Skocz do zawartości
Gość Leon

lokalizacja akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leonwise

Czy ktos z Was ma moze akwarium na srodku salonu nie osloniete z zadnej strony? lub nie koniecznie na srodku salonu ale odsloniete z kazdej strony.

Cos takiego kombinuje u siebie ale im dluzej na to patrze tym wiecej watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie przezroczyste na wylot traci głębię i widać zza niego np. żyrandol w środku rafy :clowning, chyba żeby ułożyć tak skalę żeby uniemożliwiała (np. po zarośnięciu koralowcami) patrzenie na wskroś.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srodku komin i dookola skala...?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik otwarty z czterech stron wygląda bardzo fajnie jeśli jest duży, a nawet bardzo duży. Przy normalnych domowych zbiornikach lepiej prezentuje się imo akwarium otwarte z trzech stron, ale przysunięte krótszym bokiem do ściany. Nie ma wtedy kłopotu z kominem, masz możliwość zobaczenia tła, jeśli tylko masz taką ochotę :clowning

o, coś jak tutaj, tylko inne fronty dobierz :waving

http://reefkeeping.com/joomla/images/magazine/TOTM/July_09_TOTM/jsalcabinet01csm.jpg

a to wymiata:

http://reefkeeping.com/issues/2007-07/totm/images/1750a.jpg

W ten sposób możesz fajnie podzielić pomieszczenie, jeśli jest taka potrzeba, nie zamykając go całkowicie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja czy sposob ustawienia?

Mozna by pisac i pisac a wszystko sprowadza sie do upodoban. Jezeli akwarium ma byc czescia wnetrza salonu i elementem wystroju, to wraz cala szafka montujesz wszystko pod meble, podloge, kolor, uzywajac podobnych materialow tak zeby sie ladnie wtapialo. Bedzie stalo na srodku zrobisz impreze, biegajace dzieci....bedziesz ogladl je jak w muzeum, a nie wszystkie ryby lubaia trafic do okola akwarium. Zrobisz wysoki stelaz siedzac we fotelu bedziesz oglad piasek i patrzac w glab np wejscie do kuchni.

Na pewno zdala od telewizora czy kominka, ale tak zeby miec dojscie z 2,3 stron.

Zosaje wiec jakis spokojny kat gdzie Twoje prace nie beda nikomu zawadzac ani inni Ciebie denerwowac i przeszkadzac.

Jezeli nie wszyscy domownicy podzielaja Twoja pasje osobiscie najbardziej odpowiada mi gabinet izolatka jaskinia:D

Przyjezdza tesciowa:outtahere witasz sie serdecznie, a potem dyskretnie ulatniasz sie przed baniak i do kolegow na forum:goofy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Chodzi o ustawienie w salonie.

Grzegorz - zrobiłem wysoki stelaż patrz wątek szafka w dziale DIY.

Stelaż był robiony pod wysokość barku przy którym ma stać zbiornik.

dsc6481.th.jpg

Wybrałem to miejsce bo tam jest ściana nośna pod podłogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym liku z reefkeeping może jeszcze być (od biedy) bo wysoko zarośnięty, ale w drugim - o ile pomieszczenie samo w sobie jest wysmakowane, to jednak (litości) widać drzwi w ścianie po drugiej stroni zbiornika, i IMHO będzie tak zawsze....


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie akwarium o wymiarach 120x70x50 krótszym bokiem do ściany... jak dla mnie rewelacja, prawie nic się nie schowa przy takim położeniu akwarium, można zobaczyć jak śpią ryby, krewetki gdzie się chowają, itp... z trzech stron można powiedzieć, że masz inne akwarium...

mi rozdziela akwarium gabinet na dwie strefy: pracy i relaksu :clowning... no przynajmniej tak będzie, bo muszę jeszcze wstawić meble (akwarium miało pierwszeństwo :waving)


