Skocz do zawartości
Ziemniok

[330l] Ziemniaczana Rafa

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek :) Niech wszystkie dopalacze poczekają, serio, póki co potrzebujesz tylko podmian i karmienia korali, nic więcej :)na dopalacze przyjdzie czas :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Nemezis - KZ nie przedawkowuję - na 100% :) Co to znaczy od piasku? Piasek mam jeden, od 'nowości'. Mam babkę kopiącą, jeżowca i rozgwiazdę, do tego ślimaki. Co jakiś czas przekopuję dosyć ostro tyle ile można (ile skały pozwalają).

@ Kubek - mam już nowe, to raz :) Dwa - nie dodaję ABC+M jeszcze i chyba odpuszczę. Może poczekać ;) Sporadycznie, gruuuubo poniżej dawek podaję Amino Acid, Sponge Power i JBL Koral Fluid - powtarzam, mało i nieregularnie!

@ Seb - dzięki za poradę, może masz racje... bo SPSy mi ruszyły jak nie miałem dużo czasu na akwa - robiłem tylko podmiany i dałem balling...


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piaskiem jest tak ze jeden ma w bonusie krzemiany a drugi nie

Po fotkach widać ze miałeś ten bonus czyli od samego początku,w następnych fotkach jest o niebo lepiej za sprawą Silicate clear :)

Kiedyś czytałem na forum ze przez Rowe też jakis tam osad jest ale nie pamiętam czy to za słabo płukana czy jak?


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kręci się Marcin :) Mimo, że mam HLLE u pokolcy, syf wszędzie po salariasie.... czego skutkiem było przetrzebienie mi korali i ryb.

Mam wolne, więc przebudowuję filtrownię. Nowy sump, Profilux, pompy grotecha, pojemniki na balling.

Prośba o ocenę sumpa w załączniku.

Od lewej - sływ, potem komora Jetskima 120, potem miejsce na dwa przepływowe reefoctopusa, potem komora na powrót (dragon 6500).

Wysokość sumpa będzie 25-28 cm, nie 30 cm.

Pytanie mam jedno - czy nie będą się tworzyć wiry przy zasysaniu wody przez Dragona? Będzie on zanurzony na ok. 13 cm - ale do wlotu chcę podłączyć kolanko/łuk, by wciągał wodę z dna. Między zasysaniem a powierzchnią było by ok 10 cm wody.

I druga sprawa - polecacie jakieś pojemniki na balling? Najrozsądniejszym dla mnie teraz pomysłem są szklane wazony DIY 10x10x30 cm wysokości. 3 litry, przejrzyste... wygodne. Nie wiem tylko jak z przykryciem.

post-7880-0-85338100-1341325711_thumb.jpg


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko jak z przykryciem.

Będzie dobrze a jak sprawuje się odpieniaczyk przy 3 pokolcach? i jakie teraz kolce masz?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu kolego nie obrócisz sumpa o 180 stopni jak wspominał Grzesiek Dyzma skoro nowy instalujsz - zaoszczędzisz na mocy pompy a powrót będzie bezpośrednio nad pompą beż zbędnych kombinowań z kolankiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek, Xanthurum i Hepatus - wielka trójca. Obecnie są na poważnym dokarmianiu... I wychodzą na prostą :) Mam super wyniki - Po4 ok. 0,02-0,04 a NO3 2. W kubku prawie nic się nie zbiera.

Trzeba dodać że mam w przepływowym węgiel z silicate clear, w drugim zaś rowa phos.

Chciałem tak zrobić (obrócić sump o 180 stopni) ale kolanko na spływie mam wklejone na stałe (przeciekało, jest zrobione tak że nawet pudzian tego nie urwie). :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża ta pompa obiegowa, nie wiem czy aż takiej potrzebujesz, jaką masz w tej chwili i jaką średnicę spływu?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6500 teraz :D.

Spływ 40 mm - jest ok. mam kulowy na powrocie i spływie, więc wszystko można regulować.

Gdybyś kogoś to interesowało - polecam tą pompe. Obecnie jest na zewnątrz, pracuje od ponad roku wpięta na sztywno, jest ok. Teraz chcę ją dać do komory celem oszczędności miejsca w szafce.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mały update z GORĄCĄ PROŚBĄ o pomoc!

W akwarium zmieniłem sump na szklany, Red Dragona dałem do ostatniej komory. Walczę od 3 miesięcy z PASKUDZTWEM, które jest poniżej na zdjęciach.

Ręce opadają - sól IO, RO+DI 000, Nic specjalnego nie dozuję (bakterie Cycle 10 ml co podmianę, pare kropel jodu i strontu z molibdenem co podmianę. Podmianki 30 l/tydzień, czyli 10 procent.

Mam takowe dziadostwo - nie wiem czy to okrzemki, czy dino... Wczoraj pojawiło się natomiast do tego cyjano...

