Skocz do zawartości
urban15

Oświetlenie LED do nano 27L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich diody zlutowane oto fotka połączenia połączyłem je przewodem 1mm przekroju 4898-dsc03745.jpg

Volty ustawione mam na wyjściu na 10,23 napięcie które podałem z dodatkowego zasilacza to ponad 7 V, ale mam problem z amperami nie wiem jaki odczyt mam mieć na mierniku przy jego ustawieniach jak mam ustawione na 10 to po podłączeniu diody się świecą i mam odczyt 1,23 czy mam to podciągnąć do 1,9. Ile mam mieć na odczycie przy ustawieniu miernika na 200m.

4898-dsc03747.jpg

pierwsze ustawienie

4898-dsc03748.jpg

drugie ustawienie


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu masz źle podpięte przewody do miernika.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam czerwony w otworze bliżej czarnego to się mierzy wtedy napięcie V zaś aby mierzyć natężenie A trzeba przepiąć do drugiej w każdym mąć razie w pierwszym przypadku lampka wogle nie odpaliła i na wyświetlaczu nic nie było zaś jak przepiąłem tak jak jest wszystko zaświeciło i pokazało Ampery tylko nie wiem jaka wartość mam uzyskać na wyświetlaczu żeby nie spalić zestawu.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus bliżej pokrętła jest tylko od pozycji 10A, całą resztę prądu (wszystkie pozycje mA, max. 200 mA) mierzysz w tym samym gnieździe przewodu co napięcie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to temu mi nie świeciło jak miałem tam przewodzik i ustawione na 10. Czyli przepinam kabelek ustawiam na 200m i ile mam uzyskać jeśli chce 1,9 A to mam przy tym ustawieniu mieć na wyświetlaczu 190 czy też szukam wartości 1,9 a maksymalny odczyt to 2A. Nie jestem pewien po prostu w jakich jednostkach podaje wyświetlacz w A czy mA.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mierzysz jakikolwiek prąd >200 mA, to tylko w pozycji 10A. Wynik na wyświetlaczu zależy od wybranego zakresu prądu - jak ustawisz 10A to masz np. 2.2 A, jak ustawisz na 200 mA to masz np. 34.5 mA. Ale przy Twoich pomiarach wszystkie zakresy poza 10A są bezużyteczne - bo mierzysz wartości rzędu amperów, a nie miliamperów.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli wtyczki w mierniku zostają ustawiam na 10 i ustawiam zasilacz tak aby amperomierz wskazywał 1,9 i ma tak świecić. Dzięki jak wszystko odpalę i poskładam opisze i wstawię fotki dla potomnych.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka polutowana i odpalona niestety mogłem ustawić ampery na 1,43 maksymalnie brak regulacji wyżej co mnie zdziwiło. Po ustawieniu na akwarium przeżyłem szok w pozytywnym znaczeniu, światło jest nie do opisania w dodatku świetnie załamuje się od falowania wody. Jak żona zobaczyła efekt końcowy również była w szoku i pierwszy raz pochwaliła mnie za akwarium od kilku lat. Zostało ładnie obudować radiator i będzie koniec. Mam jeszcze pytanie jaka może być max temp radiatora nad diodą wczoraj po pół godziny świecenia miałem 28 stopni, ale wydawała się dużo cieplejsza. Nie długo wstawię fotki :waving


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az ciekaw jestem jak to swieci....sam sie nie moge swojej lampki doczekac..dawaj fotki....


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dać dziś wieczorem podejrzewam że będzie gorzej niż w realu ale zobaczymy co da się zrobić.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki z opóźnieniem ale są zdjęcie lampki niestety nie mam czasu zabudować więc tak na roboczo.

4898-dsc03758.jpg

i całego akwarium

4898-dsc03749.jpgświetna gra światła w całym pokoju.

Położyłem termometr akw między żeberkami radiatora i mam na nim 37 stopni ciepła po godzinie świecenia, ile mogę mieć max bo nie wiem czy konstruować wiatrak. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz innego termometru to zrób jeszcze taki eksperyment. Gumą do żucia obklej główkę termometru i wklej go między żeberka. Pozostaw na godzinę. Guma posłuży jako taki domowy przewodnik ciepła. Nie będzie to za dokładne, ale zawsze lepiej niż bez. Inaczej masz trochę zaniżone temperatury a o ile to nie wiadomo.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu opaliles lampke-no fajnie to wyglada...mam nadzieje ze u mnie tez cos takiego wyjdzie...pozdro


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urban15 możesz na priv przesłać skąd zakupiłeś diody jaki zasilacz wybrałeś i ile cię to kosztowało pozdrawiam


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechem będzie napisanie tego na forum ? Przymierzam się do odpalenia małej kostki na biurku,czytam różne wątki na ten temat i oświetlenie najbardziej mnie na początek zainteresowało.Zrobiłbym sobie oświetlenie LED,ale fajnie by było jak by była jakaś fotorelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Bardzo mnie cieszy ze Ci wyszlo a tym bardziej ze pokazales ze nawet nie znajac sie na elektronice,mozna jednak przy checiach zrobic ledy,ktore ciesza...tutaj zauwazylem ze kazdy,kto samodzielnie wykonal ledy,reaguje zazwyczaj "wow"...dobry watek i fotorelacja,przedstawiajacy w ladny sposob ze mozna byc z siebie dumnym...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po godzinie masz 37 st C to bym montował wentylator , może wystarczył by jakiś wolno obrotowy , sa takie na alledrogo ...


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te zapalniczki to mam nadzieje że puste są? Żeby Ci nie wystrzeliły od temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe zapalniczki puste docelowo załatwię listwy alu dookoła radiatora i może zdecyduję się na wentylatorek bo rzeczywiście może być za gorąco jak zacznę świecić po 10 godzin. W trakcie kupowania kolejnych elementów trochę żałowałem że nie kupiłem dwóch modułów aqela i po sprawie teraz jednak jak wszystko działa nie żałuje ani grosza i minuty czasu. Ostatnio byłem w sklepie Kameleon w Białymstoku tam mają kostkę taką jak ja z oświetleniem własnie aqela i jest ogromna różnica, tamte światło jest jakby jednostajne jedna barwa u mnie światło błyska i widać na ścianie pokoika fale niebieskie i białe. Jedyne co by się przydało to diody białe takie na 10000K a nie takie jak ja mam 6500K.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mała aktualizacja dołożyłem wiatraczek bo temp dochodziła do 50 stopni teraz z wiatrakiem mam 35 stopni ale już szukam większego śmigła.

4898-dsc03792.jpg

4898-dsc03784.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie.troche maly ten wiatraczek w porownaniu z radiatorem hi hi... u mnie obylo sie jak narazie bez dodatkowych wiatrakow...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336371 dziuso27 :

maly ten wiatraczek

Mały ale może jary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczek ma pobór prądu rzędu 0,07W ledwo się kręci ale różnica w temp. radiatora jest kolosalne co mnie bardzo cieszy.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baaardzo podoba mi sie efekt ktory osiagnales :) powodzenia :)


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak mała aktualizacja i nowy problem otóż lampka świeci i wszystko jest dobrze ale do tej pory leżała na szybie która leżała na akw teraz mam zamierzam zlikwidować przykrycie z szyby i lampka będzie zawieszona parę cm nad wodą, jak osłonic ledy i przewody przed parującą wodą czy polakierować je czymś a może parowanie w niczym nie przeszkadza???


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.