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanorafa

No cóż, są gusta guściki itd., ale w takim akwarium właśnie o to chodzi, żeby w tle rafy koralowej widać było pomieszczenie. Jeśli ktoś by sobie tego nie życzył to przecież zakleiłby tą szybę folią lub zrobił inne tło. Miałem okazję zrobić 3 akwaria, gdzie w tle widać pomieszczenie i nie wiem, może zdjęcia tego nie oddają, ale wyglądają one dużo lepiej niż "klasyczne" akwaria. Taki zbiornik staje się częścią pomieszczenia, a nie tylko jego wyposażeniem. Zdjęcie rzeczywiście bardzo spłaszcza:

1202-850l_2.jpg

Tylko pytanie, czy akwarium chcesz oglądać na żywo, na co dzień, czy zrobić fajne fotki? A jeśli szukasz głębi, patrząc w krótszy bok, na przeciwko którego jest tło, tam dopiero jest głębia :clowning


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę meblościankę na tle której pływają ryby :clowning, ewentualnie bałagan w kuchni, talerz na stole, skarpetki na kanapie... jak to w domu :waving

Przypomina mi się oceanarium w Lizbonie, centralnie w budynku jest wielki zbiornik przez trzy piętra, który można oglądać ze wszystkich stron i powiem, że widok roześmianych gąb z drugiej strony ( no a tam metrów kilka jest na przestrzał więc głębi nie brakuje) jest absolutnie bezcenny...

Ale o ile jeszcze w gabinecie to ujdzie, ok nie będę się na upartego sprzeczał sam bym może postawił :), to jednak jest gigantyczna przepaść między akwarium "otwartym" w gabinecie a np. stojącym na granicy kuchni i jadalni/pokoju gdzie możemy podziwiać płatki śniadaniowe po drugiej stronie...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podoba, na żywo wygląda na pewno znacznie lepiej. Dla mnie wszystkie zbiorniki "na przestrzał" są jakby "lżejsze". Ale wiadomo, kwestia gustu :clowning


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Po naradzie z panią domu postanowiliśmy, że idziemy w tym kierunku: http://reefkeeping.com/joomla/index.php/past-issues/2009/august-2009/article/4-tank-of-the-month.

Zrobię dobudówkę do istniejącego zbionika. Całość się zrówna z barkiem - niestety nie dosuniemy do ściany z powodu grzejnika. Mimo to w dobudówce będą schowane kable, rury od przelewu i będę miał miejsce na gadżety i akcesoria.

Całość będzie przykryta nadbudówką w której oczywiście zamontuje wentylację i oświetlenie.

Całość będzie nam służyła za ściankę pomiędzy kuchnią i salonem. Przeżyjemy fakt, że widać przez akwarium a i postaramy się je dobrze zabudować w środku. Cały czas słyszę, że ma być dużo korali i kolorów więc będzie :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasz wybor idzie w dobrym kierunku, nie ma co ukrywac.

A jak duze planujecie i czy z sumpem ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja przyklasnę :clowning. Jeśli chcesz dosunąć akwarium do ściany spokojnie to zrób nadwieszając blat nad grzejnikiem i będzie ok.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

@stani - akwa 120x55x45 plus sump 90x30x39. Sprzęt już cały leży i czeka. Czekam na RO/DI i sól - już idzie z Polski.

@nanorafa - oczywiście ale czy jak zrobię nad grzejnikiem to czy przypadkiem w czasie grzania nie zrobi się za gorąco szafce ?

W załączniku jeszcze projekt poglądowy tego co zamierzam. Czy ktoś wie czy pompa (Hydor SELTZ L30 II) 1200l/h da radę podnieść wodę na 155cm i ją dostarczyć na drugi koniec akwa ? - Wiem, że działa bez zarzutów w pionie bo tak była używana wcześniej ale zastanawiam się czy jak jej dołożę jeszcze długość akwarium w poziomie to czy pociągnie.

Po prostu chciałem odsunąć odsunąć powrót na drugi koniec. Jeśli źle kombinuje to podpowiedzcie proszę.

6369-szafka_projekt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przedluzac tej rury od pompy. Cyrkulacja juz to wszystko zamiesza.

