Skocz do zawartości
dziuso27

montipora hoffmeisteri-pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

witam.sprzedaje z mojego akwa 2 rybki,dalem ogloszenie...i gosc odpisal mi ze moze sie zamienic na korala jesli mi pasuje.chodzi o montipora hoffmeisteri...fotek niestety nie mam ale w necie jest ich pelno..co sadzicie o tym twardzielu?

przykladowy link z netu:

Klik


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie rosnie w gore, tylko obrasta kamienie. Nie wiem, czy w Twoim akwarium (poza parametrami dla sps-ow), cyrkulacja i swiatlo nie jest za slabe.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sprzedaje 2 rybki zeby parametry polepszyc...swiatlo lada dzien bedzie dodatkowe zalozone..rybki sprzedaje juz dluzszy czas ale nie ma chetnych.teraz trafil sie ktos na zamiane wiec mysle ze lepiej tak zrobic..a to ze w gore nie rosnie to mysle ze dobrze bo baniak mam maly,lepiej jak kamienie beda obrosniete..a ogolnie fajnie to wyglada?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fajnie wygląda? Rzecz gustu. Jakbym wybierał coś do obrastania kamieni to wolałbym jakieś fajne zoa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego korala u siebie wyglada przepieknie...


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę na rekord archeologii.

Może ktoś opisze hodowlę tego korala?

Co potrzebuje, jakie warunki itd...


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no "odkopałeś" :-)

tak sobie myślę (nie mam/miałem jej) wygląda podobnie do supermanów, więc może w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny i łatwy koral - jak większość montiporek. Specjalnych wymogów nie ma. Możesz sobie przykleić do tylnej szyby i będzie ładnie się rozrastać, choć oderwać później dość ciężko... Można też przykleić do jakiejś skałki i wtedy oblewa ją całą :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie montipora (co prawda czerwona), której ok. 5 cm. kawałek odłamał mi kolega 3 tygodnie temu ma focha.

Jest przyklejona do skały i od 3 tygodni jest biała (choć teraz to nawet delikatnie pokryta zielonkawym nalotem glonów).

Czy coś z niej jeszcze będzie? Jak długo mogę czekać na jej "ceglany" kolor? Czy może to, że jest biała oznacza, że mam ją traktować jako półkę dla innych korali? ;(


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie montipora (co prawda czerwona), której ok. 5 cm. kawałek odłamał mi kolega 3 tygodnie temu ma focha.

Jest przyklejona do skały i od 3 tygodni jest biała (choć teraz to nawet delikatnie pokryta zielonkawym nalotem glonów).

Czy coś z niej jeszcze będzie? Jak długo mogę czekać na jej "ceglany" kolor? Czy może to, że jest biała oznacza, że mam ją traktować jako półkę dla innych korali? ;(

Bez zdjęcia nikt Ci nie potwierdzi w 100%, ale jeśli jest biała to znaczy że raczej straciła tkankę i nic z niej nie będzie. Nalot glonów potwierdza brak tkanki


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.