Skocz do zawartości
andrniew

TOTM marzec

Rekomendowane odpowiedzi

ja również lubię bardzo różne zbiorniki - kostki i jamniki - płaskie i wysokie - spsy i lpsy - niefoto - fo - wole przestrzenne tzn z dużymi plażami i tonią wody do pływania ...

... ale jako miłośnik akwarystyki morskiej i człowiek który widzi co jest na zdjęciach nigdy nie powiedziałbym, że te akwarium nie zasługuje na TOTM - zgrzeszyłbym :) pod takim baniakiem się mówi "czapki z głów" i się robi swoje dalej :)

wkurza już mnie mówienie, że np mercedes (mówię o jakiś nowym modelu)- jest brzydki :)

a już powiedzenie, ze o gustach się nie dyskutuje wkurza mnie jeszcze mocniej - to o czym gadać? :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotterdammung, tak masz rację. SPS-y to nie jedyna droga. Wcale z Tobą nie polemizuje. TOTOM jak dla mnie może być akwa złożone z samych LPS-ów czy zoantusów. Jednak, argumentem przeciw nie może być to że gościowi koralowce za bardzo się rozrosły, tworząc "dziki" gąsz. Nie taki dziki zresztą, widać w nim dyskretną rękę ogrodnika. Chodzi mi o to, że jak ktoś z forum oglądał dotychczas zbiorniki Krzyśka Tryca czy Andrzeja Niewiarowskiego to były same ochy i achy (podkreślam, moim zdaniem w pełni zasłużone) a zbiornik w zasadzie bliźniaczy, a na pewno na takim samym poziomie życia jest juz beee.... bez przesady.

A co do swojej wizji akwarium, zwłaszcza tej skały obrośniętej gloniskami? - to nie wizja tylko brak wiedzy akwarystycznej, lub wypadek przy pracy. Bo jakoś nie widzę postów typu: jak wychodować Bryopsis czy cyjano, - posty są wręcz przeciwne.

Jeszcze raz powtarzam, o gustach się nie dyskutuje. Jeśli więc dwa polskie topowe zbiorniki którymi się podpieram nie sa w Twoim guście to nie jest i tamten, i wszystko ok. Jeśli jednak te "nasze" są - bo jakoś nie widzę aby ktoś po nich jeździł z góry na dół, to wytłumacz mi dlaczego akurat tamten nie jest?

PS. Zaznaczam, że nie zamierzam się z nikim kłócić ani nikogo obrazać. Wyraziłem tylko swoje zdanie i sam się z nim nie zgadzam.

PS2. Kris trafiłeś idealnie w sedno, czy akwa jest w naszym guście czy nie, jest na takim poziomie że czapka spada i któż inny ma to docenić jak nie my?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Widzisz,jezeli juz dostaje sie TOTM to trzeba liczyc sie z krytyka...Mozna grac w garazu muzyke i czuc sie swietnie a mozna grac na scenie i wtedy krytyka zawsze jest nieunikniona...Mam sliczna corke,dostala pare razy propozycje modelowania...jest sliczna bo tego nie robi,jakby zaczela bawic sie w modeling,zarowno ona jak i ja musielibysmy sie liczyc z tym jaka to ona okropna,brzydka i wogole...Tak samo jest z akwarium,te ktore pokazales nigdy nie dostaly TOTMa,wiec sa neutralne...dobre PS...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333983 Kris_77 :

ja również lubię bardzo różne zbiorniki - kostki i jamniki - płaskie i wysokie - spsy i lpsy - niefoto - fo - wole przestrzenne tzn z dużymi plażami i tonią wody do pływania ...

... ale jako miłośnik akwarystyki morskiej i człowiek który widzi co jest na zdjęciach nigdy nie powiedziałbym, że te akwarium nie zasługuje na TOTM - zgrzeszyłbym :) pod takim baniakiem się mówi "czapki z głów" i się robi swoje dalej :)

wkurza już mnie mówienie, że np mercedes (mówię o jakiś nowym modelu)- jest brzydki :)

a już powiedzenie, ze o gustach się nie dyskutuje wkurza mnie jeszcze mocniej - to o czym gadać? :)

Dobrze napisane,popieram :)

Tylko niestety co nie którzy nie rozumieją albo nie chcą zrozumieć.Prawie jak teściowej dogodzić się nie da a gust ma chyba :)

#333987 tomasz :

A co do swojej wizji akwarium, zwłaszcza tej skały obrośniętej gloniskami? - to nie wizja tylko brak wiedzy akwarystycznej, lub wypadek przy pracy. Bo jakoś nie widzę postów typu: jak wychodować Bryopsis czy cyjano, - posty są wręcz przeciwne.

