Skocz do zawartości
robi

Skąd te ceny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego odpieniacz np. ATI 250 Cone kosztuje mniej niż 2 tys.zł a Koralen Zucht rozmiar L ponad 4 tyś. zł ? z kąd ta różnica ? rozmiar podobny ! Może w KZ ta dysza tyle kosztuje ? raczej nie.Śmiem twierdzić że ATI jest bardziej skomplikowany a mimo to tańszy ! tańszy czyli co? gorszy?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ceny sa stad, ze jeszcze sa ludzie gotowi tyle zaplacic. cena jest taka na jaka jest rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi - prawidłowo pisze się skąd :help1

A co do meritum sprawy, może dlatego, że KZ kupisz, a ATI PC to na dzień dzisiejszy wirtualny produkt, ja już czekam 3 miesiąc na swojego (patrz moja stopka) :)

Jedynie kilku (nie)szczęśliwcom (na przykład KIDULTOWI) udało się dostać ten odpieniacz. A ci co mają pierwszą wersję, praktycznie jak jeden mąż naprawiali wirniki. Może to szalone,ale ja nadal chcę go mieć!


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#345664 premiero :

robi - prawidłowo pisze się skąd :baby

A co do meritum sprawy, może dlatego, że KZ kupisz, a ATI PC to na dzień dzisiejszy wirtualny produkt, ja już czekam 3 miesiąc na swojego (patrz moja stopka) :help1

Jedynie kilku (nie)szczęśliwcom (na przykład KIDULTOWI) udało się dostać ten odpieniacz. A ci co mają pierwszą wersję, praktycznie jak jeden mąż naprawiali wirniki. Może to szalone,ale ja nadal chcę go mieć!

Premiero, nie wiem gdzie zamawiałeś

w Warszawie w sklepie stoi na półce do wzięcia od zaraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, mi chodzi o nową wersję - "i", z regulowanym zasilaczem i miernikiem zasysanego powietrza.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ? ATI lepszy od KZ ? Wiem ,ATI spraWia wrażenie "kombajnu" i kombajnem jest ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie daje rade, tylko producent podaje bledna glebokosc wlasciwego zanurzenia. zeby miec mokra piane, trzeba dac go glebiej niz podaje producent i skrecic na maksa odplyw. z kolei nie mozna dac zbyt gleboko bo wtedy bierze mniej powietrza.

Robi, ja bym w zyciu juz nie kupil KZeta, chyba ze by tam wsadzic jakas inna pompe i dolozyc zawor bramowy na odplyw. dysza becketa to kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki masz teraz poziom wody w sumpie?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25cm. podlozylem koszyk plastikowy na sztucce z tesco pod odpieniacz i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili odpieniacze Powercone 200 i 250, czekają na nową nową wersję. Czyli miernik zasysanego powietrza i elektronicznie sterowana mocy pompy.

W starych Bubble mastrach i w Powerconach zdarzało się że w przypadku chwilowego zaniku prądu odpieniacz nie startował bo poziom wody był za wysoki, dodatkowe centymetry wody która zlewała się do sumpa z akwarium.

Nowe pompy działają w takim przypadku będą startować pracę co kilka chwil aż do prawidłowej pracy.

W związku z zmianą na nowe pompy, Ati ma dwie wiadomości, dobrą i złą. Zła to taka że ceny odpieniaczy wzrosną, a dobra jest taka że wszyscy właściciele starzej wersji pomp będą mogli za różnice w cenie między pompami wymienić je na nową serię.

pozdrawiam

Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz:)

Wszystko fajnie, tylko na początku całej tej historii ATI twierdziło że cena nie wzrośnie, a po drugie i to jest dużo gorsze ATI nie jest w stanie się określić kiedy będą nowe odpieniacze, a ludziska czekają...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Seb

O nieokreślomym terminie premiery nowych odpieniaczy mi przypominać nie musisz, codziennie sprawdzam maile i odbieram telefony aby o tym dobrze pamiętać. Myślę że ATI tez zależy na jak najszybszym puszczeniu ich na rynek.

Tyle że nie mogą sobie pozwolić na następny strzał w kolano jak z pierwszymi wirnikami do Powerconów 250, poza tym teraz odpieniacze mają zacząć być w sprzedaży gdy będzie już ich trochę na magazynie aby dystrybutorzy nie szarpali po sztuce a potem robili losowanie kto dostanie odpieniacz a kto nie. tez nie chciałbym mieć sytuacji komitetu kolejkowego albo rzucania kostką.

Ceny faktycznie wzrosną ale wedle zapewnień ATI naprawdę niewiele i dalej będzie to najtańszy odpieniacz w swojej klasie.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możemy na te odpieniacze czekać i rok czasu. Zobaczcie jak długo zwodzą ludzi na rynku w USA - wystarczy poczytać na RC. Ja czekam 3 miesiące, oni czekają po pół roku. To kpina. Na samochód się tyle nie czeka. A nawet gdyby, to samochód jest skomplikowaną maszynerią, a nie kawałkiem akrylu z pompką!

