Skocz do zawartości
RobertS

Aklimatyzacja, stres czy po prostu ospa?

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu zaobserwowałem na hepatusie kilka białych plamek. Podniosłem temperaturę z 25 do 29, dałem jeść czystego czosnku, trochę jedzenia moczonego w czosnku. Na drugi dzień hepatus wyglądał jak nowy. Kolejnego dnia plamek pojawiło się więcej. Powtórzyłem zabiegi z czosnkiem. Obecnie jak nie dam mu jeść czosnku lub jedzenia z czosnkiem to ma wysyp białych plamek, jak je to plamek ma kilka albo wcale :p

Dzisiaj dostał na kolację czosnek, oraz wrzuciłem do akwarium dwie główki rozciętego na pół czosnku. Pozostałe dwa pokolce nie maja żadnych objawów, błazenki też nie.

Jak się z tym dziadostwem uporać. Czego mógł bym jeszcze spróbować, może dać zieleń malachitową?

Czy może doktorka? A może ze 3 krewetki czyszczące?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak się rozczytałem o cyklu rozwojowym kulorzęska to nim mi grządka czosnku wyrośnie pasożyt zeżre mi moja Doris a może nawet w końcu zajmie się innymi potencjalnymi żywicelami. A że te rybki jeszcze w naszym klimacie w bałtyku nie pływają a swoje kosztują wolał bym je zachować przy życiu, bo po wakacjach nowych z morza nie przywiozę.


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U wielu osób hepatus się wysypuje dość często i to w dojrzałych zbiornikach.Może pomóc moczenie pokarmu w czosnku i witaminach typu vibowit dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lubi czosnek, a kiedy go nie dostaje to się stresuje i dostaje kropek a na to dobry jest czosnek :p

Potrzeba mu czasu, mój aklimatyzował się półtora miesiąca.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co robić? Zostawić taką wysoką temperaturę? Karmić czosnkiem i czekać aż wykituje albo się zaklimatyzuje?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ustaw na 25 i podawaj co jakiś czas czosnek

możesz też dać czosnek(z 2 ząbki) pokrojony w kostkę do pończochy i na dzień do sumpa gdzie obiegówka :p

jeśli nie masz wargatka to już dawno zapodać :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wargatki ciężko przechodzą na inny pokarm i w sytuacji jak zje co ma zjeść i nie ma się dużo innych ryb to odejdzie na wieczną rafę...

czy w takim razie nie lepsze by były krewetki czyszczące? Mam wargatka i dwie krewecie :p


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zdania że jak się ma pokolce w baniaku to krewetki czyszczące to obowiązek...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak jak sie kupuje ze sklepu to zawsze hepatusa wysypie,jak od kogos sie odkupi to naprawde bardzo czesto obywa sie bez zadnych problemow


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340036 vitekzawada :

a ja powiem tak jak sie kupuje ze sklepu to zawsze hepatusa wysypie,jak od kogos sie odkupi to naprawde bardzo czesto obywa sie bez zadnych problemow

no patrz , ja miałem ze sklepu i nie wysypało Hepatusa , czyli nie zawsze


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze nie wysypalo to znaczy ze byla dluga kwarantana

jeszcze mi powiedz ze kupiles do swojego akwa hepatusa


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340038 vitekzawada :

to ze nie wysypalo to znaczy ze byla dluga kwarantana

jeszcze mi powiedz ze kupiles do swojego akwa hepatusa

jasne dluga kwarantanna w AM :p

a czy widzisz gdzieś w moim akwa Hepatusa? a nawet jakbym sobie sohala to co ? :p


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zal to by mi bylo rybki:waving


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet 5000tys bedzie za malo

wiec kiedy ty planujesz postawic cos wiekszego:goofy


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340046 vitekzawada :

nawet 5000tys bedzie za malo

wiec kiedy ty planujesz postawic cos wiekszego:goofy

zaraz po Tobie

Ps.

gdzie ryba ma lepiej ? u mnie w kałuży gdzie jest zdrowa i zadowolona ,czy w Twoim ogromnym baniaku ? U mnie nic jej się nie dzieje , a u Ciebie dopadają ją choroby . Zostawiam bez odpowiedzi


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi napisz gdzie to wyczytales ze u mnie dopada ryby choroba

z reszta nie musisz bo zaczynasz sie robic zalosny ze cie nie stac na nic wiekszego,wiec obrazasz innych

pielgnuj swoja kaloze i niech tak zostanie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340056 vitekzawada :

to mi napisz gdzie to wyczytales ze u mnie dopada ryby choroba

z reszta nie musisz bo zaczynasz sie robic zalosny ze cie nie stac na nic wiekszego,wiec obrazasz innych

pielgnuj swoja kaloze i niech tak zostanie

:p


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popisali my troche nie na temat,wiec dobrze jak by moderator to wyczyscil jak myslisz mrozikulus:clowning


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340056 vitekzawada :

to mi napisz gdzie to wyczytales ze u mnie dopada ryby choroba

z reszta nie musisz bo zaczynasz sie robic zalosny ze cie nie stac na nic wiekszego,wiec obrazasz innych

pielgnuj swoja kaloze i niech tak zostanie

No to żeś teraz witek błysnął, nie ma co :p


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko takie szwedzkie poczucie humoru, chyba....:p


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze zablyslem taki szwedzki humor,pora zakończyć karierę i niedługo się pożegnać


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340030 daimen :

ja jestem zdania że jak się ma pokolce w baniaku to krewetki czyszczące to obowiązek...

Kiedyś widzialem jak lysmata przykleiła sie do pokolca i z nim pływała :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.