:) to było dobre :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg

To obejrzyj dokładnie link jaki podałem to zobaczysz czy nie dostał.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333994 tomasz :

Iceberg

To obejrzyj dokładnie link jaki podałem to zobaczysz czy nie dostał.

...a to przepraszam...pewnie umknelo to mojej uwadze ze wzgledu wlasnie na wyglad...kiedys zatrzymywalem sie widzac tego typu akwaria,teraz jade myszka dalej...ewentualnie zatrzymam sie na filtrowni,sumpie bo zawsze chce zobaczyc ,jakie sa rozwiazania...Mysle ze nie ma co gadac...po prostu jedni lubia pomarancze,drudzy wola mandarynki i nic na to nie poradzimy...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Luft

nie trzeba co dwa tygodnie, EIZO dobrze trzymaja, ale ja swiece monitorem kupe godzin dziennie wiec wole miec pewnosc ze kazde jedno bedzie na tym samy :) ale przy kazdej kalibracji widze ze bardzo malo sie rozjezdza. srednio powinno sie co miesiac przynajmniej kalibrowac :)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333915 tomasz :

Panie (?) i Panowie. Jak czytam te wypociny to mi się słabo robi. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, więc to pomijam. Ale nie można tzw. własnym gustem(?), zmysłem artystycznym(?), smakiem(?) tuszować tego że żal Wam-Nam (bo ja przyznaje się do tego szczerze) d*pę ściska z zazdrości.

No cóż, każdy mierzy własną miarą...Pytanie Andrzeja było proste - jak wam się podoba nowy TOTM? Nie widziałem tam żadnego dopisku, żeby wypowiadali się tylko fani SPSów, posiadacze baniaków bez kłaczka glona, ludzie ze stażem dłuższym niż x i litrażem większym niż y. Więc nie rozumiem zupełnie skąd takie oburzenie, że ktoś ośmiela się mieć własne zdanie? Słowacki wielkim poetą był i finito? No sorry...

Oceniając zbiornik nie patrzę na to, czy ktoś wydaje na niego 30 zł/mc czy zyliony euro, czy spędza nad obsługą 18h/dobę czy może tylko 10 min., czy ma zwierzaki przychodzące raz na 1000 dostaw, czy po 1000 w każdym rzucie, korale po 1000 zł krzaczek czy po 5 zł/kg, czy właściciel jest z Polski czy z Qqrylandii, czy z osprzętu baniaka można zbudować prom kosmiczny czy może tylko pudełko na buty. Dla mnie liczy się efekt - mogę powiedzieć, czy mi się podoba, czy jest w moim guście, czy może jednak totalnie mi nie leży. I nie rozumiem stwierdzeń o klękaniu przed zbiornikiem, który po prostu nie robi na mnie wrażenia. Czy tak bardzo boli, że ktoś może mieć inną opinię? Na tej zasadzie po świecie powinni chodzić sami zagorzali fani orkiestr symfonicznych, bo przecież tam tyle luda, tyle kasy, instrumentów, rozmach...No i jeszcze ten gościu we fraku z pałeczką... A jak komuś podoba się a capella - ukamieniować, a co sobie myśli! Trochę tolerancji, Panowie i Panie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333987 tomasz :

A co do swojej wizji akwarium, zwłaszcza tej skały obrośniętej gloniskami? - to nie wizja tylko brak wiedzy akwarystycznej, lub wypadek przy pracy. Bo jakoś nie widzę postów typu: jak wychodować Bryopsis czy cyjano, - posty są wręcz przeciwne.

Jeszcze raz powtarzam, o gustach się nie dyskutuje. Jeśli więc dwa polskie topowe zbiorniki którymi się podpieram nie sa w Twoim guście to nie jest i tamten, i wszystko ok. Jeśli jednak te "nasze" są - bo jakoś nie widzę aby ktoś po nich jeździł z góry na dół, to wytłumacz mi dlaczego akurat tamten nie jest?

