Skocz do zawartości
mariusz86

falowniki

Rekomendowane odpowiedzi

a zastanawiałeś się, że jak te pompy będą się zatrzymywać to przy ponownym rozruchu będą hałasować? Co w tak dużej częstotliwości będzie i uciążliwe dla ucha i dla wirników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz środki na dwa takie cyrkulatory to może warto się zastanowić nad tunze nano wavebox'em??

http://www.tunze.com/149.html?&L=6&C=PL&user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter016

Trzeba jeszcze trochę dołożyć ale chyba warto...


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cyrkulatorek to najwyzej do 100 l sie nadaje. Ktoś tu go tunningował, to może lepiej, ale sprawdzałem firmowego to tragedia, także w 300 l to porażka.

Tofik, a o czym Ty piszesz w ogóle? Bo odnoszę wrażenie że sam nie wiesz o czym.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odoszę wrażenie że jesteś arogancki....

Mam w domu JVP i tunze, i założę się że taki bubel za 399zl w skład którego wchodzą komputerek i 2 falowniki nie ma miękkiego startu. Sam mam "falownik" aquatrendu i muszę powiedzieć że jego praca to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOO, przepraszam zatem ze zapytałem i poprosiłem o wytłumaczenie. Teraz już wiem o co Ci chodziło.

Otóż teraz ja wyjaśniam że jesteś w błędzie. Pompy sterowane są napięciem stałym 24V. Mają miękki start, ładnie przyspieszają i do tego akurat nie można się przyczepić. Wyjątkiem jest wydajność. Także zakład przegrałeś.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, za mało było pieców, z których chleb jadłeś. Jakbyś coś poczytał i przyswoił czasem, to byś głupot nie plótł. Znajdź sobie mój temat o Boyu i miłego czytania. Falowniki startują i zatrzymują się cicho, działają spokojnie. Jedynie są dużo za słabe na 300l. Także - zanim zaczniesz mówić/pisać, pomyśl. Tym bardziej, że należysz do osób, które mówią, to co wiedzą, zamiast do tych, które wiedzą, co mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...taki ten Tofikowy charakter,wszedobylski,niespokojny duch...na ktorym w dodatku psy sie czesto wiesza...a nie zauwazylem u niego zlych intencji...wole Tofikowa naturalnosc,narwanczosc i kolorystyke nizeli gburowata madrosc (nie mam tu nikogo konkretnego na mysli)...Tofik,badz soba...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tofik już niedługo i braknie ostrzeżeń :mooning


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę coś wtrącić posiadam takowy model

Startuje cicho w porównaniu do korali które miałem jest naprawde cicho

Jedyny mankament to za duże przerwy w trybie nocnym ( 3 minuty )

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem podpiąć się pod temat, mam pytanie co sądzicie o tym falowniku czy może ktoś takowy ma/miał i powie mi coś konkretniej na temat jego pracy??

http://allegro.pl/pompa-do-tworzenia-fal-jvp-102-5000l-h-12w-gwar-i1477677202.html


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpopularniejszy model. Prawie każdy je miał. Stosunek ceny do jakości najlepszy z możliwych. A jak działają? Najczęściej dobrze. Czasami na początku głośno, ale po kilku dniach sie docierają. Co kilka miesięcy trzeba zmienić ośkę - oryginalna jest z patyczka do lizaka. Poszukaj odmiany z magnesami zamiast przyssawek.

Największą wadą jest oczywiście cena. Tak tanie pompy nie mogą się po prostu nadawać do akwarium morskiego. (żart)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w akwarium pompy sicce i falownik sicce

http://reefbuilders.com/2011/01/20/sicce-wave-surfer/

pompy są ciche, start praktycznie niesłyszalny.


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.