Stosuję 3 dzień Ultra AlgaeX - narazie bez rezultatu... Pomóżcie, bo ręce opadają.

Ciekawostka? WSZYSTKO ładnie polipuje - nawet zregenerowały się dwie talerzówki!!! Po parumiesiącach obumarcia. Więc woda jest ok, ale co z tym dziadostwem?

post-7880-0-83549600-1352315155_thumb.jpg

post-7880-0-49961900-1352315167_thumb.jpg

post-7880-0-74803400-1352315175_thumb.jpg


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadziej podmiany, odstaw jod i stront. I co jeszcze lejesz/sypiesz do akwa?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym widział swoje po włożeniu SilicatEXu :) Po wyjęciu Silicatex-u od razu dino ustąpiło, zostały okrzemki, które miałem wcześniej. Sprawdź kH bo u mnie spadło do 5,5 dzięki temu specyfikowi. Także wybija PO4.

Jeśli nie stosujesz tego czegoś to chociaż sprawdź kH, ja u siebie wody za czystej czyli wytrzepanej na ZERO nie mam.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za odpowiedzi.

Włodzimierz - Jod i Stront dodaję po 3 krople co podmianę. Od jakichś dwóch lat więc wątpię by one były powodem... Sugerujesz przedawkowanie? To Jod Kenta i Stront&Molybden Kenta.

Kyzak - otóż może trafiłeś w sedno sprawy. Wrzuciłem do filtra przepływowego dużą garść Silicate Clear Sery. Przepływ wody i tarcie między granulkami spowodowały, że prawie cały (80%) absorbent został starty i... uwolniony do wody. Wyłączyłem ten filtr, dając (ok tygodnia temu) dużą porcje SilicateClear, ale już w workach na media , bez wirowania granulek. Oprócz tego mam Rowe Phos w innym przepływowym. Sugerujesz wyzerowanie PO4? Kh sprawdzę. Jak by się to miało do powstania dino?

I w ogóle, czy to jest dino na zdjęciach? Kontynuować kurację na AlgaeX?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wegiel stosujesz?

Zmien bakterie na takie do morskiego bo te Cycle to sie nadaja....

Zacznij dozowac K-Z Coral Snow wymieszany z bakteriami co drugi dzien az do ustapienia glonow,biale swiatlo off na tydzien.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okrzemki, których chciałem się pozbyć SilicatExem. Włożyłem w piątek rano i wyszło dino po południu. Sobota dino na całym piachu kożuch, niedziela wieczór pomiar kH 5,5 silicatex wyjęty podniesienie sodą do 7 . Poniedziałek dino na kawałeczku piasku, tam gdzie mam zawsze drobinkę.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek - Tak, kręci się z Rową w jednym z przepływowych. Cycle już mi się skończyły, mam Biodigest z Bioptimem, jak to dozować przy mojej sytuacji? Ok, białe światło wyłączę. Pozostaną niebieskie diody i dwie świetlówki Ati Actinic i Blue Plus. Co z absorberem silikatów?

Kyzak - sugerujesz wyciągnąć SilicateClear?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dodawal Bioptim. To pozywka dla bakterii, zapach jak aminokwasy KZ. Moze niepotrzebnie dokarmiac to padziewko.

Koniecznie zbadaj wode pod katem krzemianow bo inaczej to walka z wiatrakami. Ilez mozna walczyc ze skutkami zamiast zlikwidowac przyczyne. Jak dino wyszlo pod dodaniu Silacatexu to go odstaw. Zadnych ruchow przy baniaku, wszystkie buteleczki w kat, zadnej suplementacji zadnych podmianek.

Swiatlo jak doradzili koledzy powyzej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silicate clear to nie silicatex, nie wiem czy to pierwzze usuwa fosfor. Wczoraj dopiero o 18 widzialem swoje akwarium co spodowalo brak karmienia i brak fosforanow od rana, wiec znowu zaatakowalo mnie dino, nie mocno ale szyby mialem brazowe. Silicatex mi sie nie podoba bo zlecialo kh, a dino nie lubi wysokiego, a dwa to zbija po4 (mam niewykrywalne) co przy moich azotanach pow 10 daje taki efekt. Znajomy tez ma podobne parametry i problemy. Ja planuje zbic azotany, zniszczyc dino okrzemki zostawiam na deser :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wsadziłeś świeżo silicate clear to trzymaj spokojnie i czekaj. Zejdzie syf z piachu

Rowa zajmie sie po4 (do czasu swoich możliwości przyjmowania, wtedy podmiana złoża - testy pod reka)

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - wyłączyłem Metisa. Oświetlam tylko dwoma t5. Nic nie dozuję, nie robie podmian, odpieniacz chodzi, w filtrze kręci się rowa i mam sporo silicate clear w workach.

Coś jeszcze? Czy kontynuować wlewanie Ultra AlgeaX?

Edytowane przez Ziemniok (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.