Skocz do zawartości
seb

Franek (Frankensztein) czyli pienidło by seb

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne Panie , piękne :clowning

Ps.

Tuki wcinają aż miło :waving


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranna kawusia:D

Seba temat Franka i Twoich kombinacji spowodowal ze wicej czas spedzam przy odpienku niz na baniaku:) Obserwuje babelki, wiry, przeciwprady, piane i kombinuje z roznymi ustawieniami. Nie spalam sie bo pieni, ale jak to jest ze nawet jak ustawie na mokro na rurze zbiera sie szlam konsystencji masla w kolorze nutelli.

Czy to jest kwestia pokarmu ilosci karmienia, przerybienia czy sredniac rur jak i ksztaltu odpieniacza?

Czemu u ciebie nawet na sucho rura jest w miare czysta? myles kubek czy to inna suchosc:googleye


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki Ty masz odpieniacz?

Włodek, muszą jeść, własną piersią przyzwyczajane :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca tyle razy już pisałem, ostatnio w tym temacie:strutin Żadnych cudów na kiju, mix mrożonek, CoralCaptive, Reefbooster.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no taki: wysokosc 60cm, srednica rury w kubku 90mm, pompa aquabee 2000/1 33W Bierze tylko 300L powietrza.

2683-p1010499.jpg

Ciagle walcze z poziomem wody w sumpie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stożek :clowning Dlatego ich nie lubię, miałem to wiem :waving Pieni dobrze tylko jak jest czyściutki, w miarę jak syf się osadza na sciankach, a osadza się wyjątkowo szybko, wydajnośc odpieniacza drastycznie spada, zgadza się?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no stozek, komora z sitem dosyc spora, powstaje tam niezly tajfun. W samym staoku sa dziwne przeciw prady. Nie wiem z czego to sie robi czy to nie rowna praca czy poprostu opadajaca woda wynoszona przez babelki. Poki niestosowalem wodki byl wrazliwy. Teraz pieni rowno. W rurze reakcyjnej szlam szybko sechl i powodowalo to "hamowanie wypluwania" piany lub poprostu zanik formowania. Teraz jest cacy ale szlam od wewnetrznej strony dalej sie zbiera co przy ustawieniu na mokro mnie dziwi. Rura po trzech dniach sporo zarasta

Co przyszlo mi teraz do glowy patrzac na twego franka, sprobuje u siebie wstawic krazek ktory bedzie mial za zadnie odbijanie i zawjanie wody z powrotem do dolu. Moze ze stozkiem tez sie da:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#349102 Grzegorz Dyzma :

Co przyszlo mi teraz do glowy patrzac na twego franka, sprobuje u siebie wstawic krazek ktory bedzie mial za zadnie odbijanie i zawjanie wody z powrotem do dolu. Moze ze stozkiem tez sie da:)

No jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :clowning

Grzegorz, jeśli masz ściętą dyszę wylotową pompy przekręć ją tak, aby pod sitem miała kąt 45stopni i tak aby mieszanka szła trochę po podstawie a trochę po ścianie, zrobi to niezły wir, taki jak pokazywałem na filmie kilka postów wcześniej. Zobaczysz czy to coś da :waving

Napisz jak sobie wyobrażasz wstawienie tego krążka :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sito z dnem jest przykrecone za pomoca tulejki i sruby. Na nia na wcisk zamontuje kawalek rurki i na tym krazek. Cos w rodzaju parasolki tyko ze plaskiej zeby pechezyki nie zbieraly sie w bable. Moze bedzie to dzialac jak u Seby.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gorzkie żale na temat gliny na ścianach komory reakcyjnej odpieniacza to i ja się dołączę, podobne zjawisko występuje w MC500 na ściankach kubka, którego właśnie zwężająca się cześć stanowi koniec komory i momentalnie (24h) zostaje pokryta mazią po czyszczeniu i uruchomieniu.

Dla niewtajemniczonych zdjęcie :clowning

http://i30.photobucket.com/albums/c318/rjalbrecht3/DSCN0422.jpg


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanorafa,jak na moje oko masz za nisko ustawiony poziom wody w odpieniaczu dlatego syf sie zbiera na sciance a nie wpada do "kubka".


