Skocz do zawartości
inmar

Schodzi rozgwiazda

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni moja rozgwiazda piaskowa,która ma minimum cztery lata rzadko chowa się w piasek i przez to wyżerają ją ślimaki piaskowe.Jedna noga prawie odgryziona i zabrały się za drugą,choć stara się uciekać.Młodsza rozgwiazda i sanddolar mają się dobrze i siedzą w piasku.Dowiedziałem się,że po prostu jest już stara i nie ma siły się bronić.Szkoda mi jej bo to pierwsze życie jakie kupiłem do baniaczka razem z krabami i ślimakami.Jak ją kupiłem to nie była mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale jak długo masz już sanddolara?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzeciego w życiu sandolara.Pierwsze dwa kupiłem dużych rozmiarów i za długo nie zabawiły,teraz mam malutkiego i mam go jakieś 2-3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar - o jakich ślimakach piaskowych piszesz?

Bo jeśli o takich

20100726_0992.JPG

to są to pasożyty żywiące się krwią. Wiek rozgwiazdy w tym momencie nie ma znaczenia. Trzeba pozdejmować ślimaki i wyrzucić oraz zwracać uwagę czy nie pojawiły się nowe. Ja dwa razy taką operację przeprowadzałem i jest spokój.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345074 premiero :

inmar - o jakich ślimakach piaskowych piszesz?

Bo jeśli o takich

20100726_0992.JPG

to są to pasożyty żywiące się krwią. Wiek rozgwiazdy w tym momencie nie ma znaczenia. Trzeba pozdejmować ślimaki i wyrzucić oraz zwracać uwagę czy nie pojawiły się nowe. Ja dwa razy taką operację przeprowadzałem i jest spokój.

Nie znam nazwy,mam ich 12 sztuk.Na reflexie nie znalazłem.Są duże po 2-3 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje,że ta banda 12-nastu moich ślimaków rządzi na dnie.Sprzedał mi je Darek z sklepu w Rybniku by czyściły piasek,ale chyba z braku pożywienia zrobiły atak na rozgwiazdę.Dałem ją do Wojtesa i tam chodzi sobie bez nogi i nie widać by zdychała.Znikła mi też ta druga rozgwiazda i ostatni krab pustelnik.

Moje ślimaki są białe,mają długą stopę około 4 cm i jeden czułek.Prawdopodobnie to

http://pl.reeflex.net/tiere/2190_Nassarius_vibex.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,jak pisałem,mój ma stopę i całe ciało bielutkie i jak idzie to ciągnie się za nim 3cm.Zrobię jak co fotkę.Jak rozgwiazda chodziła to na żywca siedziały na niej i ją konsumowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednego miałem Boccinulum corneum, ale po przeczytaniu tego opracowania został przeznaczony na domek dla kraba elegancika. Trudno poznać który [trombik] jest niebezpieczny. Może właśnie masz takie.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.