Skocz do zawartości
Gość Leon

Irlandia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leon

Jest nas paru na ziemi Św.Patryka. Jeśli ktoś ma ochotę się podzielić informacją a propo sklepów, sprzętu itp na Szmaragdowej Wyspie to właśnie tu :lol:

Tutaj cosik na początek: http://mailordercorals.com/

Może w lecie pomyślimy o jakimś zlocie gdzieś w środku wyspy :)

PS. Info od emigrantów z UK mile widziane bo i tak większość gadżetów do nas przychodzi z waszej wyspy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Siema, chciałbym się wymienić informacjami na temat elektrycznych pastuchów których używacie, no i czy importujecie papier toaletowy z Polski czy z UK? :lol:

W temacie dublińskich sklepów to największa jest sieć "Wackers Pet Store" ale tam ceny są dużo wyższe niż u konkurencji i głownie nastawieni są na psy, koty, ptaszki...

Nie polecam też z powodu niehumanitarnego traktowania zwierząt przez tą sieć.

Widziałem na irlandzkich forach inicjatywy pod tytułem "nie kupujemy tam bo kiepsko i drogo".

Sklep do którego jeździłem najczęściej to Kinsealy Pet Store. Mieli tam zbiornik ponad 1000l z rafą koralową na środku działu akwarystycznego i z 30 mniejszych baniaków wokoło.

Ale nie opłacało im się, więc zlikwidowali rafę, teraz trzymają tam neony. Nie potrafili utrzymać korali w dobrej formie, no i małe zainteresowanie prowadzi do ciągłej redukcji działu morskiego w tym sklepie.

Aktualnie już nie da się tam kupić korali, zostało parę małych zbiorników z rybkami, krabami, ślimakami.

Chwalą się kosmiczną wiedzą na temat akwarystyki morskiej, ale jak rozmawiałem z kolesiem to dowiedziałem się, że nigdy nie słyszał o soli TM BA, czy TM w ogóle :)

Mają całkiem bogaty asortyment chemikaliów do akwarystyki morskiej, cudów tam nie dostaniesz, ale Seachema prawie całego kupisz i absorbery. Ostatnio obniżyli ceny o jakieś 50% i już nie trzeba sprowadzać supli z Polski :)

Hardware typu RO, odpieniacze nie sprzedają.

Drugim sklepem jest Petmania oddział Santry. Tutaj kupisz korale miękkie, czasem coś innego. Mają jakieś podstawowe narzędzia jak odpieniacz, RO, refraktometr, ale wyboru żadnego, ze wszystkiego po 1 urządzeniu.

Z tego co widzę trzeba trafić na dzień dostawy i szybko tam jechać jak się chce coś kupić, bo sprowadzają mało i po jednej sztuce. Jedyne co zawsze tam jest to jakieś 8-10 typów korali, niestety w koło te same. LR bym tam nie kupił ;)

Załoga z łapanki, jacyś senni kolesie i chyba ich dziewuchy, jak się o coś pytasz to nic nie wiedzą, idą dzwonić do managera itd. Stąd ryby są przeważnie chore i szybko padają w tym sklepie.

No i ceny, 40-45 euro za 1 małego korala - kpina ;) Za tyle to kupisz 5 w UK.

Jest kilka sklepów w centrum Dublina, ale to też kpiny są ;) Chyba że ktoś chce kupić gumowego kurczaka, albo kojec dla kota :D

Gdzieś w południowym Belfaście jest sklep akwarystyczny w całości morski i podobno można tam wszystko dostać, ale nie miałem jeszcze okazji się tam zatrzymać. Jak poszukacie to znajdziecie stronę internetową ze zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

jaki papier... tubylcy używają ręczników :):lol: nie słyszałeś ?:)

W petmani w Galway ta sama historia.. mam fotki z ich zbiornika rafowego i wrzucę później bo warto zobaczyć co mamy tutaj w zasięgu ręki - BIDA Z NĘDZĄ.

Ich bym się nie czepiał tak mocno bo nie są sklepem typowo akwarystycznym tylko ogólnym i trzepią kasę na wszystkim.

