Skocz do zawartości
seb

Franek (Frankensztein) czyli pienidło by seb

Rekomendowane odpowiedzi

Daruś, wiem wiem :clowning

Sebek, karmię, po tym siada, nie ma cudów, każdy siądzie, to tran, czyli olej, więc musi siąść :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... gdybyś napisał ze po tym też nie siada to bym ci go połamał :clowning

Dobra, ... jeszcze jedno, ile wstaje po karmieniu ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#347894 Sebastek :

No... gdybyś napisał ze po tym też nie siada to bym ci go połamał :waving

Dobra, ... jeszcze jedno, ile wstaje po karmieniu ?

Sebastek

strzelam ale myślę że max to 30 min :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebek, ale po karmieniu czym? Boosterem? Pojęcia nie mam, wlewam i wychodzę, jak przychodzę rano to normalnie pracuje, ale plusem jest to że kubek nie jest pełen, czyli podejrzewam że budzi się powoli, wywala to co ma wywalić i pracuje sobie dalej powoli. A jeśli chodzi o normalne karmienie ryb, dozowanie czegokolwiek czy grzebanie w baniaku to tak jak napisał Darek:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347869 seb :

był u mnie dziś Efendi, zmienia mieszkanie, a więc i baniak, przywiózl korale na przechowanie

Seb ty tylko uważaj żeby przypadkiem coś się nie połamało :clowning a jak by trzeba było szyby wyczyścić to dzwoń :waving

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanorafa, a które konkretnie?

Pozdrawiam

seb

Wysokość bez kubka, poziom wody, średnica rurki zasilającej (czyli wychodzącej z pompy). Średnicę rury reakcyjnej już chyba znamy :clowning

Pozdrawiam


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokośc bez kubka 32 cm, średnica rury 3/4 cala stoi w wodzie 20 cm. A co, chcesz popełnić kopię? :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clowning, ech, może :waving, mam teraz jak widać w stopce Delteka, który burczy i mnie to wpienia na maxa :D, więc może chorobcia czemu nie? Dodatkowo konstrukcja prosta, żadnych stożków, zwężeń niczego... tylko robić ... jeśli nic na przeciw nie masz ow kors :).

Pozdrawiam


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie mam? Oczywiście że mam! To najmojsza mojszość! Jeśli zerżniesz wymiary i popełnisz plagiat to przeciągnę Cię za koniem przez wieś, potem przywiążę do pala i wychłostać każę! A rodzinę Twoją do siódmego pokolenia wstecz skażę na wieczną banicję! :clowning:):D

A tak szczerze to jestem w ciężkim szoku, z reguły nie podrabia się produktów DIY, raczej markowe produkty się podrabia, czyli że Franek niby markowy jest i godzien podrabiania? Kurde, jak mu to powiem to się w sumpie przewróci :waving , kurde, chyba naprawdę muszę opatentować Franka :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no skądże, jakie tam podrabianie, ot po prostu czerpanie z idei DIY... No i podrabianie to na handelek/wymianę/prezenty raczej, a ja tu tak sobie przemyśliwam o czymś wyłącznie dla siebie.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb a co powiesz na to, ze moj ATI PC250 najlepiej pieni swierzo umyty, piana zawsze jest taka ze mozna ciaz nozem. nie dziala na niego wkladanie łap do wody? uwarzam porownywanie Franka do APFa 600 (ktorego juz pewnie zjada korozja) na troche nieobiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że PC od ATI to za***isty odpieniacz, mozna się przyczepić do jakości użytych materiałów, spasowania itp, ale w tej cenie nie ma konkurencji :clowning Poza tym ja nie porównuję Franka do Ati, chociaz twierdzę że PC też móglby pienić jeszcze lepiej :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie materialy mogly by byc lepszej jakosci? jak dla mnie to perfect konstrukcja, wycinana na cnc, czego chciec wiecej? ISO 9000?

powiedz jak go ulepszyc, ja swojego moge przewiercic :clowning

no i ja nie mowie ze masz sie porownywac do ATI, tylko wszystkie zalety, ktore odkryles to jakbym o ATI czytal. a ktos tu kiedys wspominal o niewywazaniu otwartych drzwi :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@SEB a mógłbyś podać średnicę rury reakcyjnej,no wiesz mój beast mnie wkurza a chętnie bym coś skopiował :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult może nie lepsze, źle się wyraziłem, chodzilo mi o grubsze, tak żeby odpieniacz był cięższy, porównaj na przykład zwykłego chińskiego Octopusa, przy nim ATI wyglada jak zabawka. Poza tym wieczne wpadki techniczne typu zrypane pompy, cieknace połączenie kubka z korpusem, itp. Odpieniacz dobry, bardzo dobry ale tak szczerze to ta pompa mogłaby napędzać dwa razy większe body, bo w tej chwili to po prostu dmucha powietrze do rury. Zresztą to nie temat o ATI tylko o Franku :clowning i ja nie jestem ATI tylko zwykły Polski dłubacz który sam sobie coś wydłubał własnymi rękoma, bez cnc, komputerów, centrów badawczych i laboratoriów i okazało się że to działa, działa równie dobrze jak odpowiednik bardzo renomowanej firmy, no ale przecież tamten i tak lepszy, lepszy bo zagraniczny i robiony w fabryce, a nie "na bagnie", ale to mi i tak humoru nie zepsuje, zresztą pewnie nie taki miałeś cel :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347995 dieter25 :

@SEB a mógłbyś podać średnicę rury reakcyjnej,no wiesz mój beast mnie wkurza a chętnie bym coś skopiował :clowning

metr średnicy, i metr wysokości:clowning:clowning:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347991 KIDULT :

a jakie materialy mogly by byc lepszej jakosci? jak dla mnie to perfect konstrukcja, wycinana na cnc, czego chciec wiecej? ISO 9000?

