Skocz do zawartości
Waldemar Żak

mój sarcophyton jest za duży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

Mam problemik który jeszcze jakiś czas temu nim nie był :D Tak jaj w temacie sarcophyton rozrasta się niemiłosiernie. Tworzy teraz parasol zakrywając 1/4 zbiornika!!!!!!! Ma 40cm średnicy. Muszę coś z nim zrobić i tu są dwa wyjścia; oddać (sprzedać) lub ..... i tu pytanie do Was, co zrobić? Może można go pociąć? Choć to wyjście nieco mnie przeraża :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerob go na male Sarcophytony. Tak jak tutaj.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toz to sadyzm


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem poczatkujacy jednak natknąłe sie kiedys na artykuł o podobnym problemie. facet pisał ze niektóre korale i ukwiały nagle szybko przyrastją. spowodowane jest to faktem ze po prostu czuja konkurencje innych korali i ukwiałów. zwiekszając swoje wymiary dążą do usmiercenia konkurencji. tak to mniej wiecej opisywał. nie wiem ile w tym prawdy ale brzmi logicznie. nawet podawał jakis przykład z forum.

moze po prostu obsada za gęsta lub żle dobrana


260l biostarek, t5 3x54w, 40kg LR,40kg zwiru koralowego, cyrkulacja 4000l/h, instant ocean2 błazenki, xenia, sinularia, grzybowience, rurówki, clavularia,krewetka red f..rozgwiazda mnostwo makroglonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Waldemar Żak :

... Może można go pociąć? Choć to wyjście nieco mnie przeraża ..

jeżeli ci tak ładnie rośnie tzn że mu dobrze, jeżeli mu dobrz tzn że można go POCIĄĆ. Nie bój się i tnij. Nic mu nie będzie. Mam gdzieś filmik z netu gdzie gośc pokazuje jak to robi krok po kroku. Jeżeli chcesz mogę ci go podesłać mailem.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex podeślij mi filmik. Ja mam podobny problem ale z Cladiellą, połowa zbiornika należy do niej. Odcinanie szczepek nie wiele daje, bo to ogromny koral.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podmieniajac wode zauwazaylem, ze moj sarcophyton ma jakby dziurawy kapelusz, tak jakby ktos probowal odlamac jego kawalek. to uszkodzenie nie yglada na mechaniczna ani na chorbe, w obrebie dziury nie widze zmian koloru. Czy on jest chory czy moze probuje sam sie rozmnozyc przez podzial ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj lobophyton co jakis czas przeprowadza taki manewr, ze u nasady jednego z palcow tkanka jakby bieleje i zaczyna sie stopniowo ten palec odrywac. myslalem ze to choroba, ale oderwany palec wyksztalca po jakim czasie stope a blizna na "matce" bez problemow sie goi i wszystko wraca do normy. zal mi wyrzucac male lobopytonki i mam juz sporo szczepek.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i poprosze o filmik :D

paletka6@op.pl


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go nie cial tylko sprzedal i kupil znowu malego to nie takie latwe jak sie wydaje pociete zwierze ulotni do wody mase toksyn trzeba od razu wegiel wsadzic i nie zawsze tak sie przyjmuja jak na zdjeciach moze sie okazac ze zabijesz zwierzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Młot, Szymon - jak macię taką plagę tych szczepek to może się podzielicie? :D

Co do Sarcophytona - ja swojego ciąłem już 2 razy(raz jak mi się przewrócił i raz kawałek kapelusza dla kolegi) i za każdym razem szczepki się ładnie przyjmowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżyłem ten post (nic innego nie znalazłem) bo mój problem jest podobny

z mojego sarcophytona "odpadł" kawalek 3x3 cm i leży sobie w najlepsze na skale ma wystawine polipy

nie wiem czy dobrze zrobiłem ale przyczepiłem gumką i wykalaczką do malej skałki polipy się schowały więc czekam do rana. Zastanawia mnie post kolegi Rs4:

"ja bym go nie cial tylko sprzedal i kupil znowu malego to nie takie latwe jak sie wydaje pociete zwierze ulotni do wody mase toksyn trzeba od razu wegiel wsadzic i nie zawsze tak sie przyjmuja jak na zdjeciach moze sie okazac ze zabijesz zwierzaka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, nie za mocna ta gumka, tylko tak zeby nie odfrunol i czekac :playing przyrosnie :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosilbym o fimik z ciecia sarko

maciejbucholc@wp.pl

Pozdrawiam, Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to piszę tutaj:

Czy nowe szczepki wykształcą sobie stopki czy będą płaskie i całym kapeluszem przykleją się do skały?

Czy gdy wytnę kawałek kapelusza to dziura się zrośnie czy zostanie zdeformowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to piszę tutaj:

Czy nowe szczepki wykształcą sobie stopki czy będą płaskie i całym kapeluszem przykleją się do skały?

Czy gdy wytnę kawałek kapelusza to dziura się zrośnie czy zostanie zdeformowany?

Szczepki powinny z czasem wykształcić stopę a co to blizn pooperacyjnych... zależy od wielkości samego zwierzaka, odciętej szczepki i czasu. Na pewno przez jakiś czas będzie widać skąd szczepiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To biorę się za krojenie mojego sarco :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar podobno miękasy mogą trochę zapaskudzić wodę przy cięciu jak to wyglądało w twoim baniaku. Pytam bo mam właśnie Lobopytona, jest wielki ma ok 40-50 cm ale mam sentyment bo to pierwszy zwierzak który wpuściłem do baniaka więc go nie wywalę.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.