Skocz do zawartości
qba25

300l slonej wody by Qba

Rekomendowane odpowiedzi

witam....chcialem przedstawic postepy w powstawamiu mojego pierwszego slonego akwa:)zaczelo sie kilka miesiecy temu od studiowania forum oraz wszelkich dostepnych materialow:reading i poczatkiem stycznia zapadla decyzja o zalozeniu tego zbiornika...na poczatku mialbyc reefmax jednak po namyslach zostalo na wymiarach 120x45x50h...(choc teraz wiem ze moglem zrobic 180x60x55:) )na poczatku chcialem podziekowac chlopakom z Tarnowa bez ktorych ten projekt albo by nie powstal:strutin lub powstawal by wieeeki (wtajemniczeni wiedza o kogo mi chodzi thx chlopaki:bow:bow:bow)...ze szprzetu jest:lampa 4x54w obieg atman 2200 cyrkulacja jvp 102x3 pienidlo by Sebastek i kilka innych gratow......zaczelo sie poczatkiem stycznia od budowy szafki diy 5971-szafka1.jpg5971-szafka2.jpg5971-szafka3.jpg5971-szafka4.jpg5971-szafka5.jpg5971-szafka6.jpg5971-szafka7.jpg5971-szafka8.jpg nastepnie pojawil sie baniak 5971-baniak.jpg5971-baniak2.jpg5971-baniak3.jpg5971-baniak4.jpg pozniej byl czas na hydraulike i na otwory w baniaku i szafce 5971-otwory%20w%20baniaku.jpg5971-otwory%20w%20baniaku2.jpg5971-otwory%20w%20baniaku3.jpg5971-otwory%20z%20hydraulika.jpg5971-powrot.jpg5971-otwory%20szafka%20i%20baniak.jpg5971-przelew%20i%20splyw.jpg5971-przelew%20i%20splyw.jpg5971-grzebien2.jpg5971-dol%20szafki.jpg5971-baniak%20ze%20swiatlem.jpg no i przyszedl czas na zalanie i na skale..zbiornik zalany 06.03.2011 i ta date uznaje za start zbiornika:strutin 5971-baniak%20ze%20swiatlem.jpg5971-baniak%20i%20skala.jpg5971-baniak%20i%20skala2.jpg5971-skala.jpg5971-skala2.jpg i to narazie tyle zdjecd postaram sie na bierzaco dorzucac nowe i mam nadziej ze bedzie widac zdjecia bo wrzucam je pierwszy raz:).....pozdrawiam i czekam na opinie:):):):bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

" wymiarach 120x45x50h...(choc teraz wiem ze moglem zrobic 180x60x55 )" a mówiłem :)

jeszcze raz witam nowego morszczaka w Tarnowie :)

fajne skałkę ułożyłeś niech rosną glonki :)

oj przyjdę z piwkiem na odwiedziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapraszam zapraszam:) AnT gdyby nie ty to bylbym nie w morskiej wodzie ale w slonej :) a dobrze mowiles zrob wiekszy:):) ale na start musi wystarczyc:)pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne szkielko ladne, zobaczymy z czasem jak zarosnie. Szkoda ze szafka taka wielka rzeczywiscie wieksze wygladalo by ciut lepiej :)

Powodzenia w realizacji.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile skały w tym jest?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne szkło , fajne,:) to co stoi obok PEPSI też


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za piko stoi na big szafce:)))))))


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, witam chyle czoła. Ja zaczynałem dużo słabiej.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skaly w baniaku jest dokladnie 30kg...planowo mialo byc 45 ale uklad skal mnie satysfakcjonuje wiec juz chyba nie bede dokupowal wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kariera :)

Teraz niech sobie spokojnie dojrzewa. Fajnie ułożyłeś tą skałę, kurcze super.

Widzę że w Tarnowie przybywa morszczaczków :) chyba znów będę się musiał do was wybrać :)

Ale d*pa bo Ant mnie do domu już nie wpuści :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#334290 Sebastek :

No kariera :)

Teraz niech sobie spokojnie dojrzewa. Fajnie ułożyłeś tą skałę, kurcze super.