Mnie brakuje tylko uczciwego podejścia. Czyli po pierwsze, nie mamy produktu, to się nim nie chwalimy i nie sprzedajemy. Jeśli znamy release date, robimy przedsprzedaż. A oni przyjmują preordery a nawet nie zaczęli tłuc odpieniaczy. ..Soon... , ...final touch..., ...we will try our best... to jest to co czytam najczęściej w korespondencji z ATI. Żenada.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam co piszecie i nas[blue]ó[/blue]wa mi się jeden wniosek.Zamawiacie odpieniacze za kupę kasy i jeszcze narzekacie,że termin długi ,że dostawca nie solidny.Poco to wszystko?.Tylko poto aby mieć w zamkniętej sza[blue]w[/blue]ce naklejkę na sprzęcie?.Macie na forum ludzi którzy robią taki sam sprzęt za 1/3 ceny i pieni że głowa mała.To jest tylko kawał plastiku a firmy zagraniczne dymają was aż głowa mała.Ale co tam taki lansik nie?Pokażę się znajomym,że mam sprzęt firmowy.Totalny kretynizm.Ja do swojego akwa chciałem kupić firmówkę i cena była minimum 1100 zł.Zamówiłem od kolegi forumowicza DIY i wyszło z pompa 450zł a pieni masakra.Wniosek nie dał[blue]ę[/blue] się wydymać jak [blue]osił[/blue].Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roman, jeśli ktoś chce jeździć drogim autem to mu tego nie zabraniaj, Ty wybraleś alternatywę DIY, jesteś zadowolony i chwała Ci za to, ale nie wyszydzaj w ten sposób ludzi którzy myślą inaczej, oni nie wyszydzają Twojego podejścia do tematu :help1

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346236 romanxx2 :

Tak sobie czytam co piszecie i nas[blue]ó[/blue]wa mi się jeden wniosek.Zamawiacie odpieniacze za kupę kasy i jeszcze narzekacie,że termin długi ,że dostawca nie solidny.Poco to wszystko?.Tylko poto aby mieć w zamkniętej sza[blue]w[/blue]ce naklejkę na sprzęcie?.Macie na forum ludzi którzy robią taki sam sprzęt za 1/3 ceny i pieni że głowa mała.To jest tylko kawał plastiku a firmy zagraniczne dymają was aż głowa mała.Ale co tam taki lansik nie?Pokażę się znajomym,że mam sprzęt firmowy.Totalny kretynizm.Ja do swojego akwa chciałem kupić firmówkę i cena była minimum 1100 zł.Zamówiłem od kolegi forumowicza DIY i wyszło z pompa 450zł a pieni masakra.Wniosek nie dał[blue]ę[/blue] się wydymać jak [blue]osił[/blue].Pozdrawiam

Ktoś kto dorobił się w zyciu kasy i lubi płacić za marke chyba nie został w zyciu wydymany.

Tak własnie za lansik i prestiż się płaci i chyba o tym doskonale wiesz skoro utwierdzasz to.

Połowa ludzi leje tu kasą i sikają na diy.

W twoim poscie widnieje kwestia finansowa - cuż nie każdy ma wiele $$$

Jak sie jest biednym to faktycznie nie warto być dymanym....bogatym tego też nie zycze :help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346285 KIDULT :

Romanxx2 kobieta tez w sumie jest droga, pewnie tez wolisz DIY

Osmarkalem sie:D

......ale caly temat to szczera prawda. Jaki rynek taka cena

Jest jeszcze sprawa estetyki DIY, gwarancji i wyczucia w ktorym momencie nie warto zaoszczedzic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346236 romanxx2 :

Tak sobie czytam co piszecie i nas[blue]ó[/blue]wa mi się jeden wniosek.Zamawiacie odpieniacze za kupę kasy i jeszcze narzekacie,że termin długi ,że dostawca nie solidny.Poco to wszystko?.Tylko poto aby mieć w zamkniętej sza[blue]w[/blue]ce naklejkę na sprzęcie?.Macie na forum ludzi którzy robią taki sam sprzęt za 1/3 ceny i pieni że głowa mała.To jest tylko kawał plastiku a firmy zagraniczne dymają was aż głowa mała.Ale co tam taki lansik nie?Pokażę się znajomym,że mam sprzęt firmowy.Totalny kretynizm.Ja do swojego akwa chciałem kupić firmówkę i cena była minimum 1100 zł.Zamówiłem od kolegi forumowicza DIY i wyszło z pompa 450zł a pieni masakra.Wniosek nie dał[blue]ę[/blue] się wydymać jak [blue]osił[/blue].Pozdrawiam

No nie wiem, ja tam zawsze uważałem, że 90% sukcesu odpieniacza to porządna pompa. Powiedz, kto mi za 1/3 ceny zrobi PC250i to od ręki wezmę. Jak rozumiem, twoje DIY pociągnie 1600 litrów? A naklejki są dla małych dzieci. Większości z moich znajomych nic nie powie, że mam odpieniacz Royal Exclusive, bo oni nie wiedzą nawet co to jest odpieniacz, ale jak patrzą na akwarium, to mówią - też chcę takie.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.