Skocz do zawartości
Geralt

Jak przygotowujecie PhosGuard

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tym jak prawidłowo przygotować PhosGuard do stosowania. Producent pisze by zalać w dwukrotnej ilości wody.

1. Jak długo moczycie go w tej wodzie?

2. Czy potem płukacie aż przestaje wydzielać się ten biały pyłek?

3. Stosujecie taką dawkę jak podaje producent - 250 ml na 300l wody?

4. Jak często wymieniacie złoże?

Mnie się wydaje mi się, że jak dużo go wypłukałem to zdolność absorbowania jest mniejsza.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja plukam w RO z 4-5 razy. Po co ma mi PO4 z kranowy wychwytywac. Pierwsze trzy razy zlewam od razu, kolejne pomocze chwile (30min) i sru do skarpety. Na poczatku dawke producenta dzielilem przez pol. Teraz przy VSV wspomagam sie 50-100ml na tydzien po kazdej podmiance.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wyplukalem bo producent nie kazal i mam pustynna burze w baniaku. ciekawe jak to gowno teraz z systemu wyciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata do skarpety na kilka godzin.

Kidult jak nie pisze jak pisze:reading Zimna kranowa przelac zeby wyplukac pylek. Przy pierwszym plukaniu wytwarza sie cieplo itd. Tutaj jest o katastrofie.

Glowno jest dobre tysiace much nie moga sie mylic:clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie plukalem i nigdy nie mialem problemu. Inna sprawa ze fabrycznie mam PO4 w okolicach 0,10. Nawet chcialbym troche podniesc...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem to to nie jest na razie, ale dlugo sie utrzymuje w wodzie. niezle mleko. moglem to wyplukac. na mojej instrukcji nie pisze "wyplukac", co najwyzej namoczyc w podwojnej ilosci wody. wiec filtr po pelletkach jest wlasnie taka podwojna iloscia.

ja u siebie mialem 0.10 jak zaaplikowalem pol litra w poniedzialek, a dzisiaj o dziwo 0.24!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336204 KIDULT :

problem to to nie jest na razie, ale dlugo sie utrzymuje w wodzie. niezle mleko. moglem to wyplukac. na mojej instrukcji nie pisze "wyplukac", co najwyzej namoczyc w podwojnej ilosci wody. wiec filtr po pelletkach jest wlasnie taka podwojna iloscia.

ja u siebie mialem 0.10 jak zaaplikowalem pol litra w poniedzialek, a dzisiaj o dziwo 0.24!

Właśnie stąd moje pytania. Tydzień temu miałem PO4 na poziomie 0.08. W sobotę włożyłem nowy PhosGuard i wczoraj miałem 0.16. A ostatnio namoczyłem i wypłukałem go bardzo dokładnie.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja phosguarda mam w kuble, i zawsze robię tak, że po czyszczeniu kubła wsadzam nowy "wkład" i zalewam kubeł. Odczekuję 30 minut i dopiero włączam. Na razie się sprawdzało i żadne zmętnienie wody nie występowało, chociaż jeżeli chodzi o skuteczność, to hmmm, sam nie wiem. Jestem co raz bardziej skłonny do tego żeby rzucić całkowicie wszystkie absorbery w cholerę i zrobić porządne refugium. Robiłem ostatnio eksperymenty w głównym (nie mam sumpa) i jedna skałka porośnięta bryopsis (sic!) zbijała mi no3 i po4 dużo lepiej niż jakiekolwiek absorbery stosowane do tej pory.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ,szczęśliwcy co mają po4 w baniaku ,u mnie o,o2 chwile po karmieniu potem ZERO .Geralt pisze że jak włożył PhosGuard to Po4 poszło w góre to może i ja tak zrobie ? Może na początku idzie w góre aby potem spadać ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336268 robi :

Hej ,szczęśliwcy co mają po4 w baniaku ,u mnie o,o2 chwile po karmieniu potem ZERO .Geralt pisze że jak włożył PhosGuard to Po4 poszło w góre to może i ja tak zrobie ? Może na początku idzie w góre aby potem spadać ?

He, he to chyba nie do końca jest prawda :). Może po prostu ta paczka słabiej absorbuje niż pozostałe.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.