Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Niezbednik do morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Sa sprzety wypasione, tansze, drozsze smieszne DYI. Komputery, sterowniki, sondy bajery. Jak kazdy mechanik i ja mam maly warsztat bez ktorego serwis akwarium i jego wyglad idzie jak krew z nosa pod gorke. Czasami brak ktoregos z narzedzi frustuje, bo czlowiek sie sie przywiazal i czuje jakby nie mial reki. Ponizej fotki moich dupereli. Pokazta co tam trzymacie w swoich gratach i zczego jestes niezmiernie zadowoleni mimo ze kosztowalo grosze

p1030169.jpg

p1030172c.jpg

p1030170a.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdzie nie mogę trafić rurki od balonika do karmienia tubek :cursin

Przeznaczenia części rzeczy nawet nie chcę się domyślać :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344350 kapuhy :

A ja nigdzie nie mogę trafić rurki od balonika do karmienia tubek :cursin

Przeznaczenia części rzeczy nawet nie chcę się domyślać :)

Polecam Kent Sea Squirt - pipeta

kent_pipeta1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta strzykawka z zieloną rurką mnie zainteresowała bo szukam czegoś takiego.Okulary nasz by cię rybki nie oślepiły a słuchawki by nie słyszeć opr... za prowadzenie ich domku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu - Ty na wojnę do Iraku jedziesz z tym sprzętem czy jak ? :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli by ktoś chciał to mam szklane pipety 47cm średnicy 1cm takie fajne rurki


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, patyczek od balonika jest trochę tańszy :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez browara nie ma roboty, ostatnio przerzucilem sie na bezalkoholowy bo za duzo grzebie przy baniaku i rano sruba:help1

Sluchawki bezprzewodowe to nie tylko swoboda i muzyka, ale odbieranie telefonu jak inne morszczaki zawracaja gitare w najmniej oczekiwanym momencie. Latarka na kask zajefajny pomysl przy wszelkiego rodzaju pracach. Szczotki do mycia butelek, zebow, patyczki do uszu to czyszcenie sprzetu i hydrauliki bez rozkrecania. Tych malych pompek po 2.99 nakupilismy z kolega jak glupki i podniecali sie cala droge jak dzieci. Nie wiadomo na co to, a teraz jak znalazl na dolewke , podmianke, przedmuchiwanie skaly,uv. Karmnik to duza strzykawa z zestawem rurek, a ta biala wyciaga ostatkow z kazdej buteki. Dlugi czyscik to podstawa, magnetyczny sie chowa, obrotowa koncowka i przystawki to juz absolutny bajer. Waga na solenie i dzielenie skory na niedzwidziu przy zbiorowych zakupach.

Na konec optyka. Nanoskop do podgladania wszystkiego, aparat do robienia zdjec, no i oiulary przeciwsloneczne czasami cos do oka prysie, swiatlo wali po oczach ale najczesciej po prostu patrze na baniak przez nie. Szyby czyste, super ostrosc wrazenie jakbym mial opti:D

Telefon = internet i filmy o rafie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344360 Polok :

jeśli by ktoś chciał to mam szklane pipety 47cm średnicy 1cm takie fajne rurki

1 cm to sporo,ja akurat szukam tak z 2-5 mm do karmienia korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar - to optymalna szerokość, uwierz. Polecam pipetę KENTa z linku Lizarda, sam takiej używam. wygodna w użyciu, łatwa w myciu (do rymu :) ). No, ale kosztuje trochę.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344355 LiZaRd :
#344350 kapuhy :

A ja nigdzie nie mogę trafić rurki od balonika do karmienia tubek :cursin

Przeznaczenia części rzeczy nawet nie chcę się domyślać :clowning

Polecam Kent Sea Squirt - pipeta

A ja polecam pipetę szklana ze sklepu z odczynnikami laboratoryjnymi za 12 zł + gumową gruszkę do czyszczenia nosa niemowlakom z apteki za 8 zł :) Po zmontowaniu robi się śliczna pipeta długosci 30 cm.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#344344 Grzegorz Dyzma :

Sa sprzety wypasione, tansze, drozsze smieszne DYI. Komputery, sterowniki, sondy bajery. Jak kazdy mechanik i ja mam maly warsztat bez ktorego serwis akwarium i jego wyglad idzie jak krew z nosa pod gorke. Czasami brak ktoregos z narzedzi frustuje, bo czlowiek sie sie przywiazal i czuje jakby nie mial reki. Ponizej fotki moich dupereli. Pokazta co tam trzymacie w swoich gratach i zczego jestes niezmiernie zadowoleni mimo ze kosztowalo grosze

Wga OK

Browar OK

a gdzie Torebki Strunowe ? :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja tam widzę Leathermanna ? :> Btw, kilka patentów kozak, nie omieszkam zgapić :clowning

Pozdro!


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pokazna kolekcja...pomyslalem ze lampka ledowa na glowe to niezla rzecz,szczegolnie jak sie sciaga lampe i dalej pracuje...Jest wlasciwie wszystko oprocz pieknej usmiechnietej pani ze szmatka,ktora z uwielbieniem patrzy w oczy a czujnosc jej wyostrzona na kazda kropelke wody czy to z akwarium czy to z butelki...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#344350 kapuhy :

A ja nigdzie nie mogę trafić rurki od balonika do karmienia tubek :cursin

Przeznaczenia części rzeczy nawet nie chcę się domyślać :)

spokojnie może ci załatwię muszę kumpla zapytać :clowning

mi się ostała 1szt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś Happymeal'a dla morszczaków powinni wymyśleć czy coś. Z balonikami itp. :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, jak chcesz to mogę Ci sprezentować strzykawkę taką jak ma Grześ tyle że bez tej zielonej rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strzykawką nie ma problemu, gorzej z rurką. Następnym razem jak zobaczę jakiegoś dzieciaka z balonem na patyku to zabieram i już :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz iść do McDonald's kupić Happy Meal'a no i poprosić o balonika. :clowning

Jednak dobrze by było jak by ta rurka przezroczysta była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mniej typowych gratów używam pudełek 0,5 l. po lodach Grycana. Bardzo poręczne i wytrzymałe, na dodatek prawie pełne pudełko to sól w sam raz na ~10 l. reefmaxowej podmianki. No i dużym plusem jest fakt, że wcześniej były tam lody (cafe latte - bajka) :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede na lipcowym zlocie albo bedzie ktos przejazdem to nakupie tych rurek. Moge tez wyslac do kogos ale jak sie podzielicie to nie mam pojecia.Pipete mialem wczesniej, ale nie karmi sie precyzyjnie jak ze strzykawy.

Lapka ledowa ma ruchoma glowice i czerwone ledy.

Wiekszosc ryb nie widzi tego swiatla. Bardzo to ulatwia i ogranicza sters przy lapaniu ryby.

Mala rzecz a cieszy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.