Co do glonów, widzisz, czepiłeś się szczegółów, ale idźmy tą drogą. Czemu nie ma postów jak wyhodować cyjano czy bryopsis? Widać jest to takie proste że pomocy z tym nie trzeba, ale jeśli - hipotetycznie - znajdzie się człowiek, który powie "podoba mi się bryopsis, i chcę mieć cały zbiornik bryopsis", powiesz mu że jest debilem i tak nie powinien robić bo bryopsis nie jest ładne i to chwast? Raczej nie, niech sobie człowiek ma i jeśli baniaczek sprawia mu przyjemność to jesteśmy w domu. Kwestię gustów mamy z głowy, wszyscy się zgadzają.

A co do wspomnianych zbiorników Tryca i Niewiarowskiego, no cóż, ja nad nimi nie ochoachowałem ... Nie mogę brać odpowiedzialności za tych którzy to robili.

Jeszcze raz, podkreślam, czym innym jest to jakim kto jest akwarystą a czym innym gusta, i aby uzyskać takie efekty jak w zasadzie wszystkich TOTMach, trzeba mieć zwyczajnie talent (smykałke, iskrę, wiedzę, umiejętności, dar ble ble ble), i jak wcześniej wspominałem, chyba nie ma osoby która napisała o zwycięzcy"lewe przyrosty, lewa kondycja korali, ryb, zbiornik do śmietnika a nie na TOTM", to by było hmmm, co najmniej dziwne. Tak marcowy zwycięzca, jak przywołane polskie baniaki to majstersztyk, ale w innym kierunku niż moje (i jak widać nie tylko) ideały.

Trochę mi sie kojarzy to z kłótnią między fanem samochodów wyścigowych i fanem off roadowych bryk, można się przerzucać argumentami, mówić że ten lepszy a tamten jeszcze bardziej, ale to bez sensu, mimo że samochody, to jednak trochę inne bajki, lepiej wypić piwo i sie nie szarpać :)

PS. Zrobiła się ciekawa dyskusja :)

Pozdrawiam!

Edytka : poprawione nazwisko


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334010 Gotterdammung :
#333987 tomasz :

A co do swojej wizji akwarium, zwłaszcza tej skały obrośniętej gloniskami? - to nie wizja tylko brak wiedzy akwarystycznej, lub wypadek przy pracy. Bo jakoś nie widzę postów typu: jak wychodować Bryopsis czy cyjano, - posty są wręcz przeciwne.

Jeszcze raz powtarzam, o gustach się nie dyskutuje. Jeśli więc dwa polskie topowe zbiorniki którymi się podpieram nie sa w Twoim guście to nie jest i tamten, i wszystko ok. Jeśli jednak te "nasze" są - bo jakoś nie widzę aby ktoś po nich jeździł z góry na dół, to wytłumacz mi dlaczego akurat tamten nie jest?

Co do glonów, widzisz, czepiłeś się szczegółów, ale idźmy tą drogą. Czemu nie ma postów jak wyhodować cyjano czy bryopsis? Widać jest to takie proste że pomocy z tym nie trzeba, ale jeśli - hipotetycznie - znajdzie się człowiek, który powie "podoba mi się bryopsis, i chcę mieć cały zbiornik bryopsis", powiesz mu że jest debilem i tak nie powinien robić bo bryopsis nie jest ładne i to chwast? Raczej nie, niech sobie człowiek ma i jeśli baniaczek sprawia mu przyjemność to jesteśmy w domu. Kwestię gustów mamy z głowy, wszyscy się zgadzają.

A co do wspomnianych zbiorników Tryca i Niewiadomskiego, no cóż, ja nad nimi nie ochoachowałem ... Nie mogę brać odpowiedzialności za tych którzy to robili.

Jeszcze raz, podkreślam, czym innym jest to jakim kto jest akwarystą a czym innym gusta, i aby uzyskać takie efekty jak w zasadzie wszystkich TOTMach, trzeba mieć zwyczajnie talent (smykałke, iskrę, wiedzę, umiejętności, dar ble ble ble), i jak wcześniej wspominałem, chyba nie ma osoby która napisała o zwycięzcy"lewe przyrosty, lewa kondycja korali, ryb, zbiornik do śmietnika a nie na TOTM", to by było hmmm, co najmniej dziwne. Tak marcowy zwycięzca, jak przywołane polskie baniaki to majstersztyk, ale w innym kierunku niż moje (i jak widać nie tylko) ideały.

