacje i panika,wysluchiwanie glupich rad sprzedawcy w sklepie.Nabijali mnie w butelkę i tyle,tylko kupę pieniędzy wydawalem.Teraz wylewam i wlewam wode :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) ta clavularia rośnie jak glupia:Ccodziennie kilka mm więcej,z tego powodu sprzedaem dużą skakę z pięknymi zoa.Mam jej bardzo dużo,zarosla mi największe kawalki skaly których nie moglem wyciągnąc więc pozbyem się tej luznej z zoa.Jak ktoś ma na nią ochotę to mam porobione szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne akwa, i nie zawsze musi być kupa sprzętu :)


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka marcinoo ,ja u siebie tez twoich fotek nie widze ,a watek sadze niezwykle interesujacy,pozdrawiam grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem aktualną fotkę robioną dzisiaj,tamte zdjęcia byly stare dlatego zostaly usunięte :) Na chwilę obecną jest trochę więcej SPS-ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widać - ładne Akwa


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dużo akwariuó na tym forum ale Twój baniaczej jest jednym z niewielu naprawdę miłych dla oka :thumbup:

Oby tak dalej!!!


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcino,WAW,jak dla mnie akwa naprawde pelen wypas,szczegolnie te monti talerzowe miodzio, :thumbup: ,najszczersze gratki z tak pieknego i kolorowego akwa,sprawia wrazenie oazy harmoni,mnusto kolorow ,widac iz koralowcom odpowiadaja warunki w akwa-zycze jeszcze wiekszych przyrostow i jeszcze wiecej radosci z tego niezwyklego hobby,pozdrawiam grzegorz :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szczęścia brakuje mi montipory talerzowej w kolorze żóltym i niebieskim.Poszykuję tego korala od dawna i bez rezultatu,jeśli ktoś posiada to czego szukam chętnie odkupię w calości lub szczepki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Piękne akwarium i dowód na to, że nie zawsze potrzeba odpieniacza za kilka tysiaków i całej reszty hardware. Gratuluję baniaczka :)

Jaki tam masz piaseczek? Bo podoba mi się kolor i granulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam granulacji ale jest taka jak zwykly piasek tyle że w bialym kolorze :) Co do sprzetu to niedawno dolożylem odpieniek na kosteczkę.Poza nim nic innego nie dokladalem,zmienilem tylko ilość podmienianej wody z 5 do 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo baniaczek jest o wiele ładniejszy, nie mozna z niego spuścić oka. Baniaczek jest ładny, czyściutki i bardzo zadbany. :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik o wymiarze 80x35x42szer w tym 12cm panel przelewowy w którym jest pompa 1200l/h ,odpieniacz na kostkę i grzalka.Dzisiaj doożylem kilka twardzieli,jutro wrzucę fotyicon_biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.