Skocz do zawartości
Tata

Diadema

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych akwamaniaków.

Diadema

Proszę o informacje lub linki do informacji o tym jeżowcu.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze diadema to nie koral tak wiec zle miejsce a po drugie jest to jezowiec ktory nie nadaje sie do zbiornika rafowego rosnie duzy o dlugich kolcach zrzera sklale do bialego z calym zyciem min wieloszczety glony itd najlepiej trzymac z rybami w duzych akwariach lepiej kupic mniejszego osobnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, moja wiedza podpowiada mi że jednak może być w akwa rafowym. owszem może czasami kaleczyć ukwiały i korale jednakże nie jest to częste ani specjalnie niebezpeiczne. ten śliczny jeżowiec, mam go, ma jedną wadę. za dnia mało jest widoczny ale wieczorkiem łazi chętnie i wtedy poświeć na niego latarką. ślicznie opalizuje na niebiesko. jest przepiękny :yes to ulubieniec mojej żony ale chyba nie powinienem się czuć specjalnie zazdrosny, co nie? jak się dowiedziała, że te kolce mogą być jadowite (nie wszystkie diademy takie mają) jestem jakby spokojniejszy :D


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kazdy jakikolwiek podrecznik np Nielsen Fossa i cytat NOT REEF SAFE Grazes on algea incl red calcareous but also sessilie invertebrates such as btyozoans, sponges and corals itd itd ,ialem 3 w moim 700l i pozbawily mi wiele pieknych zwierzat ze skaly ale wolna wola a mysle ze tak utytowani ludzie wiedza co pisza

poza tym to jest jak spychacz i co rano jakies straty bo acropora sie przewrocila na cos po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póżno skończyłem czytanko więc nie chce mi się cytować ale m.in Nick Dackin i...ja uważamy inaczej :) a że spychać i kłóć może to prawda


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu koontynuowac dyskusji na ten temat ale przytaczenie nazwiska Dankin na tym forum nie wyjdzie ci na dobre to stara ksiazka wlasnie ja z szafy wyciagnalem i nie ma tam nic napisane jest ogolnie tylko to ze moga przewracac skaly i ranic korali i ukwialy tak jak wczesniej napisalem mozna wybrac gatunki ktore nadaja sie na " rafe " to tez ma znaczenie u mnie nie ma gdzie palca wlozyc zeby nie dostknac jakiegos twardziela a jesli ktos ma 2 sinularie itd to mozna ja NIE POLECAM jezowcow z tego wzgledu ze zjadaja caly glon wapienny i cale zycie ze skalki poprostu wygryzaja do zera a moja skala jest pieknie rozowa cala wiec u mnie odpada zdjecia w galerii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THE BOOK OF THE MARINE AQUARIUM" TERTA PRESS 1992.

... The spines are long, extremely sharp and, in some species, venomous. Despite this, they make good aquarium inhabitants, grazing over algae-covered rocks and surviving for a number of years. Unfortunately, their sharp spines can puncture and damage corals and sea anemones...

rs4 - styl Twojej wypowiedzi pozostawiam bez komentarza


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie! To może ja trochę inaczej. Moim!!! zdaniem diadema nadaje sie do rafy tak samo jak np. ukwiały. Jeśli ktoś nie ma gdzie palca włożyć nie powinien go kupować tak samo jak nie powinien kupować i ukwału. jeśli natomiast obsada jest dość luźna to nie widzę przeszkód aby wzbogacić zbiornika i o to i o to zwierzę. Fakt, jest on dość nieuważny i czasem coś zrzuci lub przejedzie kolcem jakiegoś miękkasa, ale z tym mozna sie pogodzić. Co do sprawy czyszczenia skał: to że zjada glony wapienne to raczej na jego plus gdyż wraz z zarastaniem skały algami wapiennymi maleja jej wartości jako medium fiktracyjnego, także przetrzebienie populacji alg od czasu do czasu jest nawet wskazane.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwierzak raczej nocny ale jeśli ktoś go chce podziwiac i w dziń to grote niech stworzy , a co do oczyszczanie skał z glonów to jak to Tomasz zaznaczył , dobrze jest by coś od czasu do czasy medium filtracyjne odświerzyło.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam diodema i u mnie korali nie przerwaca ale mam ich dosyc malo. Jezowiec wyzera skale do bialosci ale przy mojej iosci skaly (50kg) fioletowy kolor nadaza sie regenerowac.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny był u mnie około roku poza zjadzeniem wszystkich dosłownie wszystkich glonów nie zanotowałem żadnych zniszczeń - co bo jadowitośći to fakt ale bez przesady mnie pokuł kilka razy ( miejsce ukłucia troche ciemnieje troche boli ale mniej niż do ukłucia pszczoły) - chyba że ktoś jest uczulony -


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.