Skocz do zawartości
MrMayer

UWAGA OSZUST

Rekomendowane odpowiedzi

#351016 seb :
#350975 SkoczekPL :

....bo na szacunek tak samo jak na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć :) U mnie masz to pierwsze :)

Tiaaa... Oczywiście :) wszystko przez Avatar :) Od dziś jeśli zwracasz sie do mnie publicznie to mów mi "Gandalfie Wszechwiedzący" :D

Pozdrawiam

seb

muszę zmienić avatara :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się serial brazylijski zrobił... Tylko, że nic z tego nie wynika...

Jasnym jest, że jeżeli się coś kupuje to się płaci. Mydlenie oczu przez tyle czasu, że nie ma się czasu itd. to kpina. Rezerwujesz - jesteś pewny że chcesz kupić - PŁAĆ! A później możesz sobie sterować dostawami i odbiorami tak jak ci pasuje. Obrażanie się na postawę sprzedającego i robienie z tego powodu do wykpienia się z tematu to błazenada. Jeden i drugi ma nauczkę - a forumowicze mają lekcję. Dzięki wam spada wiara w ludzi i zaufanie w podejmowaniu koleżeńskich decyzji.

Myślę, że obaj koledzy zachowują się nieco dziecinnie i zdecydowanie zbyt nerwowo. Wklejanie prywatnych wiadomości do forum publicznego pokazuje poziom licytujących się osób... Dziękujemy za obustronną autoprezentację.

PS W całej sprawie za 200 zł najbardziej żal tych zwierzaków...


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniższym nic o ukwiałach niestety nie ma:)

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA

z dnia 7 października 1966 r.

Na podstawie art. 570, art. 571 § 1 i art. 572 Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93) zarządza się, co następuje:

§ 1. 1. Przepisy Kodeksu cywilnego o rękojmi za wady fizyczne stosuje się ze zmianami wskazanymi w art. 571 i 572 Kodeksu do sprzedaży koni, owiec i norek.

2. Wadami głównymi są:

1) u koni:

a) łykawość,

:) dychawica świszcząca,

c) wartogłowienie (przewlekłe schorzenie mózgowia lub opon mózgowych z obniżeniem świadomości zwierzęcia),

d) przewlekłe schorzenie wewnętrznych części oka powstałe na tle nieurazowym,

2) u owiec świerzb,

3) u norek gruźlica.

orzeczenia

§ 2. 1. Sprzedawca zwierzęcia odpowiedzialny jest za wady główne, jeżeli wyjdą one na jaw przed upływem:

1) 15 dni od dnia wydania zwierzęcia – przy łykawości, dychawicy świszczącej i wartogłowieniu u koni i przy świerzbie u owiec,

2) 30 dni od dnia wydania zwierzęcia – przy przewlekłym schorzeniu wewnętrznych części oka powstałym na tle nieurazowym u koni oraz przy gruźlicy u norek.

2. Termin do zawiadomienia sprzedawcy o wadzie głównej, warunkujący zachowanie uprawnień z tytułu rękojmi, wynosi 7 dni, licząc od końca terminu rękojmi przewidzianego w ust. 1.

§ 3. 1. Przy wszystkich wadach głównych, z wyjątkiem łykawości u koni, uprawnienia z tytułu rękojmi wygasają, jeżeli kupujący w terminie rękojmi nie zgłosił chorego zwierzęcia do zbadania przez państwowy zakład leczniczy dla zwierząt lub klinikę wydziału weterynaryjnego wyższej szkoły rolniczej.

2. Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady główne u owiec wygasają również, jeżeli kupujący nie zawiadomi organu państwowego właściwego do przyjmowania zgłoszeń chorób zaraźliwych zwierząt o wystąpieniu świerzbu owiec. Zawiadomienie to powinno być dokonane w ciągu 24 godzin, licząc od chwili ujawnienia się wady.

