Skocz do zawartości
adam1203

Lampa LED 63W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kilku dniach przemyśleń postanowiłem "zbudować" lampę o mocy 63W.

Diody i zasilacze już kupione, jutro mam trasę po Polsce i przy okazji kupię resztę potrzebnych elementów.

2212-led1.jpg

Buduję ją aby potwierdzić kilka teorii więc czas na testy :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 zasilacze?

1 niebieskie

2 białe

3 nocne

Czy jakoś inaczej kombinujesz?

Szkoda że nie wiedziałem razem byłoby taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomek będę twoim stałym słuchaczem bo już też się zbieram a i inni dołączą do obejrzenia,testów i wspólnego zamówienia.Czas przeskoczyć na nowszą technologię :waving


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w testach będe wiedział gdzie się udać aby zobaczyć jak to hula, proszę dokumentować szczegółowo projekt i na koniec wysłać na mój email heh;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytając forum wielokrotnie jest mowa o lampach LED, kupnych i robionych samodzielnie. W każdym przypadku jest to dość droga inwestycja. Mało tego diody z miesiąca na miesiąc są lepsze i tańsze. I tu moje pytanie, czemu lampy nikt nie kupuje z Chin itd. Są dużo tańsze, choć pewnie nie koniecznie trwalsze. Ale z drugiej strony, czy zakupione w nas też nie są produkowane na wschodzie?

adam1203 lampa LED 60 W Coral Reef z przesyłką DHL 192,5$/1szt. a np. przy zakupie 16szt. wychodzi 155$.

Osobiście nie kupowałem lamp z Chin ale zastanawiam się czy nie zaryzykować.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lampka dobrze podkręcona może mieć ok.80W

Napisz coś więcej ile, jakich diodek, jakie zasilacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g specyfikacji 30 blue i 30 white LED, jakie nie napisali, zasilanie AC85~265V.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331844 joshua33 :

Witam.

Czytając forum wielokrotnie jest mowa o lampach LED, kupnych i robionych samodzielnie. W każdym przypadku jest to dość droga inwestycja. Mało tego diody z miesiąca na miesiąc są lepsze i tańsze. I tu moje pytanie, czemu lampy nikt nie kupuje z Chin itd. Są dużo tańsze, choć pewnie nie koniecznie trwalsze. Ale z drugiej strony, czy zakupione w nas też nie są produkowane na wschodzie?

adam1203 lampa LED 60 W Coral Reef z przesyłką DHL 192,5$/1szt. a np. przy zakupie 16szt. wychodzi 155$.

Osobiście nie kupowałem lamp z Chin ale zastanawiam się czy nie zaryzykować.

Wiem że może jest taniej, wynalazek taki sam jak robimy (no może troszkę gorszy :waving ) ale robimy lampy, których wymiary dopasowane są do zbiornika..

Mogę kupić lampę np.: Galileo ale wymiary "pudełka od papierosów" zdecydowanie są do kostki a nie dłuższego zbiornika..

Co do projektu:

Troszkę Polski dzisiaj zwiedziłem i przywiozłem piękny radiator- długość 60 cm

2212-led4.jpg

miarka, rysik, wiertarka w rękę i mamy otwory:

2212-led2.jpg

a później klej przewodzący i mamy diody na miejscu :waving

2212-led3.jpg

Czemu jest "dziura" po środku ?? bo mam tak umiejscowiony komin :)

...jutro elektryka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam1203 ja nie chcę gasić twojego zapału do wykonania lamy, sorry.

No ale spójrz na tą, 20szt.LED Cree 3W (white i blue). Długość 40cm. Cena 200$+wysyłka.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage to ze jak Ci taka lampa padnie to bedziesz w plecy ponad 800 zl bo nie masz na to zadnej gwarancji. Ceny lamp led leca na dol bo jest to coraz popularniejsze i bedzie niedlugo standardem podobnie jak bylo z wejsciem T5.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332059 joshua33 :

adam1203 ja nie chcę gasić twojego zapału do wykonania lamy, sorry.

