Skocz do zawartości
robi

złodzieje...

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam,już o tym kilkakrotnie wspominałeś,że stabilność ważna.Tylko teraz co mam zrobić na przykład z wapnem bo mając 365 czyli bardzo nisko okazuje się według nowego 470 mam za dużo i powinienem jakiś czas nie lać.Magnez według nowego też kosmos.Do czego mam teraz się odnieść,lać nie lać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich rozbieżnościach to szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobił, dlatego używam zawsze jednych testów, aż mi się któryś skończy, wtedy wymieniam wszystkie trzy i mierzę nowymi, jeśli wyniki różnią się dużo od starych to powoli wyrownuję do wskazań nowych testów, ale powoli, przy czym bacznie obserwuję korale. Może dlatego staram się trzymać średnie wyniki czyli Ca 400, Mg 1300 i Kh 8, przy czym przez jakiś czas jak skończyły mi sie prochy to Ca spadło mi do 300, Kh do 5,5, Mg do 1150, tak się utrzymywało jakieś 6 tygodni, nic nie poleciało, nie straciło kolorów, tempo wzrostu nie spadło, stało się tak pewnie dlatego że zmiany postępowały bardzo powoli.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339381 inmar :

Ja jeszcze wrócę do Hanki na NO3 http://korale.pl/hanna-93728-miernik-azotany-p-1931.html czy to pewne,że nie mierzy w słonej,gdzie tak pisze ?

Miernik - wg sprzedającego - azotanów a parametr: Azotyny, skala niska

poza tym skala pomiarowa: 0,00 do 0,35 mg/L - jak sądzę chyba troche za niska jak na nasze zbiorniki

no to nam wiele rozjaśniło ...


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla pewnosci robie testy Salifertem i JBL , wyniki Ca i Mg się pokrywają a Kh na JBL wyzsze o 1-2


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę temat zszedł,ale jak już poruszyłem mój temat to może pozostawię ten poziom wapna i magnezu bo SPS- ładnie mi ruszyły i widać,że mają przyrosty.Z drugiej strony nie wiem jak odbijają się na nich przez długi czas lub na stałe takie wysokie parametry.Minusem jest,że mam część skały od góry w mocno bordowym kolorze,nawet krewetka czyszcząca ma wąsy w tym kolorze.Nie wiem czy to ostatnie akurat nie jest z przyczyny podawania większej ilości jodu bo daję kroplę co drugi dzień a kiedyś raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem test Na KH i stary pokazał 8,3 a nowy 10,5.Wcześniej pisałem,że jak je sprawdzałem to pokazały prawie to samo,ale popełniłem błąd bo w starym daje się 2 krople odczynnika a w nowym 4 krople.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co??

to test na kh też zmienili ilosci podawanych kropli? :cursin

myślałem że tylko w teście na mg miało to miejsce


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejny raz jestem zmuszony do prostowania parametrów.Lałem sobie po 100ml Ca,Kh i soli bez NaCl o okazało się,że teraz kh mam dokładnie 10,8.Wapna mam 430.NO3-0,03 a PO4-0.Teraz co pisze się,że przy bardzo niskich fosforanach Kh powinna być dużo mniejsza a ja mam dość wysokie i co ja mam teraz zrobić ? W tej chwili wstrzymałem dozowanie wszystkiego oprócz wapna.

Wapnia, nie wapna :clowning

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lałem sobie po 100ml Ca' date='Kh i soli bez NaCl o okazało się,że teraz kh mam dokładnie 10,8.Wapna mam 430[/quote']

