Skocz do zawartości
andrniew

TOTM marzec

Rekomendowane odpowiedzi

snocho ,nie gniewaj się ale mówisz jakbyś nigdy zdjęcia nie robił,gdyby gościu walnął fotki zwykłą lustrzanką to by te ochy i achy odpadły. Fotki są "przedobrzone" programem graficznym.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333689 robi :

snocho ,nie gniewaj się ale mówisz jakbyś nigdy zdjęcia nie robił,gdyby gościu walnął fotki zwykłą lustrzanką to by te ochy i achy odpadły. Fotki są "przedobrzone" programem graficznym.

ja nie wiem jak mogą opaść ochy i achy patrząc na ten baniak - choćby na fotce czarno-białej :p

argument, ze nie podoba się komuś las acropor jest dla mnie jasny - ale argumenty o obróbce fot w kontekście oceny tego baniaka są nie na miejscu :mooning to jest to na czym polega akwarystyka morska :p jak już ktoś napisał - akwarium spełnia wszystko to co powinien mieć baniak nagradzany TOTM :whip

i taki mi się nasuwa wniosek - że to chyba takie typowe akwarium z hong-kongu :p kojarzę, że sporo osób z tych regionów tak obsadza te płaskie acroporki tworząc takie schodki ... dla mnie miód :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generlanie szacunek :mooning

kolory - kwestia dyskusji; zwierzaki wyrosniete i widac, ze im dobrze; u mnie maly minus za te "wystawke" LPS na dole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333678 Kris_77 :
#333674 AdamB :

Mnie sie niepodoba. Baniak jest przeladowany.

z tym się trochę nie zgodzę - po za dołem baniak jest po prostu dość mocno "wyrośnięty"

wiem, że w Polsce mamy deficyt takich zbiorników - ale jak korale podrosną do dość sporych rozmiarów - to tank właśnie tak wygląda - wypchany koralami - czasem aż dziw bierze jak właściciel wstawi fotkę skałki - np malutkich 2ch wysepek na środku :) aż się boję np przy mojej obsadzie jakby to wszystko podrosło do takich rozmiarów ...

chyba, że masz na myśli coś innego :)

Patrze na ten (i inne) baniaki, rowniez te z naszego FANTASTYCZNEGO kalendarza jak na dzielo sztuki, jak na obraz. Nie wnikam w szczegoly dotyczace hodowli siedzacych w nim zwierzakow czy stworzonego ekosystemu, zastosowanych rozwiazan technicznych, chemii , suplementacji itp. Patrze na baniak i albo mi sie podoba albo nie. Jak rzezba, obaraz, jak wino, ktore albo mi smakuje albo nie. Bez wzgledu na to z jakiej jest winnicy, rocznikia, co ma na etykiecie. Tylko tak prosze rozpatrywac moja wypowiedz.

ps. co do obrobki zdejc - jestem za jesli pomaga oddac faktyczne kolory korali. Jesli ma tworzyc iluzje, to chyba nie ta dzialka


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333687 snocho :

Zwróćcie tylko uwagę, że gość świeci żarnikami 20KK dopalając dodatkowo aktyniką. Na żywo te kolory będą prezentować się bardzo podobnie jeśli nie identycznie. Tak wysoka temperatura barwowa jest głównym powodem nienaturalnego wręcz "świecenia" niektórych koralowców na fotkach. Spróbujcie zrobić zdjęcie koralom tylko pod aktyniką. Nie trzeba PS-a, żeby koralowce tak się świeciły. Z drugiej strony kolory kolorami, a niejeden z nas zamieniłby się na Acropory tej wielkości. A akwarium ma wszystko, co IMHO powinien mieć TOTM. Jest tam sporo zwierzaków, które nie leżą na każdej półce w pierwszym lepszym sklepie. Nie można nic zarzucić estetyce zbiornika, ani kondycji zwierząt. Może aranżacja nie jest powalająca, ale nie każdy musi być Takashim Amano, zwłaszcza w przypadku zbiorników z SPS-ami, które jeśli tylko dać im się rozrosnąć stworzą własną aranżację.

