Skocz do zawartości
seb

Franek (Frankensztein) czyli pienidło by seb

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy udostepniasz do oblukania dla wycieczek?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem zdjęcia Franka przy pracy, to wklejam. I przy okazji przedstawiam swoją instrukcję obsługi tego pienidła.

1. Jeżeli na czas transportu odkręciłeś pompe - to ją przykręć głąbie, bo bez tego nie ruszy.

2. Wstawiasz odpieniacz do właściwej komory w sumpie.

3. Wkładasz wtyczkę od pompy do gniazdka.

4. Powietrze na max - czyli wykręć ten niebieski zaworek - jak lubisz gadżety to go sobie schowaj do puzderka w nocnej szafce, jak go zgubisz to tragedii nie będzie, bo i tak go pewnie nigdy już nie będziesz potrzebował.

5. Kręcisz tym kwiatkiem ostro w lewo - prawie na maxa

6. Przygotuj sobie wiaderko - w ciągu 3 godzin wylejesz do niego dwa kubki brudu - po tym zabiegu Franek jest już wymyty i czyściutki jak pupcia niemowlaka po wieczornym kąpaniu.

7. Kręcisz tym kwiatkiem w prawo - tak długo aż piana będzie gęsta i kremowa - Uważaj! Jeżeli nie docisnąłeś dekla od kubka do oporu, to piana ci go podniesie (kiedy już osiągnie swoją konsystencje).

8. Wiadro wyrzuć precz - już nie będzie ci potrzebne.

9. Usiądź i patrz - po dwóch dniach powinieneś mieć taki urobek jak na zdjęciu poglądowym.

10. Jeśli gapisz się dłużej na sump i odpieniacz niż na baniak ze zwierzakami, to skontaktuj się najszybciej jak to tylko możliwe z najbliższą poradnią zdrowia psychicznego.

11. Uwaga - nie przyznawaj się do tego nawet przed sobą - ale jeśli oprócz gapienia się, mieszasz w kubku, wąchasz i polizałeś palec żeby sprawdzić jak smakuje gnojówka to... gdzieś w Australii jest firma, która pomaga ludziom odejść z tego łez padołu.

Oficjalnie zezwalam na kopiowanie, powielanie i bezpłatne pobieranie niniejszej instrukcji obsługi.

post-12805-0-76188100-1354743973_thumb.jpg


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:-D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki brudny, piana jakaś gęsta, nie ma czerwonego .....:p:P:p eeeee :baby::baby: :baby:

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz się doczekać nie mogę jak mój Franek mnie odwiedzi

Jak to odzwiedzi? To jest wersja chodząca? Ja po swojego musiałem dymać kawał drogi.

Seb - do raportu :rant:

Tester - nie przelewa, bo to nie Royal :whistle:

Brzydzi -co do piany i brudu - cytując klasyka - przyznaję, jest trochę fleja, ale mu to wybaczam. "Rurków" czerwonych faktycznie brak, bo to jest wersja maskująca - wpada w wodę i znika :ninja:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 milimetrów. Piękna piana Panie Heniu, jak się wyszumi to w zależności od tego jakiej jakości wodę będziesz chciał osiągnąć to go skrecisz lub podkrecisz:-P


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11. Uwaga - nie przyznawaj się do tego nawet przed sobą - ale jeśli oprócz gapienia się, mieszasz w kubku, wąchasz i polizałeś palec żeby sprawdzić jak smakuje gnojówka to...

O rany zrobiles to???? :thumbup: :thumbup: To jest prawdziwa fascynacja:-):-):-)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver, a Ty tego nie robisz??? To jest prawdziwa ignorancja :) :) :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za bardzo wrażliwy jestem i ograniczam się tylko do wąchania;) :) prawdziwy ignorant ze mnie, ale obiecuję poprawę;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to ten franek chyba nie jest ustawiony na mokro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak się naoglądałem, naczytałem o przejrzystości PMMA, że zamiast z optiwhita postanowiłem skleić mały baniaczek z akrylu. Znalazłem jakiś kalkulator do grubości płyt, przeliczyłem i... zatkało mnie.

Koszty są powalające bo:

Dla przykładu przeliczam baniak jak Twój sump czyli 130x60x50 L=130 H=50 czyli w calach L=51,2 H=19,7

wychodzi mi dla zbiornika zamkniętego 0,708 cala czyli 18mm grubości dla otwartego jeszcze więcej.

Na szybko potrzeba około 2,6m2 płyty cena za 20mm to 690zł/m2 netto. Czyli koszt materiału ok 1800zł netto.

Ja chciałem skleić kostkę 40x40x40 i wyszło 12mm grubości. W tej cenie to 2 optiwhity kupię.

Cena z cennika Tuplexu, płyta 20mm bo cieńsza to 15.

Seb jak Ci wyszła 8mm? 8mm to koszt 250zł/m2.

Masz inny kalkulator?

Piotr


panele fotowoltaiczne - prąd ze słońca

Zaufany elektryk

Usługi księgowe

Mydł;o domowe

Akwarium 100x55x40(220L). Odpieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała sucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam kalkulator, w głowie :) kwestia ilości sklejonych zbiorników, o pęknięcie nie trzeba się martwić, ewentualnie o wyginanie. A cena za metr niech Cie nie zmyli, materiał to jedno a obróbka to drugie :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A utrzymanie to trzecie, o rysy szczególnie mi chodzi.

Mam małe doświadczenie z PMMA extrudowanym + cięcie wodą. To masakra jest, potrafi pękać od leżenia na półce.

Z wylewanym nie miałem do czynienia.

Edytowane przez MrHW (wyświetl historię edycji)

panele fotowoltaiczne - prąd ze słońca

Zaufany elektryk

Usługi księgowe

Mydł;o domowe

Akwarium 100x55x40(220L). Odpieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała sucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MrHW przepraszam, że wtrącę swoje 3 grosze ale generalnie zasady doboru grubości plexi i szkła się pokrywają. Do wysokości 50cm, spokojnie można użyć 10mm, powinno być 12mm i tak jak Seb napisał nic się nie stanie jedynie można mieć lekko wygięte boki akwarium.

Ja skleiłem sobie sumpa 80x80x60cm (h) i od 4 lat nic :thumbsup: Najważniejsze przy klejeniu to obróbka krawędzi, słuchaj Seba wie co mówi.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.