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz poziom wody mam ustawiony na 23cm, a kubek wyciągnięty prawie na maxa żeby nie zapełniał się jasnożółtą cieczą w jeden dzień.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek kubka już nie będę wklejał, kazdy wie jak taki wygląda, będę wklejal fotki korali, żeby ocenić czy nie pogorszyła się ich kondycja czy wybarwienie, moim zdaniem idzie to nawet w lepszą stronę niż było, ale to będziecie oceniać sami :)

img14951024x768.jpg

img14971024x768.jpg

img15011024x768.jpg

img15101024x768.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wzorowo :)

Zapraszam do mnie . Browara nie zabraknie heheheheh . Korale zmienią kolor , my zmienimy kolor i będzie git heheheh.

Pięknie Panie Pięknie :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc! Nadejszła wiekopomna chwila! Dotarły graty na wersję finalną Franka! Trwało to trochę bo co chwila zmieniałem koncepcję co do szczegółów, a wbrew pozorom jest tego trochę :) No ale warto było! W końcu jest, piękny, nowiuśki, błyszczący, aż szkoda go do kupy składać, dziś poskładałem go tylko "na wcisk" żeby zrobić fotki, na dniach składanie na gotowo. Zrobiłem tak jak chciałem, nie po taniości, z cienkich, gibkich materiałów, tylko z konkretnych grubościennych rur, i grubej pleksi, dzięki temu jest masywny, ciężki i pancerny, a o to jak będzie pracował jestem spokojny :)

Tutaj jeszcze w ochronnym foliowym ubranku

img2806800x600.jpg

Tutaj już bez, ten błysk robi robotę, aż szkoda do sumpa wkładać :)

img2826800x600.jpg

No i wisienka na torcie!

img2812800x600.jpg

A tatuś się nie obija tylko ubija, urobek z trzech dni :)

img2830800x600.jpg

Ostatnio dołożyłem sporo ryb, musiałem, przez Franka, a właściwie przez siebie, nie podejrzewałem że taki Franek potrafi tak wytrzepać wodę, przez jakieś trzy tygodnie miałem absolutne zero, skończyło się stratą kilku szczepek acr "Deep water", dołożyłem ryb, zacząłem więcej karmić, Franka skręciłem na sucho i już jest ok.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastrzeż znak firmowy :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzeżony :) Kojarzy Ci się czcionka? :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W finalnej wersji, najbardziej podoba mi się dekiel :D A czcionka taka piiiiwna :D


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze przyznać, że odpieniek wyszedł Ci stylowy. Fajnie wygląda cały z bezbarwnej plexi, no i napis na deklu 1 klasa. Nic tylko pogratulować. Swoją drogą nie myślałeś nad dołożeniem jakiegoś małego stożka na końcu rury reakcyjnej w miejscu gdzie piana wchodzi do kubka?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiero, czcionkę zgadłeś, widać że ją znasz :) Gienek, oczywiście że myślałem, musiałbyś przeczytać temat od początku, testowałem chyba wszystko, doszedłem do takiego rozwiązania jakie jest i tak zostanie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Fotek kubka już nie będę wklejał, kazdy wie jak taki wygląda, będę wklejal fotki korali, żeby ocenić czy nie pogorszyła się ich kondycja czy wybarwienie, moim zdaniem idzie to nawet w lepszą stronę niż było, ale to będziecie oceniać sami :)

img14951024x768.jpg

img14971024x768.jpg

img15011024x768.jpg

img15101024x768.jpg

Pozdrawiam

seb

Off :D

to nie dawaj fotek odpienka tylko napisz i daj fotki karm co tam lejesz że masz takie kolorki :clapping:shocking

Pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie kolorki to łatwo złapać:

1) oświetlenie T5 i niski słup wody - ok 30cm

2) parametry NO3 i Po4 bliskie 0 - zasługa Franka

3) trzema być sebem i mieć to "coś"

Proste :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.