Trochę mi sie kojarzy to z kłótnią między fanem samochodów wyścigowych i fanem off roadowych bryk, można się przerzucać argumentami, mówić że ten lepszy a tamten jeszcze bardziej, ale to bez sensu, mimo że samochody, to jednak trochę inne bajki, lepiej wypić piwo i sie nie szarpać :)

PS. Zrobiła się ciekawa dyskusja :)

Pozdrawiam!

Czy chodziło Ci o Tryca i Andrniewa??? bo jeśli tak o Andrzej ma inaczej na nazwisko.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jednak nie przekręciłem nazwiska. Chodziło mi o akwarium Andrzeja Niewiarowskiego i tak właśnie napisałem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334009 kapuhy :

No cóż, każdy mierzy własną miarą...Pytanie Andrzeja było proste - jak wam się podoba nowy TOTM? Nie widziałem tam żadnego dopisku, żeby wypowiadali się tylko fani SPSów, posiadacze baniaków bez kłaczka glona, ludzie ze stażem dłuższym niż x i litrażem większym niż y. Więc nie rozumiem zupełnie skąd takie oburzenie, że ktoś ośmiela się mieć własne zdanie? Słowacki wielkim poetą był i finito? No sorry...

Oceniając zbiornik nie patrzę na to, czy ktoś wydaje na niego 30 zł/mc czy zyliony euro, czy spędza nad obsługą 18h/dobę czy może tylko 10 min., czy ma zwierzaki przychodzące raz na 1000 dostaw, czy po 1000 w każdym rzucie, korale po 1000 zł krzaczek czy po 5 zł/kg, czy właściciel jest z Polski czy z Qqrylandii, czy z osprzętu baniaka można zbudować prom kosmiczny czy może tylko pudełko na buty. Dla mnie liczy się efekt - mogę powiedzieć, czy mi się podoba, czy jest w moim guście, czy może jednak totalnie mi nie leży. I nie rozumiem stwierdzeń o klękaniu przed zbiornikiem, który po prostu nie robi na mnie wrażenia. Czy tak bardzo boli, że ktoś może mieć inną opinię? Na tej zasadzie po świecie powinni chodzić sami zagorzali fani orkiestr symfonicznych, bo przecież tam tyle luda, tyle kasy, instrumentów, rozmach...No i jeszcze ten gościu we fraku z pałeczką... A jak komuś podoba się a capella - ukamieniować, a co sobie myśli! Trochę tolerancji, Panowie i Panie.

Widze sporo rozbieznosci w opiniach w tym watku :). Ja sie w wiekszosci zgadzam z Kapuhy'm. Liczy sie wrazenie.

Marcowy TOTM jest niewatpliwie piekny i widac sprawna reke wlasciciela. Pytanie tylko czy jest wyjatkowy? Wedlug mnie nie jest. Nie wiem jakie sa kryteria przyznawania TOTM ale jak dla mnie wiekszosc akwariow od jakiegos czasu jest bardzo podobnych do siebie.

Ja bym chetnie zobaczyl jakies nietypowe rozmiary, zwariowane pomysly, akwaria LPSowe, konikaria, etc. Nie pamietam n.p. jakiegokolwiek akwarium FOWLR czy pieknie zadbanego mini baniaczka ponizej 100l a jest na swiecie tyle Reefmaxow, Red Sea i innych.

Fajnie byloby wyroznic te "niestandardowe" baniaczki. Moze Nano-Reef to zrobi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubaaas,zbiorniki ponizej 100l TOTM nie dostana, bo jest oddzielny nTOTM.

http://www.reefcentral.com/forums/forumdisplay.php?f=75


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334049 Kubaaas :

... Ja bym chetnie zobaczyl jakies nietypowe rozmiary, zwariowane pomysly, akwaria LPSowe, konikaria, etc. ...Fajnie byloby wyroznic te "niestandardowe" baniaczki. Moze Nano-Reef to zrobi! :)

Zaczekaj az moja delta dojrzeje :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.