Skocz do zawartości
ralph

Quadricolor pada - pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam we wtorek przywiozłem quadri i włożyłem do zbiornika po aklimatyzacji otwarł się pięknie i błazenek się wprowadził. Dzisiaj zaczął się przenosić ze skały w kierunku podłoża , parę godzin temu wypompował się zupełnie wygląda jak flak błazen pływa koło niego - czy jest jakaś szansa bo wygląda tak jakby miał zejść - wszystkie inne koraliki ok woda ok.????????????????


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie i aktualne Kh, ca, mg, no3 i po4 oraz sprawdź czy nie nasz jakiegoś przebicia. Takie gwałtowne zmiany to może być też okresowa wymiana wody przez ukwial i może sie sam napompuje w ciągu najbliższych godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwialy sa bardzo wrazliwe na zmiane warunkow srodowiskowych wiec prawidlowa "przeprowadzka" jest niezbedna zeby nie narazic ukwiala na stres. Niemniej jednak czasami roznica w jakosci wody czy nawet dodawana przy innych okazjach chemia skutecznie "zatruwaja" naszego ukwiala. Ukwial, jako jamochlon jest zbudowany w 95% z wody ktora stanowi rowniez jego "szkielet". To tak jakbys nalal wode do rekawiczki latexowej. Kiedy wprowadzamy ukwialy (korale) zbyt szybko do naszego zbiornika, nastepuje "szok" osmotyczny wynikajacy z roznego stezenia jonow w wodzie w akwarium i wewnatrz ciala jamochlona. Nastepuje wyrownywanie cisnienia osmotycznego. Reakcja ukwialow (i nie tylko ich) na to jest "wypchniecie" calej wody z organizmu. Wody ktora jak napisalem wczesniej stanowi rowniez "kregoslup" ukwiala. Wynikiem tego jest zwis :)

W tej chwili pozostaje czekac. Jest mocno prawdopodobne ze za kilka, kilkanascie godzin sytuacja sie unormuje.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

je nie wiem czy ukwialy sa takie delikatne u mnie w czasie zeszlorocznej powodzi kilka dnie bez pradu zero cyrkulacji woda napewno ponizej 20 stopni i syf z padajacych lps . Jednym z niewielu ocalalych byl wlasnie quadri mam go do dzis pare razu sie juz podzielil. Wydaje mi sie ze troche panikujesz te typy tak maja jak nie bedzie sie pompowal dluzej to mozesz sie martwic


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie typowe zachowanie- co jakiś czas się wypompowują. A tak jak Tester powiedział- zmiana warunków wody więc jeszcze się przyzwyczaja. Zresztą Ty też się przyzwyczaisz, że zwierzak chwilami wygląda jak flak :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przynajmniej raz dziennie się wypompowuje i jednocześnie robi kupkę, czyli puszcza gluta. Po aklimatyzacji był pięknie napompowany, aż do rana. Potem zrobił się flaczek (z glutem), a po chyba 3 godzinach z powrotem napompował.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze nawet w dobrych warunkach, co jakis czas Quadri musi sie oczyscic wiec jak napisal szarykruk, przyzwyczajsz sie :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dzięki za pomoc czytam wasze posty ale dopiero teraz chwila czasu - w ten sam dzień napompował się i był piękny teraz znowu jak szmata i wygląda jakby mięso wypadało ze środka na takich długich glutach - zaraz dam foto wygląda na to że chyba jest trochę naderwana jedna z części wywalił kawałek lej laski i lata po akwarium - zdycha? - wygląda na to że 2 z 3 części funkcjonują a jedna obumiera.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.