Jak to "lałem sobie"? Ile czasu tak sobie lałeś że nagle okazało się że masz Kh 10,8? Marek, jak często Ty w ogóle robisz testy skoro co chwila musisz "prostować parametry", zamiast je delikatnie korygować?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, sorki :clowning a czy coś złego dzieje sie z koralami? Palą Ci się tipy?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwa jeszcze dochodzi do siebie więc na razie widzę,że korale dochodzą do siebie.Jedna akra fajnie zalewa stary,szczerniały i zagloniony szkielet,montipory talerzowe zielona i czerwona,które miałem wyrzucić miejscami się odradzają a seniatopora hystrx i stella ma mają mnóstwo białych igiełek tak więc idzie ku lepszemu.Inne SPS,które zostały nie ruszają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@inmar miałeś załamanie systemu??.A odnośnie testów to też kupiłem Ca i Mg i albo mi cuda pokazują albo mam lipne parametry.Ale nie wnikam za bardzo i próbuję je podnieść do właściwych.W sumie to po słodkowodnym mam uraz do testów bo i tak pokazują jak chcą,no ale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej i cały czas chodzi o ich rozbieżność w badaniu,szybko tracą swoje właściwości i po kilku miesiącach są do wyrzucenia nim nawet połowę zużyjemy.Pewnie dojdzie do tego za jakiś czas nie będę się nimi przejmował,ale do tego czasu umiem tylko na nich polegać.Więc jeśli ma być 1300 magnezu i podaję go by dojść do tego pułapu to co mam zrobić jak nowe pudełko pokazuje mi ponad 1500 ? Pytałem wiele razy i w sumie znam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował ostatnio nowe testy KH Saliferta, czy jest tam butelka z płynem do kontroli poprawności testu ?

Test Saliferta który obecnie używam wskazuje mi prawidłowo według płynu w zestawie czyli 7,4 KH

Sam staram się utrzymać w zbiorniku między 8 a 9 lejąc aktualnie 50 ml balinga.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konca nie wiem o co chodzi z ta nowa wersja bo z plynem do kontroli poprawnosci kupuje gdzies od dwoch lat. Obecny test mam od roku, pomiar robilem w weekend i dalej pokazuje poprawnie +/- 0,2 co jest juz czynikiem ludzkim.

JA to tak mysle dlaczego Salifert nie pokusi sie foljowanie pudelek, jak i wybijanie daty maszynowo. Jakos nie wyobrazam sobie ze siedzi sobie ludzik przy tasmie i metkownica wali date.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowiutki test na Kh,ma płyn kontrolny na 6.8 a wcześniejszy miał na 7.3.Sprawdziłem po pierwszym pomiarze i prawie się zgadza,ale czy oni nie robią specjalnie płynu pod daną serię pudełek by wszystkim się zgadzało ?

Grzegorz,ja około roku temu może więcej miałem wersję bez płynu kontrolnego i tego niebieskiego płynu do zakraplania.Zakraplany płyn z strzykawki 1ml miał barwę różową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie test na kh pokazuje caly czas 6.4/6.7 bez wzgledu ile dodaje ballinga (obecnie odczynkina na podbicie kh leje 3 razy wiecej niz reszy) i nie wiem czy to jest kwestja walnietego testu czy moj system tak ma


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że sprawdzając ten płyn kalibracyjny Salifert'a innym testem (sprawdzałem TM i Seachem) oba zaniżały wynik o 2 punkty. Tak więc ten płyn jest robiony pod test Sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie pozostaje nic innego jak jak oddac wode do LAB i raz na zawsze zaprzestac kupowania jednego z testow.

Albo wywalic oba

:clowning Troche zaluje ze przeczyalem watek bo teraz cos mnie wierci, i zaczne znowu cos zmieniac a chyba jest dobrzem, ale na 100% tego nie wiem:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348847 jarpacz :

Najlepsze jest to, że sprawdzając ten płyn kalibracyjny Salifert'a innym testem (sprawdzałem TM i Seachem) oba zaniżały wynik o 2 punkty. Tak więc ten płyn jest robiony pod test Sali.

Właśnie,jaki im test wyjdzie taki odpowiedni do sprawdzenia dają bo po co są 7,3 czy 6,8 czy jeszcze inne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra.......dostalem na probe nowsze testy RedSea. Robie KH a ze z brak instrukcji wujek google wyswietla mi filmik z jutjuba:D z instuktarzem jak zrobic test. Pan zakrapia w celu osiagniecia rozowego koloru. Prosze powedzcie w ktorej sekundzie go widzicie:googleye bo ja dostaje migotania:whip

Zaraz podam wyniki i redsea i saliferta piszac krotka opinie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za***ista sprawa, widac ze kolor konczy sie zmieniac na 2:35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.