Skocz do zawartości
maro76

Moje pierwsze dziecko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Chciałem wszystkim bardzo serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc w założeni mojego baniaczka.Wczoraj czyli 19.03.2011 wystartowałem i jestem niesamowicie szczęśliwy.Jest to mój pierwszy słony baniaczek wiec szału nie ma ale mam nadzieje że z Waszą pomocą i moimi chęciani oraz ciężką pracą coś z tego bedzie. Na bieżąco bede sie starał zdawac relacje jak idą postepy oraz jak baniaczek dojrzewa. Będę zadawał pytanie, prosił o pomoc w trudnych dla mnie rozwiązaniach. Dołączam parę fotek z nowo powstałego baniaczka i proszę o delikatną opinię i sugestje ( nie wolno karcić ucznia bo się zniechęci). Krótko opisę swoje "dziecko".

- Akwarium 200 litrów plus sump ok 70 litrów

- Oświetlenie lampy T5 4x 39W Arcadia

- 25 kg LIVE ROCK

- Odpieniacz Bubble Magus NAC6A

- Pompa obiegowa New Jet 2300

- Falowniki 3 szt. JVP 101

- Grzałka EHEIM Jagher 200 V

- Salimetr JBL

- Osmoza RO4 + DI

Pozdrawiam maro76

PS> Zdjęcia zostały wstawione na nowo ponieważ podczas migracji - zmiany forum wszelkie zdjęcia zostały utracone

mintaj[/color][/i]

post-11478-0-74773800-1305984458_thumb.jpg

post-11478-0-91278000-1305984468_thumb.jpg

post-11478-0-39962700-1305984477_thumb.jpg

post-11478-0-61396500-1305984484_thumb.jpg


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniaczek prezentuje się wzorcowo. widac projekcik przemyslany... powodzenia.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech nowi starterzy biora przyklad. Fajnie ze czytanie jak i doradzanie przynioslo efekt, bardzo ladnie.

Co to za akwarium? podobaja mi sie te giete boki, jakie wymiary? Chyba znam to firme ale widizlaem tylko kostki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę doradzić:

Skoro to start to nie wsypuj piasku możliwie jak najdłużej, jeżeli gdzieś masz, jakiekolwiek cyrkulatory to wrzucaj i stawiaj w różnych miejscach, nawet na przedniej szybie i tylnej. Im mocniej opłuczesz skałę tym mniej syfu z niej opadnie na piasek, przy okazji co kilka dni odmulaj sufek z dna i ewentualnie sumpa, jak przestanie pylić bo zostwisz tylko cyrkulację docelową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wygląda rasowo i jako element wyposażenia wnętrza będzie go godnie reprezentować, brawo.

Jeśli masz zamiar utrzymać lewą stronę akwarium w czystości to skałka powinna znaleźć inne miejsce, bo będzie utrudniać czyszczenie szyby.

Przy takim ustawieniu pomp po pewnym czasie może się zbierać film na powierzchni wody, jeśli tak się stanie dobrze ustawić pompę z prawej strony w kierunku lustra wody żeby spychała film do komina.

Radości i powodzenia w realizacji.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superowo to wygląda będę na pewno śledził dalsze losy :help1 sam mam zamiar w najbliższym czasie postawić 220L, mam tylko jedno pytanko myślałeś nad koroną????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No pieknie Przyjacielu,na tych fotkach juz widac ze woda sie wyczyscila i ze magus zaczyna powoli sie "przyzwyczajac"...Tak jak mowilem,skala luzem,plukac,plukac i jeszcze raz plukac,zmieniajac ustawienie pomp...skala dobra to i pruszyc sie nie powinna dlugo...do rychlego spotkania w Hadze...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respect :help1