Jest drugi sklep akwarystyczny który w Galway wszyscy chwalą. W szczególności właściciela za wiedzę i zdrowe ryby ale... syf tam taki, że strach wejść. Już samo okno wystawowe wygląda tak jakby tam był niekończący się remont.

kapitan - zrobimy kiedyś wycieczkę do Belfastu na zakupy jeśli się okaże, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Howth ma fajne sklepy z morszczyzną : )

Można kupić sporego kraba (albo tylko szczypce) i sporo dopiero co złowionych stworzeń : )

A jak się przejść po Bray to można ukwiał koński znaleźć i inne ciekawe stworzenia


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Tak, co tydzień jeżdżę na Howth do Dorans'a i kupuję morszczyznę u tej miłej pani z Poznania.

Przy okazji nie wiecie gdzie można zamówić komplet suplementów Seachem z serii Aquavitro? Bo tutaj średniowiecze, w Polsce też :lol:

Sąsiad przywiózł z UK i chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...rozumiem ten Wasz bol kupowania w sklepach w ktorych nic nie ma...Ja zamawiam zawsze zza granicy (Niemcy,Belgia,UK),takze Ebay jest dobrym pomyslem,mozna naprawde wszystko znalezc,czasami w USA i wtedy trzeba sie zapytac misia czy przesle bo nie wszyscy chca...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Tutaj cosik na początek: http://mailordercorals.com/

"

LEON !! Jak mozesz :) Z Twojej wypowiedzi wynika ze to irlandzki skep, a Garry to szkot pelna geba spod edynburga co w dodatku co w kiecce w krate smiga :lol: by sie obrazil normalnie chyba :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

chodi... Mała gafa z mojej strony. W sumie tylko udowodniłem, że tu lipa i trzeba po najlepsze za granicę dzwonić.

Iceberg - korale i ryby też zza granicy wozisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tak jak wspominalem wczesniej zapraszam do Ashbourne. Jest tu maly sklepik ale smialo moge powiedziec, ze cos zawsze sie znajdzie dla siebie a i ceny nie najgorsze i zawsze mozna sie dogadac. Jesli czegos nie ma to zawsze mozna zamowic. Kolejnym sklepem jaki moge polecic to seahorse przy red cow na n4 to duzy sklep z duzym wyborem ale ceny za korale tez spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Red Cow przy N4? Nie mogę znaleźć :lol: Ale jest przy N4 Coralstown :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi... Mała gafa z mojej strony. W sumie tylko udowodniłem, że tu lipa i trzeba po najlepsze za granicę dzwonić.

Iceberg - korale i ryby też zza granicy wozisz ?

...Jak najbardziej,na necie jest wiekszy wybor...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Iceberg - Ile czasu zwierzaki spędzają w transporcie i jak to znoszą ? Jakies namiary na sklepy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Podaj namiary jak masz jakiś sklep, bo tutaj tylko błaznami handlują 12 miesięcy w roku i ślimakami turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zwierzaki spedzaja w podrozy zazwyczaj 24 godziny,do Irlandi moze troche dluzej,ale masz gwarancje na nie...Polecam ten sklep (jest wysylka do Irlandii http://www.shop-meeresaquaristik.de/index.php?language=en albo ten w Belgi http://www.poisson-or.com/ nie wiem jak jest z przesylka korali do Irlandi w tym drugim sklepie,ale mozna sprawdzic...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.poisson-or.com/ tylko po francusku ? nie widzę opcji zmiany języka a mój francuski leży

Leon jak dopiszesz pod awatarem skad jestes to Ci pare angielskich sklepow podrzuce


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Tester - wszystko co wysyła do Irlandii mile widziane. Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki bedna informacja. To jest zjazd z m50 na n7 tam przy radzie jest hotel red cow tam tez luas idzie. Tyle ze zjezdzamy w strone centrum a nie na crumlin. Wpisz sobie w google seahorse.ie to ci znajdzie ale ich strona nie jest najlepsza i wiekszy wybor w sklepie niz na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Wow żywy pokarm sprzedają w tym Seahorsie ;) To coś nowego, niepotrzebnie wydawałem tyle na leczenie z depresji że nie będę miał Mandaryna :)

I to w industrial parku na Turnpike Road, znam to miejsce jak własną kieszeń ;) Takie namiary to rozumiem, bo N4 to gdzieś na Sligo chyba leci i jest po drugiej stronie wyspy.