§ 4. Traci moc rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Reform Rolnych z dnia 25 czerwca 1934 r. o wadach głównych i terminach ich ujawnienia u zwierząt domowych (Dz. U. Nr 57, poz. 505).

§ 5. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Rolnictwa: w z. S. Gucwa


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem od dechy do dechy wątek jako niezłą ciekawostkę.

Wnioski:

Nadpobudliwość sprzedającego, forma wypowiedzi, trochę odbiegająca od standardów ogólnie przyjętych - chyba że na innych forach.

Kupujący niezależnie od sytuacji powinien zapłacić za towar co zresztą uczynił, tylko po co ta dziecinada.

Generalnie kompletnie nie fachowo przeprowadzona transakcja żywym towarem :).

To tylko takie moje odczucia po przeczytaniu lektury.

Pozdrawiam


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
#351085 trike3 :

Nadpobudliwość sprzedającego, forma wypowiedzi, trochę odbiegająca od standardów ogólnie przyjętych - chyba że na innych forach.

Kiedyś szukałem czegoś o akwarystyce w Google i trafiłem na forum hip-hopowe, tam mają dział hobby i osobno akwarystyka.

Poziom postów, wulgarność, stosunek do kolegów z forum, po prostu slumsy, język jakiejś recydywy. I tak samo straszonko policją/kibolami co trzeci post :)

Bazyl jakby to rozporządzenie dotyczyło akwarystyki to by nie było ani jednego sklepu w kraju, a rybki by się zamawiało pocztą z Indii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwus

tak czytam ten watek i naprawde przykra sprawa ktora niepowinna normalnie miec miejsca a cala sytuacje mozna by napewno jakos zalagodzic miedzy soba dalej na privie (mimo zlego poczatku).

odnosnie watku z policja to ja niestety mialem wrazenie zupelnie inne czytajac te watki

a mianowicie ze niechodzilo ide na policje zglaszam sprawe wedlug jakiegos paragrafu i tyle.

Ja to zrozumialem (chyba wiekszosc z nas) doslownie ze idziesz do ziomala z urzedu (rodzina,kolega,itp) i poprzez takie znajomosci grozbami (zastraszeniem)zalatwisz cala sprawe.

Najwazniejsze ze chyba sie dogadaliscie w jakis sposob miedzy soba.

Sorry jesli kogos jakos urazilem

pozdrawiam

Norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk wyluzuj. Zapłacił? To nie nakręcaj spirali agresji:nono. Swoje już dostał. A Ty bądź mądrzejszy:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...http://www.youtube.com/watch?v=pe6mqxaclyI ...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ta telenowela ucichla!!! :):bump1:bump1:bump1

moze wypowiedza sie inne osoby ktore robily interesy z MRmayerem? bo jakos narazie nikt nie nazekal na zakupy u tego forumowicza??

Nie zebym nakrecal spirale ale jestem poprostu ciekaw

Pzd wszystkich


kryzys w baniaczku przyjme wszelkie zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem i nie narzekam 100% pozytyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ej ej proszę wyłączyć swoje odpieniacze.

Czekamy tylko na Pio potem temat znika, dajcie już spokój.

Chcecie się wykazać ? Zapraszam


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie zgłosiły się już trzy osoby które robiły "interesy" z pio7 i mają bardzo negatywne wspomnienia w związku z tym... Jeśli informacje się potwierdzą, niestety chyba się pożegnamy...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem u MrMayer-a już dużo życia i zawsze byłem na 100% zadowolony!Ukwiał widziałem przed wyjazdem do Wawy- ładny,zdrowy, kolorowy i napompowany- sam miałem ochotę go kupić.