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wszystko wyglada ,wszystko dokladnie przemyslane to mi sie podoba pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i przepraszm za tak długą nieobecność na forum ale dopadły mnie zaległe sprawy i obowiazki. Nareszcie znalazłem troche czasu by opisać nowe i dalsze losy mojego pierwszego dziecka - akwa morskiego. Moje akwarium wystartowałem i dojrzewa ono od 19 03 2011 i jak do tej pory wszystkie te etaty odbywały się dość spokojnie bez większych niespodzianek czy zielonych platnacji .Ja ze swojej strony ograniczyłem sie tylko co do światła i cotygodniowego sprzatania [odkurzanie].Gdy parametry w miarę sie ustabilizowały pozwoliłem sobie na pierwszych mieszkańców i zasiedliłem swojego morszczaczka koralami ( rybe nie posiadam a ich pierwszy zakup planuje pod koniec lipca- jako pierwszy oczywiscie "nemo" ). Nowi mieszkańcy moje akwa to:

1. Discosoma

2. Fungia

3. Zoa

4. Sacrophyton

5. Seriatopora caliendrum

6. Caulastrea echinulata

7. Capnella

8. Lobophytum

9. Sarcophyton

10. Gorgonia, którą moja żona nazywa Dzordzia i codzinnie karmi

11, Ukrwiał (Anemonia )

12. Tubastrea

13. Tubiopora musica

Całość nowych mieszkańców i mojego akwa przedstawiam na załączonych zdjęciach.

Ważną informacją jest również to iż oczywiście zaczołem bawić się w chemika i standardowo testy za testami i tak moje ostatnie pomiary przedstawiają się nastepująco:

PH=8 Test Salifert

NO2=0 Test Salifert

HH4=0 Test Salifert

No3=5 Test Salifert

KH=8 Test Salifert

Mg=1440 testy Sera

Ca=420 testy Sera

Zasolenie = 1,23.

Bardzo proszę o Wasze opinie i sugestie ale przy krytyce proszę pamiętać jestem świeżakiem i to mój pierwszy tego rodzaju zbiorniczek.

Z góry dziękuję za cierpliwość w czytaniu moich wypocin.

Pozdrawiam

Maro76


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353384 sejmir :

Zasolenie = 1,23.

a nie czasami 1,023 ? :)

oczywiscie moje przeoczenie sorki 1,023 według spławika JBL


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i przepraszm za tak długą nieobecność na forum ale dopadły mnie zaległe sprawy i obowiazki. Nareszcie znalazłem troche czasu by opisać nowe i dalsze losy mojego pierwszego dziecka - akwa morskiego. Moje akwarium wystartowałem i dojrzewa ono od 19 03 2011 i jak do tej pory wszystkie te etaty odbywały się dość spokojnie bez większych niespodzianek czy zielonych platnacji .Ja ze swojej strony ograniczyłem sie tylko co do światła i cotygodniowego sprzatania [odkurzanie].Gdy parametry w miarę sie ustabilizowały pozwoliłem sobie na pierwszych mieszkańców i zasiedliłem swojego morszczaczka koralami ( rybe nie posiadam a ich pierwszy zakup planuje pod koniec lipca- jako pierwszy oczywiscie "nemo" ). Nowi mieszkańcy moje akwa to:

1. Discosoma

2. Fungia

3. Zoa

4. Sacrophyton

5. Seriatopora caliendrum

6. Caulastrea echinulata

7. Capnella

8. Lobophytum

9. Sarcophyton

10. Gorgonia, którą moja żona nazywa Dzordzia i codzinnie karmi

11, Ukrwiał (Anemonia )

12. Tubastrea

13. Tubiopora musica

Całość nowych mieszkańców i mojego akwa przedstawiam na załączonych zdjęciach.

Ważną informacją jest również to iż oczywiście zaczołem bawić się w chemika i standardowo testy za testami i tak moje ostatnie pomiary przedstawiają się nastepująco:

PH=8 Test Salifert

NO2=0 Test Salifert

HH4=0 Test Salifert

No3=5 Test Salifert

KH=8 Test Salifert

Mg=1440 testy Sera

Ca=420 testy Sera

Zasolenie = 1,023

Bardzo proszę o Wasze opinie i sugestie ale przy krytyce proszę pamiętać jestem świeżakiem i to mój pierwszy tego rodzaju zbiorniczek.

