Skocz do zawartości
Gość buczi82

Swietlowki Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Chcialbym zakupic swietlowki, ale nie wiem ktory producent lepszy, mam trzech do wyboru, prosze o porade ktorego wybrac: Blau, Aqua Medic lub Power Compact Ocean white lub blue...

prosze tez o pomoc w wyborze koloru, potrzebuje 3x24w i teraz nie wiem czy 2xniebieska 1x biala, moze 2x niebieska i 1x bialo/czerwona, a moze 2x biala i 1x niebieska

za pomoc bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem białe aquamedica , niebieskie osram i aktyniczne aquamedica. Osram daje bardziej bladoniebieskie światełko. A ile jakich..hm ja bym dał z każdej po 1 szt :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no ja mam do wyboru takie cos:

erybka

aktyniczne - http://erybka.pl/cat-pol-1214553950-Oswietlenie-Kompakty-Aktyniczne.html

(nie wiem tylko jaka jest roznica miedzy ta za 42zl a ta za 45zl

dzienne - http://erybka.pl/cat-pol-1214553951-Oswietlenie-Kompakty-Dzienne.html

THC Skiba

http://www.thcskiba.pl/category.php?id_category=79

Reefshop

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=index&cPath=261_973

najlepiej bym chcial wszystko z jednego sklepu, matula przylatuje do mnie w sobote wiec chcialbym zeby do piatku przyszlo caosc, mam nadzieje ze w 3 dni dojdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blau-a absolutnie nie kupuj, nie wiem jak teraz z ich jakością ale jeszcze 2 lata temu traciły żywotność w oczach. Polecam Ci tez ten sklep. Sprawdzony przez rzeszę forumowiczów.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi - popatrz na swietlowki Giesemann-a i Korallen Zucht -https://www.charterhouse-aquatics.co.uk i reefstore.co.uk- reefstore daje next day delivery


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Bartku niestety tacy producenci jak KZ, ATI, czy Giesemann nie robia kompaktow a przynajmniej ja nie widzialem, na stronach co mi podales juz szukalem, jesli beda to jedynie Arcadii lub iquatic czy jakos tak... ostatnio kolega j@cek znalazl jedna stronke i byly tam aquamedica ale wlasnie zobaczylem ze stronka wygasla :/ tak wiec pozostaje mi reefshop i tam chyba zamowie 2x niebieska i 1x biala mam nadzieje ze bedzie ok :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku niestety tacy producenci jak KZ, ATI, czy Giesemann nie robia kompaktow a przynajmniej ja nie widzialem, na stronach co mi podales juz szukalem, jesli beda to jedynie Arcadii lub iquatic czy jakos tak... ostatnio kolega j@cek znalazl jedna stronke i byly tam aquamedica ale wlasnie zobaczylem ze stronka wygasla :/ tak wiec pozostaje mi reefshop i tam chyba zamowie 2x niebieska i 1x biala mam nadzieje ze bedzie ok :lol:

Sorki - nie odczytalem ze szukasz kompaktow. a interpet?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no to akurat jest, ale jakos nie mam do nich przekonania, chyba ze kupie tylko niebieska, a biala i aktynike kupie aqua medica, jak myslisz ???

kurcze a sa w ogole same niebieskie nie aktynika, bo ja sie juz powoli motam z tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o interpet-ach ich biała to 6500k

Z kompaktów to wg mnie najlepsze co jest dostęplne w Europie to Arcadia ale oni nie robią chyba 24W tylko 36 i 55W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hehe Arcadii to u mnie jak mrowkow, ale nie jestem pewny czy one sa dobre, wole jednak chyba aqua medic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

juz myslalem nad ledami, ale na chwile obecna jak mam wydac 200f na ledy to wole wydac 30f na kompakty... tak czy inaczej zamowilem juz 1x biala i 1x niebieska aktynika aqua medic z reefshopu, a tutaj znajde jakas niebieska i bedzie git :lol:

chyba ze ta niebieska co podal niejedenznas bedzie dobra i moze ktos jeszcze ja poleci to ja tez zamowie, ale jakos nie mam do niej przekonania, sam juz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz arcadie pod nosem i myślisz o innych.... :lol:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