Podsumowując MrMayer chłopak bardzo uczciwy,tylko,że widocznie za dobry i się tym razem przejechał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb co znaczy że chyba się pożegnamy,jeżeli napisałeś w tej sprawie że są osoby które maja negatywne wspomnienia w ......to napisz kto i w jakich sprawach,ja nie stoję po niczyjej stronie,Ty tak,ale jeżeli komuś zarzucasz coś to przedstaw dowody a nie info na priv.Bardzo nie podoba mi się twoja obecność w tej sprawie,widzę ze nie próbujesz sprawy załagodzić,tylko brniesz dalej tak jak oba bokserzy pozdrawiam Grzegorz,to tylko moje odczucie


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Bioły, opacznie mnie zrozumiałeś, ja absolutnie nie staję po niczyjej stronie, żadnego z Panów nie znam i nigdy z nimi interesów nie robiłem :) Osoby które do mnie napisały napisały na priv, widocznie miały powody ku temu że nie ujawniły tego w tym temacie i ja te powody muszę uszanować, więc ich nicków nie ujawnię. Chodzi o to że nie widzę powodów dla których ktokolwiek miałby pisać do mnie w tej sprawie na priv z przedstawieniem swoich doświadczeń z pio, jeśli nie byłoby to prawdą, poza tym w jednej sprawie są zdjęcia itp. Nie nakręcam też spirali, bez obawy, po prostu uważam że osoby nie do końca uczciwe nie są nam tutaj do niczego potrzebne, a już jeśli sytuacja się kilkakrotnie powtarza to myślę że nie ma o czym mówić...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb ok ale nie mów mi że nie można załatwić sprawy bez linczu,jezeli piszesz że są osoby które pisały na priv aTy nie możesz tego ujawnić to siedz cicho,nie wolno Ci nikogo oskarżać bez dowodów,a gadka że sa zdjęcia to albo je pokaż albo przeproś gościa,a nie ciul.j żeś jest jedyny sprawiedliwy-Rambo,wyrażnie poparłeś jedną ze stron,wg mnie albo zamykaj temat albo rób co chcesz,ale nie ciąg tego po swojemu ,ja nikogo nie znam jak by co,ale Ty jako Rambo Forum zrób porządek proszę Cię o to poZdr. Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, właśnie próbuję zrobić porządek, ale jeśli tak Ci to przeszkadza to luz... I nikogo nie oskarżam, mimo że dowody mam.

Pozdrawiam

seb vel Rambo


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Seb zrozum że jeżeli dowodów nie przedstawisz to tak jak byś ich nie miał,mało tego ja uznaję Cię za oskarzyciela jednej ze stron i od tego już nie uciekniesz,wiem ze bardzo byś chciał ale za dużo już zostało powiedziane albo to zamykaj albo brnij po swojemu dalej,co nic poza jadką nie wnosi chociaż jak na targowisku ha ha


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, plissss... Póki co to Ty ciągniesz jatkę :) nie wiem z czego wywnioskowałeś że opowiadam się po jednej ze stron, ale jak widzisz nie ja jeden, większość uważa że źle zrobił pio, a nie Mayer. I nikogo nie oskarżam, podaję tylko fakty, nie mam żadnego interesu w przekłamaniu ich. Po prostu uważam że jeśli ktokolwiek raz, drugi, trzeci próbuje kogoś przewieźć to będzie to robił nadal, chciałbyś być przez takiego kogoś oszukany?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb zaczynasz nawet mnie o coś oskarżać bo to ja ciągną ta jadkę,ale przypomnij sobie że jeden z bokserów chciał sprawę załatwić na PRIV,i kto? Seb nie dał zezwolenia,dlaczego? Ja nie wiem,ale Seb-głowny Rambo wie ,ale nie powie i nie pokaże dlaczego,czy ja napisałem coś nie tak,SEB nie brnij w tym .Problem pomiędzy dwojgiem bokserów ale pokaż że jesteś dobrym arbitrem w tej sprawie Seb a nie sekundantem


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechaj wola boża się wypełni...

Mam nadzieje że się nie pogniewacie ale nie miałem gdzie nabić posta a musze do 1000 jakoś dobić a juz blisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to jest bokser?:)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.