Skocz do zawartości
7220481

Microbe Lift Gravel Cleaner - odmulacz w płynie

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś używa ?

Prosiłbym o info a przede wszystkim czy jest bezpieczny dla zwierząt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus

Tak uzywam regularnie od 2 Lat i wszystko sprawdza sie idealnie.(usuwa przedewszystkim zmagazynowane PO4 z podloza jak i Skaly)

Bakterie te nieszkodza koralom ani ryba.

Po wlaniu bakterii nastanie mocna ciemnia w akwarium - widocznosc zmniejszy sie to paru centymetrow to naturalne oraz moze wystapic niemily zapach (szambo) z poczatku - do 24godzin wroci klarownosc wody oraz korale beda sie otwieraly.

!! BARDZO WAZNE !! niemozna w tym czasie miec w akwarium Ab/Adsorberow poniewaz zmagazynowane PO4 moze zostac wytracone!

Niestety niewiem jak przedstawia sie sprawa z Peletkami.

Odpieniacz wylaczyc na 2-3 godziny od wlania oraz wylaczyc Lampe UV jezeli takowa jest.

Pozdrawiam Norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

znaczy się, że usunie z piasku te wszystkie farfocle i brud ?

jak nastanie ciemność to może wlewać po zgaszeniu świateł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam ten srodek jedynie do wyczyszenia ew. zmagazynowanych zasobow PO4 w skale jak piasku.

Ogolnie podloze czyszcze odmulaczem ktory spelnia swoja funkcje doskonale w miedzy czasie.

Farfocle to napewno znika (zalezy co masz na mysli) ale za to bedzie TROSZKE szarego syfu (destritus) ktory bedziesz musial zebrac np. przy podmianie wody wezykiem to zalezy ile miales odlozonego (brudu) w akwa .podloze bedzie pieknie czyste roznica widoczna golym okiem.

Po takiej kuracji jade odmulaczem mechanicznym i zbieram ten szary osad ktory po katach nie duzo ale zawsze cos tam jest.byc moze bedziesz miec rowniez farfocle na miekkich koralach ja na poczatku tak mialem potem co kuracja to mniej bylo.

Na poczatku kuracji po podaniu Gravela jak wczesniiej pisalem nalezy wylaczyc odpieniacz ale potem to co wychodzi w odpieniaczu moze niektorych przerazic (smrod i prawie cos jak olej/smola)- tak moge to mniej wiecej opisac.

Ab/Adsorbery mozna ponownie wlozyc do akwa po uplywie ok. 72godzin od podania bakterii.

Co do podania srodka Dzien /Noc pozostawiam kazdemu jak uwaza.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sps,om nie szkodzi?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a usuwa to detrytus ? I jak stosujesz ten srodek to czy wylaczasz biopellety jak tak to na jak dlugo i po jakim czasie wlaczasz filtr ponownie


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem co prawda lata temu ale nie polecam tego środka. Pamietam że miałem później problemy po nim.

To nie jest magiczny wywar co usunie za nas detrytus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o środek a później sam go odradzasz, o co chodzi ? Niezły z Ciebie numer :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek: popatrz na daty pierwszego i ostatniego posta:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz, proszę informacje na temat problemów związanych z tym preparatem podczas stosowania.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi umknęło, sorki :blushing:


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go z powodzeniem stosuję w słodkim. Akwarium jest wyraźnie czystsze po kilkukrotnym zastosowaniu. Stosuję cyklicznie ciągle zgodnie z zaleceniami producenta.

Pozdrawiam Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a usuwa to detrytus ? I jak stosujesz ten srodek to czy wylaczasz biopellety jak tak to na jak dlugo i po jakim czasie wlaczasz filtr ponownie

To było w starym zbiorniku,ale nie pamiętam czy coś pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję to obecnie tylko w morskim. W słodkim, po zmianie podłoża, jeszcze nie mam tego problemu. Ale w morskim, stosuję punktowo - wstrzykuję igłą w podłoże - raz na parę tygodni... Nie wiem czy pomaga (znaczy, czy akwarium poradziło by sobie bez tego - pewnie tak), ale nie zauważyłem problemów po nim...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten magiczny środek nie działał wogole. Stosowalem chyba 3 miesiące.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.