Widzę że w Tarnowie przybywa morszczaczków :) chyba znów będę się musiał do was wybrać :)

Ale d*pa bo Ant mnie do domu już nie wpuści :)

zastanowię się przyjedz coś się znajdzie:D

a tak na poważnie to spoko morszczak doszedł do towarzystwa :)

odrazu ustawisz extra odpieniek kubie :)

ma 8szcepek ty acr 4 niebieskie i 4 niebiesko zielone :)

kuba sorry za offa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clappingNo Kuba elegancko.

P.S.powiedz mi czy na powrocie wody zrobiłeś mały otworek zaraz nad taflą wody?Bo widze że dość głęboko jest zatopiony wylot.

Jak prąd wyłączą to szkoda żeby woda na panele poszła,bo sump raczej nadmiaru zassanej wody przy tym zanurzeniu nie pomieści.

Pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Sebastian:) o tym nie pomyslalem....jaka srednice tej dziurki zrobic???sump mozec pomiescic ok 50l to max wody..pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pojawilo sie pierwsze zycie w baniaku ktore dotarlo ze skala..sa to chyba jakies zoa:)??? jest ich okolo 15szt myslalem ze nic z nich nie bedzie ale widac ze zaczely sie juz otwierac 5971-zoa1%20(1).jpg5971-zoa2.jpg sorki za slaba jakosc zdjec ale nie mam makro w aparacie:( sa tez 2 lub 3 aiptasie:(:):) i pare malych rurówek...jak na pierwsze dni to i tak niezle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna fotka 5971-zoa3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak, super start. Trzymam kciuki no i znajblizsza wizyta w Tarnowie robi my browarkowe turne po loklanych szkielkach


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba,otworek średnicy 2-3 mm.Pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie

Napisał byś co to za belka oświetleniowa i jakie świetlówki!?

dzieki pozdr


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz przykladowego linka do lampy jest ich kilka ja mam taka odchylana, http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-t5-4-x-54w-120-cm-i1569398042.html co do swietlowek to sa 2 niebieskie (teraz bede je zmienial) actynika ati i biala ati (na dokladne nazwy musze popatrzyc na opakowaniach )..niebieskie sa z zestawu razem z lampa...wieczorkiem wrzuce nowe foty z baniaka bo doszlo trochu zycia..parametry z dzis to ph 8.1 kh 12 no2 0 no3 0 po4 0 ca 400 mg 1350:)czyli juz 2 tydzien trzymaja sie na takim samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko wlasnie sie zastanawialem czy to ta. Mozesz coś o niej powiedziec-wykonanie itd? Te świetlowki w zestawie to chyba nie za specjalne, choć na fotkach nie wyglada to źle. Cena-nie powiem- kusi:)


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie lampa wypasik,tym bardziej za ta cene,jak na poczatek do dojrzewania baniaka to swietlowki sa git,wykonanie naprawde spoko:)niedawno zalozylem actynike i biala a teraz zmienie niebieskie tez na ati.lampa jest uchylna wiec jest duza wygoda w sieganiu do baniaka,jedyna rzecz ktora chce przerobic to bedzie dorobienie oddzielnego zasilania na 2 swietlowki bo teraz gasna mi wszystkie razem(owszem mozna recznie wylaczyc 2x2 ale jest to niewygodne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

i jedziemy po bandzie :clowning

jak tam sps ?

jak na 2 miechy extra baniaczek :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to masz 2 baniaki pod opieka hehe:clowning wszystko zyje i ma sie dobrze tym bardziej ze wszystkie szczepy sps sa od ciebie:)jutro rano lub jeszcze dzis wieczor beda fotki:)i oceny mile widziane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#334616 Grzegorz Dyzma :

Fajny baniak, super start. Trzymam kciuki no i znajblizsza wizyta w Tarnowie robi my browarkowe turne po loklanych szkielkach

jak się będziesz zbierał daj znać wcześniej przywieziesz nam coś z UK

Kasę oczywiście oddamy za bajerki :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.