No ale spójrz na tą, 20szt.LED Cree 3W (white i blue). Długość 40cm. Cena 200$+wysyłka.

żadna rewelacja w porównaniu z ceną mojej lampy z 2x taką ilością LED

#332067 Piotr1 :

wez pod uwage to ze jak Ci taka lampa padnie to bedziesz w plecy ponad 800 zl bo nie masz na to zadnej gwarancji. Ceny lamp led leca na dol bo jest to coraz popularniejsze i bedzie niedlugo standardem podobnie jak bylo z wejsciem T5.

Sam zrobiłem, sam naprawię w max 2 dni, w którym zwierzaki bez światła wyrobią- czas realizacji reklamacji gwarancyjnej 2 tygodnie- w tym okresie bez światła mogę stawiać baniak od nowa... gdzie tu korzyść??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Adaś idziesz do przodu :waving

jest wiele "za" i "przeciw" takim projektom lub nowym sklepowym lampom ale satysfakcja że się samemu zrobi i potrafi jest bezcenna, i to jest sztuka dla zamiłowania ...


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 gwarancja na tą w/w jest 5lat ale w Chinach w Shenzhen. Na ile ją honoruję nie wiem.

Zamiarem mojego postu nie jest wytykanie, wymądrzanie się tylko podzielenie się tym co znalazłem w necie. Jednocześnie zauważcie że dokładnie te same lampy są sprzedawane ale już x2, x3 u nas. A są dokładne 60,90,120,300W, małe kostki 455×275×110 mm ale są też i długie bo np 1,5m. Mało tego są też same diody cree i inne. Ale to wszystko jest Chiny, Hong Kong itd. Nie chcę tu siać popeliny ale też nie chcę robić z tego tajemnicy lub na tym zarobić. Jedynie co ja zauważyłem to, nie u każdego można kupić 1szt a jeśli już to cena w górę, no i wysyłka. Jeśli jest ,,Free Shipping" czyli darmo(nie znam angielskiego ale umiem się posługiwać słownikiem) to cena też w górę, a jeśli np.DHL no to nawet do 100$.

Jeszcze raz podkreślam, nie robię reklamy, czy co tam kto sobie pomyśli tylko dzielę się tym co znalazłem.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś pisz,lutuj,fotkuj a jak zaświecisz daj znać wyjmę z lodówki co nie co i przyjdę podejrzeć


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać i podłączyłem pierwszą sekcję 9/21 diod...

Efekt- na gorąco mogę powiedzieć że rewelka... patrzeć się na to nie da (jeszcze teraz widzę na monitorze jakieś plamki :waving )

oto efekt :waving

2212-led5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie wymiata


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo elegancja :waving:)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje ładnie wyszło :waving

Jak będziesz izolował diody od wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cienka szybka bylaby fajna, tylko czy nie bedzie wzrostu temperatury przez to??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 mm szybka z akrylu i nic się nie grzeje. Gotowe małe formatki (długość ok 40cm) są w sklepach budowlanych, tak że nie trzeba kupować arkusza 2m2 :waving


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do boku przykręć aluminiowe kątowniki i w nie wsuń formatkę z plexi 2 lub 3 mm. Dotną Ci za 10 zł laserem w co drugiej agencji reklamowej


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332479 tomasz :

Do boku przykręć aluminiowe kątowniki i w nie wsuń formatkę z plexi 2 lub 3 mm. Dotną Ci za 10 zł laserem w co drugiej agencji reklamowej

Dokładnie tak chcę to umocować :waving

#332492 robertk26 :

A takie cudo

http://akces.sklep.pl/pl/Plyta_SAN_SPMMA__305.html

Tną na wymiar i kupisz kawałek jaki chcesz doliczają jakiś grosik do ceny m2 za cięcie

Dzięki za namiary :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej lampie zastosowałem szybę 4mm skrojoną na miarę u szklarza. Zamocowana na aluminiowym ceowniku.

Szyba w ogóle sie nie nagrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.