Skocz do zawartości
luft

Bakt.Biodigest pytanie do laboranta

Rekomendowane odpowiedzi

BioGro

Dziękuję, a można gdzieś jeszcze kupić w opakowaniach 100ml? Nigdzie nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są tylko 250 i 500 ml opakowania


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zbiornik żyje 5 miesiąc od zalania. Mam obecnie plagę Dino. Jakie bakterie polecacie, żeby uśmiercić bruzdnice?

Obecnie leję bakterie AF Probio S, ale bez rezultatów.

Iść w kierunku BioGro, czy może są lepsze i wydajniejsze szczepy?


START - 30.06.2016r. zbiornik: 80x60x50h (240l) + sump 70x40x45h (126l) w tym dolewka (30l), LR (11,75kg) + DR (1,20kg) + LS (9,07kg) + LW (230l), sól: Red Sea Salt, światło: ATI Sunpower 8x24W, filtracja: Twistman OB-150-IN + siporax (2l) + Sorbotech carbon LG95, suplementacja: Balling + niezbędne pierwiastki, obieg: Jebao DCT-6000, cyrkulacja: Tunze 6055 ze sterownikiem Tunze 7091 + Tunze 6015, dolewka: Tunze Osmolator Universal 3155.000, obsada: korale miękkie, LPS, SPS, ryby, ślimaki, rozgwiazdy, wężowidło, krewetki

fb17f8dde0016dd2f1533933c592bd5cu1369a1218.png

IMG_20180331_204727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku leję co tydzień cały biodigest do swojego Reefmaxa, żadnych skutków ubocznych nie widać.(zbiornik prawie dwumiesięczny)


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku leję co tydzień cały biodigest do swojego Reefmaxa, żadnych skutków ubocznych nie widać.(zbiornik prawie dwumiesięczny)

Czy widzisz jakieś "pozytywy” lania tych bakterii?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startuje od 0, póki co brak jakichkolwiek oznak dojrzewania, z wyjątkiem malutkiej okrzemki -już dawno poszła. 0 glonów - ślimaki turbo niemalże głodują. Woda cały czas kryształ, na początku wykrywalne Nh4 teraz NO3 systematycznie spada. Zaznaczam że mam skałę Real Reef Rock, podobno zmniejsza ona również oznaki dojrzewania, tak więc trudno określić czy to tylko zasługa biodigest.

Zapomniałem dodać, że po dodaniu biodigest, znika osady z szyb.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zbiornik żyje 5 miesiąc od zalania. Mam obecnie plagę Dino. Jakie bakterie polecacie, żeby uśmiercić bruzdnice?

Obecnie leję bakterie AF Probio S, ale bez rezultatów.

Iść w kierunku BioGro, czy może są lepsze i wydajniejsze szczepy?

Na seaforum ludzie piszą, że na cyjano dobre są bakterie "microbe lift special blend". To może na dino też pomogą.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.