Skocz do zawartości
dziuso27

Tubastrea-czy warto kupic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.prosze o pomoc.mam mozliwosc zakupu tuby(likwidacja akwa)-w miare tanio jak na niemieckie ceny-problem w tym ze troche dziwnie ona wyglada..jkby zaglodzona byla.co o niej myslicie?ryzykowac.bedzie cos z niej czy dac sobie spokoj?troche dziwne te biale polipy,pozytym mam juz mala tube i jalos inaczej wyglada-moze to cos innego?

post-11560-0-72300800-1306052574_thumb.jpg


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zaopiekujesz to na pewno Ci sie odwdzieczy. Odratowywalem juz tubki z duzo gorszych stanow :clowning

Te biale polipy to tak naprawde wapienna pozostalosc po polipach. Widac ze jest wyglodzona. Tkanka tylko na koncach polipow, a same polipy wciagniete gleboko w wapienne kielichy. Tragedii jednak nie ma, po paru dniach zacznie sie otwierac


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.znalazlem w lexykonie cos ciekawego...podobne do siebie a miomo to rozne nazy-jedna to tubastrea a drugie dendrophylia...ta na fotce powyzej bardziej na to drugie wyglada..

Rozumiem ze te biale polipy sa juz martwe i nic z nich bedzie?jedyna nadzieja jeszcze w tych kolorowych?tak?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tester-to radzisz zeby brac?tak na marginesie dodam ze ca ta calosc gosc che w przeliczeniu ok 80zl...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy brać to musisz chyba sam zadecydować. Koral dosyć trudny w utrzymaniu, wymaga częstego obfitego karmienia. A Ty i bez tego masz problemy z utrzymaniem odpowiednich parametrów wody. Nie sztuka wziąć bo tanio... to jednak odpowiedzialność, zwłaszcza że wymaga trochę zabiegów. Jesteś świadomy tego?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz mala tubke..bardzo dobrze sie trzyma i karmie ja a mimo to parametry spadaja.wczesniej bez tuby gorzej bylo.kwestia tylko czy cos z niej bedzie...tomku jestem swiadomy :clowning


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

bierz

ja bym i tak wziął - nawet to że ją się odratuje to jest radocha :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bierz. Przy odpowiedniej opiece bez problemu sie odbuduje. Jeszcze nie jest z nią tak najgorzej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuba juz u mnie...to calkiem inny gatunek niz moja...ona ma ypowe dlugie kielichy jako szkielet.moja wylazi jakby ze skalki-kielichy sa wpuszczone w skalke.a tu na odwrot.mysle ze to jednak Dendrophyllia...jakies sugestie moze macie na ratowanie?

a tak poza tematem-dobrze ze nie widzieliscie tego akwa!dobrze ze likwiduje-szkoda zwierzat....


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymaj cyrkulacje, podawaj wrotki albo jaja kraba strzykawka z dluga rurka prosto pod ryjki. Mozesz tez sie bawic w "kapiel blotna" ale to sporo stresu dla korala tym bardziej po przeprowadzce. Na razie delikatne karmienie "dozylne". Jak nie masz wrotkow albo jaj kraba to zblenduj kilka kostek artemii i podawaj na kielichy.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie zrobie tester..dzis juz odpuszcze zeby sie zaklimatyzowala.wlozylem do akwa i prysnalem tylko troszke coralfluidem na zachete-widze ze pomimo stresu(transport)i ogolnie zlej kondycji cos sie dzieje-buzki sie rozchylaja delikatnie..

a co to ta kapiel blotna dokladnie jest?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tuba tylko dendro.

Stan kipeski ale tragedi nie ma.

Ja bym wziął i codziennie w pojemniku robił kompiel z jedzenia, póki sama nie zacznie łapać pokarmu.

Przy dendro ważne jest ustalenie dobrej cyrkulacji - najepiej odbity od szyby prad wody, średnio mocny.

Ale o to sie martw dopiero jak zacznie się otwierać w baniaku.

Dendro maja to do siebie, że zaczynają sie otwierać tuż przed lub po zgaszeniu światła, zawsze.

Dobra cena to 50-80 pln.