...Swieta racja...kiedys bawilem sie w fotografowanie zbiornika...porazka.Kiedy zgasilem actynike,bylo juz lepiej ale ciagla nie tak...moze do fotografi morskiej warto uzywac mocnych lamp np 5,6K...tego nie probowalem...kolory pod lampa blyskowa wychodza czasami niezle ale calosc zdjecia to,no...wiadomo.Swoja droga,zastanawiam sie jaka temp. barwna ma zwykla lampa blyskowa...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Adama w całej rozciągłości, mi osobiście akwarium się nie podoba pod względem artystycznym. Nikt przy zdrowych zmysłach nie neguje umiejętności akwarysty, oczywistym jest że się facet zna. Ale kompozycja jest dla mnie zwyczajnie trefna, akwarium Amnroa moim zdaniem bije go na głowę po całości. Marcowy TOTM kojarzy mi się z nieokiełznanym pakowaniem jak największej ilości korali do akwarium, ale podkreślam, to kwestia tylko i wyłącznie mojego gustu.

Pozdrawiam.


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym miec takie, jak i pewnie wielu z nas


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333720 Natan :
#333706 Iceberg :

.Swoja droga,zastanawiam sie jaka temp. barwna ma zwykla lampa blyskowa...Pozdrawiam...

ok 5500 K, tak jak światło słoneczne.

...Czyli moze nie byloby glupie zalozenie halogenow o podobnej temp na okres robienia zdjec...Probowales kiedys Natan...?...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333746 Nemezis :Żeby negować takie akwa to trzeba mieć swoje lepsze a nie skały w gloniskach :)
Oooo, guzik prawda. Każdy ma prawo do własnej opinii. Nie muszę mieć operowego głosu, żeby stwierdzić, że jakaś piosenka mi się podoba bądź nie. Ani nie muszę umieć się malować, żeby odróżnić ordynarną tapetę od delikatnego mejkapu :)

Ja odnoszę wrażenie, że jest zbyt monotonnie, wręcz męcząco - głównie przez barwę światła. LPSy ładne, ale ustawione w tandetny sznurek albo powciskane obok siebie. No i brakuje przestrzeni. Błazen paskudny jak niemiecka stara panna - ale zawsze można się pochwalić, że rzadki i drogi, nie to co zwykłe nemo...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wszystko kwestia gustu...mnie sie przejadly zbiorniki gdzie na metrze kwadratowym zyje pol oceanu...teraz ide w innym,bonsaiowym kierunku,do tego oswietlenie sceniczne punktowe i pilnowania by nic za bardzo sie nie rozrastalo...pociaga mnie sam aquascaping i gra swiatel (wiem co swiatla moga zrobic na scenie)...dla mnie ten bonsai to artyzm,abstrakcyjna harmonia,polaczenie lekkosci z ciezarem...etc...temu dalbym TOTM'a http://glassbox-design.com/2008/glassbox-1st-top-pick-thors-reef/ ...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co postrzegamy zależy od oświetlenia, jego rzutu, barwy etc. Chciałbym na żywo zobaczyć ten baniak. Nie wiem czy taki balans bieli obrany zostal dla tych zdjec (pomijajac czy w body aparatu/nadany), czy tak skonfigurowano oświetlenie dla tego baniaka. Jeśli to drugie to mnie się nie podoba. Dobrze, gdy światło umiejętnie wydobywa głębie naturalnych barw... ale nadawanie zupełnie innych daje efekt odwrotny. dziekuje.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fotki nie sa ciagniete w PS. Ogladam je na profesjonolnym monitorze do obrabiania zdjec, ktory srednio co 2 tygodnie jest kalibrowany. Raczej to kwestia monitorow ze tak u was moze wygladac. niestety jest ogromna roznica w wyswietlaniu obrazow przy standardowych monitorach a jeszcze jak ktos ma rozkrecone kontrasty to juz masakra :)

Akwarium piekne chociaz totalnie nie moj styl aranzacji


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333747 Iceberg :
#333720 Natan :
#333706 Iceberg :

.Swoja droga,zastanawiam sie jaka temp. barwna ma zwykla lampa blyskowa...Pozdrawiam...

ok 5500 K, tak jak światło słoneczne.

...Czyli moze nie byloby glupie zalozenie halogenow o podobnej temp na okres robienia zdjec...Probowales kiedys Natan...?...Pozdrawiam...

W aparacie mozna ustawic temp. barw.; po to są własnie rawy by sobie pozniej na kompie ustawić suwakiem tyle ile ma być.

Ja zawsze trzaskam na balansie auto, zdjęcia całego zbiornika wychodza ok, problem jest przy "niebieskich" makro, wtedy musze sciagać niebieski by uzyskać realny kolor.