Taaa, zwłaszcza jak w środku nocy leciałeś do Darka po klej :waving

Ja już niebo i ziemię, a nawet właściciela ATI poruszyłem, żeby ten odpieniacz w końcu mieć.:clowning

seb - fajnie że masz odpieniaczową pasję. Pozwala to chyba lepiej zrozumieć ogólnie, czego potrzeba nam w akwarium. Takie drążenie tematu, a nawet wyważanie otwartych drzwi, po to tylko, żeby o 0,5 [mm] przesunąć wlot, dokręcić zawór, powiększyć średnicę, zmienić proporcje. Takie opracowywanie ideału, którego i tak nie da się osiągnąć, ale przynajmniej zbliżamy się do niego. Myślę że wyznacznikiem Twojego sukcesu będzie Twój baniak. On Ci podpowie, czy idziesz w dobrą stronę. Keep up the good work.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez wlasnie myslalem, ze tu chodzi o to aby kroliczka gonic a nie zlapac :clowning

Premiero nie po klej jechalem tylko po pompe. i ostatnie 2 tygodnie wylaczalem odpieniacz na noc, bo przestawilem go w inne miejsce i bardziej go slychac pod moim niezabudowanym stelazem. i co? moj klej poliuretanowy trzyma caly czas i wirnika nie urywa. i producent powinien byl o tym pomyslec, albo poczytac cos o klejach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiero, fajnie to napisałeś, o to wlaśnie chodzi Kidult, chyba rozumiem teraz dopiero Twoje posty, ten wątek nie powstał dlatego że ja Franki trzepać na skalę przemysłową i robie mu reklamę, w dodatku ujmując zalety uznanych konstrukcji Zupełnie nie w tą stronę chodziło mi tylko i wyłącznie o to aby się pochwalić czymś co udało mi się osiagnąć samemu, bez laboratoriów, cnc, i programów 3d, satysfakcja jaką czuję jest bezcenna, i nie twierdziłem i nie twierdzę że ATI czy BK są złe, bo sa za***iste, i nie zamierzam z nimi konkurować, bo niby jak? Chodziło mi tylko o to żeby udowodnić sobie i może komus przy okazji pokazać że jak się czegoś chce to mozna osiągnąć niemal wszystko Zresztą, co ja Ci będę pieprzył, przypomnij sobie jakie boje toczyłeś z Algae Scrubberem, czułeś satysfakcję jak się okazało że TO DZIAŁA?

Pozdrawiam

seb

Edit. w ciągu tych trzech czy czterech dni Franek wywalił około 800 ml ciemnej herbaty, uważam że to dużo, w sensie za dużo na mój baniak, dziś umyłem kubek i ustawiłem go bardziej na sucho, zobaczymy jak mu pójdzie. Tu fotka przed myciem

img1429800x600.jpg

Dziś przestawiłem do przodu A. tenuis moją, w celu poszczepienie jakichś maluszków, i powiem Wam że nie jestem obiektywny, ale moim nieobiektywnym zdaniem to jedna z najpiękniejszych Acropor niebieska była w sumie u mnie zawsze, ale od kiedy zacząłem dozować żelazo to dostała takich zielonych krążków w szypułkach, z góry kosmos po prostu :clowning

img1433800x600.jpg

img1447800x600.jpg

Tu z inną przesłoną, bardziej rozmyte tło

img1442800x600.jpg

Pozdrawiam

seb

Ten post był edytowany przez seb (2011-04-29 20:06 GMT)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widać fotek


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widać :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje robi naprawde wrazenie!Tylko pozazdroscic :clowning


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb uratowales moj odpieniacz DIY przez exmisja do smietnika bo poprostu nie pienil,zakonczenie komory gl mialem lejkowate,dzisiaj przerobilem zeby bylo tak jak we franku,i :clowning odpieniacz zaczol pienic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :clowning czyli jednak działa:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu czterech dni, ustawiony na sucho, Franc wywalił równo pół literka bardzo ciemnego syfu, zapachu opisywał nie będę, każdy może sobie wyobrazić, albo zajrzeć do swojego kubka :clowning

img14611024x768.jpg

img14701024x768.jpg

Kilka fotek korali, na minus nic się nie zmieniło :waving Kolorki ok, polipy wywalone, ogólnie jestem zadowolony :)

img14801024x768.jpg

img14811024x768.jpg

img14821024x768.jpg

img14871024x768.jpg

img14911024x768.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.