Ten sklepik z Dun Laoghaire też muszę odwiedzić, mają aktualnie nawet Skrzydlicę (której jeszcze w Irlandii nie widziałem jak rok tu mam akwarium). No nic idę czytać o rybce, na pewno ktoś ją trzyma w reefmaxie to i u mnie da radę :)

Do tego sprzedaż wysyłkowa życia.

Ja po prostu mieszkam po złej stronie Liffey jak to kolega powiedział, bo wszystko w południowym Dublinie jest.

Oba sklepy w zasięgu 20 minut podróży, dzięki chłopaki :lol:

I jeszcze 7 dni gwarancji na życie dają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za te trzy posty ale w pracy bylem i pisalem z tel. i net mi sie zawieszal a chcialem byc pewny ze post dojdzie. W tym fishantic tez bylem jest on w dun longhaire o ile dobrze napisalem. Tez maly sklepik ale piekne akry tam mieli tyle ze naprawde drogie a i wybor chemi i sprzetu tez byl. @Kapitan jak szukasz skrzydlicy to w ashbourne byly male 5cm za 20_€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Właśnie wróciłem z Seahorse'a i mogę tylko powiedzieć, że polecam.

Chłopaki którzy tam pracują wiedzą o czym mówią, znają przyzwyczajenia ryby i resztę faktów odnośnie trzymania w akwarium, przy tych ignorantach z Petmanii i Wackersa do których się przywykło to bardzo miłe zaskoczenie.

Sklep jest głównie morski, kilkadziesiąt baniaków, dwa wielkie zbiorniki ze szczepkami. Życia różnego od groma, 50% tego co dziś widziałem - widziałem pierwszy raz w życiu.

Różnych krewet, raków, ślimaków, ryb za trzęsienie :) niektóre rzeczy co tam były to nawet nie wiedziałem czy to ukwiał, ryba, czy jeszcze coś innego :D

Co najważniejsze - wszystko przechodzi kwarantannę zanim trafia do sprzedaży, chyba nikt inny w Irlandii tego nie robi. Efekt - chodzisz po sklepie oglądając kolejne akwaria i nie widzisz dogorywających ryb, oraz trupów walających się po piasku.

Sklep ma piętro, na piętrze jest laboratorium, tam są rozmnażane koniki morskie, błazny, słodkowodne paletki, a także żywy pokarm, algi morskie, plankton. Mają porządny sprzęt do testowania wody, mikroskop do innych badań. No naprawdę gały wychodzą :blink:

Skała oczywiście też jest odgazowywana zanim trafi do sprzedaży, a nie jakieś dziadostwo.

Widziałem zbiorniki na własne oczy, te konikaria i wielka tuba z algami wyglądały egzotycznie :)

No i przyjazny jest ten sklep, kolega z załogi jak dowiedział się że jestem pierwszy raz, to od razu zarejestrował mnie w komputerze do programu lojalnościowego, a następnie spędził te 10 minut na oprowadzaniu po sklepie i laboratorium. W innych sklepach jak wchodzisz to masz wrażenie że przeszkadzasz :) A tutaj miłe powitanie i wszystko na spokojnie bez pośpiechu.

No cóż, wróciłem do domu z kilkoma Ignitusami i workiem krewetek :) Miałem chrapkę na kilka innych ryb, ale sprzedawca powiedział mi, żebym jeszcze ich nie kupował i poczekał, aż wszystko do końca dojrzeje i uzasadnił dlaczego - SZOK! odradził mi zakup zamiast wciskać wszystko jak leci :D

Za tydzień wracam bo wybrałem sobie kilka ciekawych kawałków skały, które mi odgazują do końca, no i nowa dostawa życia ma być.

Na koniec, co ciekawe - ceny są ciutkę niższe niż gdzie indziej :)

Jedno jest pewne, w sklepach które odwiedzałem do tej pory już mnie nie zobaczą :p

Leon, ten sklep to punkt obowiązkowy przy każdej wyprawie do Dublina :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowilem ze fajny sklep. W ashbourne jest mniejszy mniejszy sklep mniejszy wybor i mniejsze ceny ale i tak zawsze cos sie fajnego trafi. Takze jak bedziesz mial troche czasu to tez mozesz podjechac. To jest tylko 15-20min drogi od seahore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Bedę w Dublinie w sierpniu chyba ze dwa razy to podjadę i tu i tu bo akurat będę miał czas i po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.