Nigdy nie doświetlam lampą akwarium, nie da się później dojść do odpowiednich kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zgodze sie Natan ze mozna a w przypadku akwarium,gdzie Kelviny szaleja nawet trzeba,jednak nie ma to jak dobre zdjecie od poczatku...Potraktowalem te halogeny 5,6K raczej jako experyment...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333839 lukas :

Moim zdaniem fotki nie sa ciagniete w PS. Ogladam je na profesjonolnym monitorze do obrabiania zdjec, ktory srednio co 2 tygodnie jest kalibrowany. Raczej to kwestia monitorow ze tak u was moze wygladac. niestety jest ogromna roznica w wyswietlaniu obrazow przy standardowych monitorach a jeszcze jak ktos ma rozkrecone kontrasty to juz masakra :)

Akwarium piekne chociaz totalnie nie moj styl aranzacji

Poczytałem wczesniejsze posty dopiero teraz. No reki photoshopa tu nie widac. Szczerze to nie wiem co jest wyznacznikiem/kryterium dla ludzi przyznajacych totm, ale chyba nie takie zdjecia! Jesli nagroda za osiagniecie perfekcji w prowadzeniu korali to sie zgodze, ale brakuje w tym duszy, zmysłu aranżacji. Jest tylko mega poprawność.

Wracajac do zdjec: nadmiar fioletu przenosi mnie w wyobrazni do solarium posrod karkow i tlenionych lasek, a nie na rafe.

p.s. Po co co 2 tygodnie kalibrowac monitor?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333746 Nemezis :

Bardzo ładne akwa:clapping

Żeby negować takie akwa to trzeba mieć swoje lepsze a nie skały w gloniskach :)

:) wolnosc slowa i pogladow :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie (?) i Panowie. Jak czytam te wypociny to mi się słabo robi. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, więc to pomijam. Ale nie można tzw. własnym gustem(?), zmysłem artystycznym(?), smakiem(?) tuszować tego że żal Wam-Nam (bo ja przyznaje się do tego szczerze) d*pę ściska z zazdrości. Dlaczego tak sądzę? Popatrzcie tutaj

http://reefkeeping.com/joomla/index.php/current-issue/article/65-tank-of-the-month

Czym różnią się te dwa akwaria? Aranżacja podobna (czyli dla niektórych żadna) - różnią się jednie światłem, lub sposobem zrobienia zdjęcia. Klasa zwierząt, ich kondycja, piękno na podobnym poziomie, mucha (nie Anna) nie siada. Podobnie jest z akwarium Andrzeja, tam jedynie koralowce nie dochodzą (a może teraz już dochodzą) do lustra wody - aranżacja jednak wg. niektórych - znowu żadna.

Wracając do światła. Oświetlając to "niefajne" akwarium cieplejszym światłem mielibyśmy prawie kalkę akwarium Krzysia Tryca. I co, ono też jest bez gustu, bez aranżacji i nie powinno być wyróżnione? Tak wyróżnijmy to

http://glassbox-design.com/2008/glassbox-1st-top-pick-thors-reef/

czyli kawałek fajnej skały (nie przeczę) obsadzonej szczepkami, i to może zróbmy to szybko, bo te szczepki moga nigdy nie urosnąć - widzę tam bardziej rękę zafascynowanego japońszczyzną dekoratora wnętrz niż akwarysty. Ale to rzecz gustu i może ja się nie znam.

PS. Przepraszam że jako przykłady do porównań użyłem akwaria Krzysztofa i Andrzeja, ale to tylko dlatego że pomimo "braku w nich aranżacji" bardzo mi się podobają i są dla mnie niedoścignionym wzorem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333915 tomasz :

Panie (?) i Panowie. Jak czytam te wypociny to mi się słabo robi. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, więc to pomijam. Ale nie można tzw. własnym gustem(?), zmysłem artystycznym(?), smakiem(?) tuszować tego że żal Wam-Nam (bo ja przyznaje się do tego szczerze) d*pę ściska z zazdrości. Dlaczego tak sądzę? Popatrzcie tutaj

http://reefkeeping.com/joomla/index.php/current-issue/article/65-tank-of-the-month

Czym różnią się te dwa akwaria? Aranżacja podobna (czyli dla niektórych żadna) - różnią się jednie światłem, lub sposobem zrobienia zdjęcia. Klasa zwierząt, ich kondycja, piękno na podobnym poziomie, mucha (nie Anna) nie siada. Podobnie jest z akwarium Andrzeja, tam jedynie koralowce nie dochodzą (a może teraz już dochodzą) do lustra wody - aranżacja jednak wg. niektórych - znowu żadna.

