Skocz do zawartości
orzechopcja

Woda z czynnego zbiornika na zimno

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę się dowiedzieć czy woda około 150L z działającego zbiornika przelana do beczki 250L i mielona cyrkulatorem 5000L/h musi być podgrzewana czy może stać zimna o po ciemku. Będzie czekała na przelanie do nowego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinna być podgrzewana i mieszana pompą cyrkulacyjną, w innym razie część życie zginie.

Jak kupujesz wodę oceaniczną to też leją w w worki foliowe i umieszczają w boksach.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam beczunie plastikową 250L po RO z zamknięciem i tam cyrkulacja 5000L/h więc będzie oki ale mogę dołożyć kostkę do napowietrzania i brzęczyk lub podłączyć całość do jeszcze nie podłączonego sumpa.

Ale podgrzewanie czy powinno być, bo w sklepach solankę mieszają zimna i w domu tez tylko przed samym wlaniem do zbiornika się podgrzewa

Woda może tam czekać nawet około 30dni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solanka a woda tzw. "żywa" powinna być podgrzewana.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi sie że pewne elementy rozpuszczone beda sie wytrącac i odkladać na sciankach i dnie - lepiej nie ryzykować zwlaszcza ze ma to byc nowy baniak i zadowolony czlowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.