Nie bedzie komina ? Ta rura splywu nie moze isc az do dna akwarium, bo jak prad wylacza to cala wode wyssie do sumpa i na podloge. Poza tym komi9n powoduje, ze do sumpa splywa woda z powierzchni, przez grzebien. Najwieksze zanieczyszczenia laduja, dzieki temu w odpieniaczu.

Czy ten grzejnik musi byc na maksa odkrecany ? Nie masz innego w pomieszczeniu? Zreszta, przynajmniej w zimie grzalka bedzie sie rzadziej wlaczala.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by to trochę wyizolować styropianem, bok szafki od strony grzejnika i blat od spodu, ale z tego co widzę na zdjęciu grzejnik masz nisko, więc będzie spora przestrzeń od góry do wentylacji, jak jeszcze zostawisz z 5-10cm od ścianki szafki do grzejnika to powinno być ok.. ale generalnie zaplanuj tak żeby było ładnie, nic na siłę :clowning


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Nie będzie komina ponieważ dno akwarium jest nierówne. Nie jest płaskie tylko ma wklejone szklane panele o szer 5cm przy każdej ścianie. Tak więc środek akwarium jest niżej o ok 1 cm w stosunku do krawędzi a komina w środku zbiornika nie chcę.

Tu masz fotkę z w/w i rurą przelewową. Jeśli krawędź otwartej rury będzie 2cm pod powierzchnią wody to tylko tyle wody pójdzie do sumpa.

dsc6524o.th.jpg

Mamy drugi grzejnik w salonie i ten nie musi grzać na maxa.

Grzejnik ma wys 69cm od podłogi. Styropian byłby w sam raz i szczerze mówią wszystko by o niebo lepiej wyglądało dosunięte do ściany.

Tu jest też dokładna instrukcja jak zmontować prosty przelew z rurek. To o co mi chodziło z pompą zaczyna się od 40:05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leonwise - też korzystam z tego rodzaju przelewu. Ale powiem Ci, że weź sobie lepiej skocz po rurę 75 (ja użyłem 110 spływ mam 40 mm) wytnij dookoła grzebień, utnij tę rurę co idzie do góry i wsadź do środka tej większej. Zaślep od góry i dołu korkiem, w górnej części korka wytnij otwór na rurę i będziesz miał "komin" jak ta lala. Nie wiem cz wyraziłem się zrozumiale, jak wrócę do domu to wrzucę zdjęcie. Zasada działania opisana >> w tym wątku <<:

A to podobne rozwiązanie, dzięki przezroczystej rurce widać o co chodzi.

(oglądaj od 2 minuty)

300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Wiem doskonale o czym mówisz. Wątek tego gościa na ultimatereef cieszy się ogromnym powodzeniem i oglądałem ten klip na youtube parę razy. Takie rozwiązanie też wchodzi w grę. Oba filmiki są od tego samego gościa tak przy okazji.

Tylko nie do końca rozumiem na czym polega przewaga takiego systemu na tym co pokazałem na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

20110506_0156.JPG

A przewaga - mogłem wyregulować tak, aby było absolutnie cicho. Mogłem bezproblemowo zabezpieczyć spływ przed pochłonięciem ryb. Możesz do rury włożyć LR jak w kominie i ustawić sobie poziom wody na taką wysokość jak chcesz. No i mimo wszystko, jest mniejsze prawdopodobieństwo zapowietrzenia się takiego układu, ze względu na to, że w rurze jest zawsze więcej wody.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Zrobię tak samo. Jeśli tak ciszej to tylko na plus.

W międzyczasie grzebałem po ebayu. Znalazłem 70mm i 24mm przeźroczyste więc po złożeniu nie będzie się rzucać w oczy w akwarium tak jak czarne rursko :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak będzie wyglądało to, jak zacznie zarastać od środka glonami - może nie wyglądać zbyt estetycznie. Ja miałem taki cichy plan, żeby obsadzić rurę dookoła różnymi gatunkami zoanthusów. Po zarośnięciu wyglądałaby bajecznie. Na razie obłożyłem skałą.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.