Wracając do światła. Oświetlając to "niefajne" akwarium cieplejszym światłem mielibyśmy prawie kalkę akwarium Krzysia Tryca. I co, ono też jest bez gustu, bez aranżacji i nie powinno być wyróżnione? Tak wyróżnijmy to

http://glassbox-design.com/2008/glassbox-1st-top-pick-thors-reef/

czyli kawałek fajnej skały (nie przeczę) obsadzonej szczepkami, i to może zróbmy to szybko, bo te szczepki moga nigdy nie urosnąć - widzę tam bardziej rękę zafascynowanego japońszczyzną dekoratora wnętrz niż akwarysty. Ale to rzecz gustu i może ja się nie znam.

PS. Przepraszam że jako przykłady do porównań użyłem akwaria Krzysztofa i Andrzeja, ale to tylko dlatego że pomimo "braku w nich aranżacji" bardzo mi się podobają i są dla mnie niedoścignionym wzorem.

a widzisz i tutaj się zgodzimy jesli chodzi o porównanie z baniakiem p. Tryca. Ja również - wczoraj- oba baniaki porównywałem. Odnosząc się do swojej wcześniejszej wypowiedzi nt. kryteriów przyznawania wyróżnienia chciałbym nadmienić umiejętność "sprzedania" za pomocą ilustracji zdjęciowej baniaka p. Tryca: przyciągające uwagę kolory i przede wszystkim perspektywa robienia zdjęć oddających głębie, opowiadających historię i jeszcze to coś... Podsumowując ponownie się z Tobą zgodzę: baniak z totm marca został wyróżniony o ileś cm przyrostu korali za późno :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333915 tomasz :

Panie (?) i Panowie. Jak czytam te wypociny to mi się słabo robi. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, więc to pomijam. Ale nie można tzw. własnym gustem(?), zmysłem artystycznym(?), smakiem(?) tuszować tego że żal Wam-Nam (bo ja przyznaje się do tego szczerze) d*pę ściska z zazdrości.

Mi się właśnie słabo zrobiło. Można powiedzieć że jak akwarium jest TOTM to koniec, ende, kaniec, fin. Ma się podobać KAŻDEMU, wszyscy w zgodnym chórze zakrzykną "alleluja", poklepią się po plecach i wszyscy zgodnie pójdą na ciasto. A jak ktoś powie żę myśli inaczej, to jest zazdrośnik, może i wywrotowiec, a na bank finansuje al-kaidę.

Błagam, troszkę tolerancji, SPS to nie jedyna słuszna droga, a wizję akwarium każdy może mieć swoją, nawet jak to skały obrośnięte gloniskami.

Pax


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie tego z zazdrości ale i tak moje akwa jest najpiękniejsze na świecie:clowning

to w moim są najpiękjsze korale o najpiękniejszych kolorach :)

więc po co ta gadka ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333965 robi :

Nie mówie tego z zazdrości ale i tak moje akwa jest najpiękniejsze na świecie:clowning

to w moim są najpiękjsze korale o najpiękniejszych kolorach :)

więc po co ta gadka ?

I tak trzymaj !!


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tomek,mnie d*py nie sciska z zazdrosci,gdyz nie jest to droga,ktora chcialbym isc i tak naprawde jakbym mial jechac np. 100 km by sobie za darmo pobrac korale,ktore chce to mozesz wierzyc lub nie ale zastanawialbym sie...a jezeli bym wzial to tylko po to by je zaraz wymienic na LPS'y...Gusta,gusta i gusta...dla mnie tak zageszczone akwarium,niczym sie nie rozni od 300 litrowego zbiornika w ktorym plywa 100 ryb...pomijajac humanitaryzm,dotyczacy tych ryb to efekt jak dla mnie jarmarczny,zarowno w jednym jak i drugim wypadku...To troche jak wielki salon ale tak zaladowany meblami ze przejsc nie mozna...ja lubie przestrzen...Nie watpie ze wlasciciele akwariow o ktorych rozmawiamy maja wielka wiedze i kontrole,moze jeszcze do tego nie doroslem...Co do skaly,ktorej link podalem to dostala nagrode na najpiekniejszy reef bonsai naszej planety...Czy bedzie na niej cos roslo...?...mysle ze tak i mysle ze wlasciciel nigdy nie dopusci by korale zaczely wylazic z wody i psuc efekt aquascapingu i minimalistyki co jest jego zalozeniem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.