szczerze jestem zdziwiony ze ktos poleca mi Arcadie hehe

nie spotkalem sie chyba z tematem na tym forum ktory by chwalil tego producenta a co dopiero uzywal, tak czy inaczej zamowilem juz aqua medica, ewentualnie jak podejde gdzies do sklepu to poszukam samej niebieskiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no :lol: nikt nigdy nie pisal ze oswietlenie arcadii jest zle. Jest calkiem calkiem :) po prostu arcadia wypada slabiutko w rankingu cena/jakosc/trwalosc. I ot caly pic :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o PC ti chyba najfajniejsze świetlówki są właśnie od Arcadii. Masz do wyboru 14.000 K i aktyniczną, a właściwie superaktyniczną. Nie wiem czy robią 24W, do tej pory spotkałem się z 36 i 55 (tych używam od 5 lat). Aqua Medic 10.000 K to koszmar - mam 24W w słodkim krewetkarium córy i jest to totalne nieporozumienie, zresztą widać to na wykresach, większość pasma jest w zakresie zielonym


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Arcadii od ponad roku i złego słowa nie powiem, więc polecam:)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki dzieki wielkie za odp :D

znalazlem takie u siebie:

biala: http://www.123aquatics.co.uk/products/aquarium/fluorescent-lamps/arcadia-compact-marine-lights-1570.aspx

http://www.reefstore.co.uk/shop/New-Hybrid-T5-39W.html

niebieska: http://www.123aquatics.co.uk/products/aquarium/fluorescent-lamps/arcadia-compact-marine-light-blue-1571.aspx

ale teraz mam jeszcze pytanie, czy moje stateczniki pociagna, nadadza sie do tych 36w, bo ja mam obecnie 24w, ale Arcadia takich nie robi, dobre to ze mi wejda po malejmodyfikacji pokrywy, ale nie wiem jak ze statecznikami...

druga sprawa, zamowilem juz w reefshopie swietlowki, ale nie zaplacilem jeszcze bo mialem dzisiaj przelew zrobic, czy moge zrezygnowac z zamowienia czy beda jakies problemy, bo to roznie bywa...

trzecia sprawa to ilosc, jedna bedzie biala, ale nie wiem czy mam kupic dwie takie niebieskie czy jedna i jeszcze jakas inna, bo niby napisane niebieska, ale aktynika, szczerze to sie juz myle z tym wszystkim, bo kolega nie jeden z nas podal mi linka do niebieskiej nie aktyniki i ze mam kupic z kazdej po jednej, tak to zrozumialem, wiec prosze o porade czy kupic te dwie niebieskie arcadii czy jedna i jeszcze dokupic jakas inna

dzieki wilekie i sorka za marudzenie, ale niestety ten typ tak ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Arcadia robi 24w...ja mam u siebie 2x55w, jedną 14k i jedną aktyniczną i jest git:)...a czy stateczniki 24w pociągną 36w, jeśli się nie mylę to nie, ale niech się wypowiedzą bardziej "elektryczni" koledzy:)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

kurcze przelecialem chyba wszystko i chyba nie ma 24w arcadii a jak jest to pewnie 10000k, nie wiem...

ale mam jeszcze jedno pytanie, moze i glupie, ale...

mam 2 stateczniki 24/39w T5 mlaem tam 4x 24w zwykle tuby t5 i teraz pytanie czy do tego statecznika moglbym jakos podlaczyc power kompakt t5 36w ???? jelsi tak to kupie arcadie tu w uk jesli nie to wezme te aquamedic tylko kolega mnie tutaj zrazil ze ta biala 10000k jest do bani :/ i jak zwykle dylematy a co za tym idzie 1000 pytan do ehhh i zasmiecanie forum :/ja wlasnie zauwazylem ze biala w moim akwa to 6400 i jest zolta jak cholera, jesli jednak ta aquamedic 10000k bedzie swiecila na bialo to juz lepiej, w sklepie Pan mi napisal ze jest to bialy cieply kolor, wiec pewnie bedzie pod zolty podchodzil, tak mi sie wydaje, ale moge sie mylic... aha doradzil tez zebym wzial 2x biala i 1x niebieska aktynika, sam nie wiem ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.