::::::::::::::::::::::::::;

tu mniej wiecej kompiel błotna http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=190275#190275

tylko wiecej zarcia.

generalnie bierzesz pojemnik, wode z akwa i 3 kostki pokarmu, wkładasz w to korala i co kilka minut strzykawka wzburzasz wode. "proces" trwa ok godziny.

kompiel zrób od razu po przywiezieniu korala, stres nie ma tu nic do rzeczy - albo ratujesz korala albo na niego chuchasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe "kapiel blotna" to moje okreslenie na karmienie bardzo slabych osobnikow ktore nie maja sily zeby sie otworzyc albo przelknac pokarm. Do malego zbiorniczka, ktory nie utonie z tubka na pokladzie, wlewasz tyle zblendowanego pokarmu, fito czy tez mieszaniny bialkowej zeby koral mogl latwo wchlonac pokarm. Przeglodzone i wycienczone tubki nie maja ramion ktorymi moglyby lapac pokarm. Z reguly wtedy sa w stanie tylko otworzyc otwor gebowy ale nie maja jak sobie "wcisnac" jedzenia.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jestem przeciwnikiem wyciagania korali z wody z wyjatkiem absolutnie skrajnych sytuacji. Ten osobnik da spokojnie rade bez kapieli. Wystarczy cierpliwe karmienie :clowning

To jest moje zdanie. Jednak Natan ma wieksze doswiadczenie wiec zrob tak jak mowi.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348129 Natan :

Dobra cena to 50-80 pln.

ogolnie 50-80 zl,czy za tenmoj kawalek?udalo mi sie wytargowac-na 15 eur..

tuba juz w kapieli...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50-80 za ten kawałek.

rób kompiele jak narazie, stan nie jest najgorszy więc myślę ze po kilku kompielach zacznie się normalnie otwierać.

jak juz sie zacznie otwierac i sama łapac pokarm w akwa to zainwestuj w FM Lps grow plus color a dopiero zobaczysz efekty :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem o tym granulacie wczesniej i zamowilem to kilka dni temu dla mojej tuby...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle Ci nie życze ale koral ten zejdzie po ok 2 m-cy max. Takie zdanie moje jest.Mimo wszystko powodzenia!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348156 robi :

Zle Ci nie życze ale koral ten zejdzie po ok 2 m-cy max. Takie zdanie moje jest.Mimo wszystko powodzenia!

a dlaczego tak sadzisz?w sumie roznie to bywa ...moze byc i tak..czas pokaze..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348156 robi :

Zle Ci nie życze ale koral ten zejdzie po ok 2 m-cy max. Takie zdanie moje jest.Mimo wszystko powodzenia!

nie no bez przesady.

dendro są trudne w utrzymaniu, o wiele trudniejsze niz tuby, tu juz nie ma tak że karmisz i wszytsko jest ok - tu jeszcze dochodza parametry wody - no3 i po4 trzeba je trzymac w ryzach, wiem bo sam zaniedbałem :/ i odpowiedni przepływ wody.

ale stan wegetacyjny - czyli otwieranie się polipow, jedzenie pokarmu, moze się utrzymywac bardzo długo - mam takiego korala juz ze dwa lata - ale zero przyrostów, czysta wegetacja.

raz zaniedbane dendro bedzie coraz bardziej grymasić i zamiast cieszyc, po roku bedzie "utrapieniem".

....

generalnie korale nps umierają bardzo długo, to nie sps które potrafią polecieć w jedną noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348129 Natan :

Przy dendro ważne jest ustalenie dobrej cyrkulacji - najepiej odbity od szyby prad wody, średnio mocny.

Ale o to sie martw dopiero jak zacznie się otwierać w baniaku.

Dzieki Natan za ta informacje. Teraz zalapalem czemu moja czarna "tubka" bardzo ladnie sie otwiera co kilka dni. Mam pompe ktora ma uszkodzona przyssawke i zjezdza po szybie co pare dni tak ze woda po odbiciu od szyby leci prosto na oba dendro. Nie polaczylem tych dwoch faktow. Wczoraj przestawilem ja tak aby woda oplywala polipy i dzisiaj rano zastalem piekny widoczek - okolo trzydziestu czarnych czuprynek wesolo falujacych w rytm pompy :clowning

Dzieki jeszcze raz.

A jesli juz jestesmy przy tubkach... Czy masz jakas informacje nt tego w jakim stopniu tubka i dendro odzywiaja sie wchlaniajac pokarm powierzchnia ciala a nie tylko lykajac pokarm?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348221 Tester :

A jesli juz jestesmy przy tubkach... Czy masz jakas informacje nt tego w jakim stopniu tubka i dendro odzywiaja sie wchlaniajac pokarm powierzchnia ciala a nie tylko lykajac pokarm?

hehe nie mam zielonego pojęcia, nawet nie wiedziłem, że tak się odzywiają :clowning

gdzieś tam po sieci krąży całe mini "wademecum" o tubach autorstwa Danieli Torsten, warto sobie looknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facet z Brightwel Aquatics podobno badania robil, ze tubastrea moze przezyc i sie dzielic nawet zyjac tylko dziki pokarmie ROZPUSZCZONYM w wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.wczoraj dendro mialo pierwsza kapiel"blotna",a dzis druga ok.10ej.teraz zauwazylem ze z wiekszosci polipow wydalane jest jedzenie...czy to normalne?u mojej tuby nigdy tego nie zaobserwowalem..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.