Z góry dziękuję za cierpliwość w czytaniu moich wypocin.

Pozdrawiam

Maro76

Temat został ponownie umieszczony wraz ze zdjęciami z powodu migracji forum i utraty zdjęć

post-11478-0-25119800-1306081930_thumb.jpg

post-11478-0-57134700-1306081938_thumb.jpg

post-11478-0-90362900-1306081947_thumb.jpg

post-11478-0-77047000-1306081960_thumb.jpg

post-11478-0-02961800-1306081970_thumb.jpg

post-11478-0-83485400-1306081983_thumb.jpg

post-11478-0-57964000-1306081991_thumb.jpg


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No swietny baniaczek ,rozkreca sie az milo gratulacje i zycze samych sukcesow

Pozdrawiam

norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wzorcowo. Ja osobiście obudowałbym komin czarnym PCV - nie będzie widać tego nieszczęsnego Durso i syfu w kominie - akwa zyska na pewno na wygladzie. Poza tym raczej zrezygnuj z testów sery. Ta firma chyba sama nie wie po co je robi.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzielam uwage tomasza o obudowaniu komina,zrobisz to szybko a bedzie wygladalo lepiej bo nie bedzie rurek widac,,,jak jeszcze w przyszlosci dojdzie piaseczek to bedzie bomba :) ,,ciekawy masz ksztalt tego baniaka,pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj Marek,akwarium wyglada super...wiem ze zaczynales od zera i ze nie miales doswiadczenia...akwarium jednak wspaniale przemyslane i widac ze masz reke do tego...dobrze ze nie sypiesz piachu i ze pompy dmuchaja na skale,skala choc odgazowana to zawsze z niej sie cos posypie,ale Magus sobie poradzi...Ten zielony koral po lewej (moj ulubiony) to heliofungia a nie fungia jak wpisales...trzymaj szczepki dla mnie bo choc to sie przedluza to jednak Cie wreszcie nawiedze...Pomysl tez o parametrach wody z morza polnocnego w okolicach Hagi,jestem prawie pewny ze sie nada,bo ja bedac tam postaram sie by moj nowy zbiornik "lecial" na prawdziwej wodzie morskiej...Rozwijaj dalej temat...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj Marek,akwarium wyglada super...wiem ze zaczynales od zera i ze nie miales doswiadczenia...akwarium jednak wspaniale przemyslane i widac ze masz reke do tego...dobrze ze nie sypiesz piachu i ze pompy dmuchaja na skale,skala choc odgazowana to zawsze z niej sie cos posypie,ale Magus sobie poradzi...Ten zielony koral po lewej (moj ulubiony) to heliofungia a nie fungia jak wpisales...trzymaj szczepki dla mnie bo choc to sie przedluza to jednak Cie wreszcie nawiedze...Pomysl tez o parametrach wody z morza polnocnego w okolicach Hagi,jestem prawie pewny ze sie nada,bo ja bedac tam postaram sie by moj nowy zbiornik "lecial" na prawdziwej wodzie morskiej...Rozwijaj dalej temat...Pozdrawiam...

Witam

Dzięki za miłe słowa i oczywiście pomoc w moich "największych problemach" związanych akwarium. Już nie mogę się doczekać aż wreszcie przybędziesz do Holandii a co do wody z morza pobiorę próbki do badania jak tylko będę miał okazję pojechać nad morze. Oczywiście poinformuje o wynikach analizy. Oczywiście tak szczepka dla Ciebie już Ci ją zona przygotuje. Faktycznie przymyślawszy sygestie kolegów z fora dotyczące zabudowy komina to fajnie żaby był czarny już po mału plan wprowadzam w życie.

Pozdrawiam i dziekuje za miłe sugestie jeśli ktoś jeszcze ma jakieś proszę napisać na forum.

Marek76


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.