Skocz do zawartości
L. Boleslawski

Reaktor wapienny

Rekomendowane odpowiedzi

Alex , ja Ci to pozniej ladnie opisze bo Ty napewno chcialbyc to zautomatyzowac u siebie i miec spokoj :):)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

Przy tak obszernej tematyce związanej z akwarytyką morską jest czasami nie uniknione nie zachaczyc o jakiś poboczny temat nieraz nie związany z głównym, ja raczej cieszyłbym się ze jest to kulturalna polemika (bo takich tu ostatnio jak na lekarstwo)i związana z morszczyzną a że tematy się trochę rozeszły.........

@Swirlej@ ja bym się bardziej doszukiwał błędu w ustawieniu mieszacza.

Pozdrawiam Roman

Mieszaczem nie podbijesz wapna na tak wysoki poziom , tam musialo pujsc w powiazaniu z reaktorem za duzo wsyzstkeigo heh pewnie wartosc KH i Ph tez byla bardzo wysoka (ale to znowu inny temat , ale nalezy zauwazyc ze tamaty sie uzupaelniaja wzajemnie i maja duze powiazanie , czasami nei mozna omowic tylko jednego dokladnie bo trzeba zasiegnac kawalek z drugiego , to nei jest ograniczony temat akwarystyka morska = akwarium i mowimy tylko o szkle :):).

a ciekawi mnie jeszcez jaki w tym czasiemiales poziom magnezu ? bo wapna 800 a magnez normalny lub niski to troche mi nie bardzo pasuje .

Nie wiem jak Ci sie udalo podbic poziom wapna az do takiej wartosci nie zauwazywszy tego .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie nieudany produkt poniewaz za duzo wolnego Co2 wchodzi do wody , sa to tzw , turboreaktory malo kogo znam zeby byl z nich zadowolony , praktycznie nie slyszalem , mialem go osobiscie kiedys i oddalem za koralowca.

Komora musi byc zamknieta , tam tylko przeplywa woda w takiej zielonego kolorku lupnie :), gora podawane jest co2 i tak to ogolnie dziala , a raczej nie dziala .

Po za ta jedna rzecza Tunze robi nie zly sprzet .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

dorzucę klika moich uwag z doświadczeń z reaktorem i mixerem jakie mam z moim olegą Bibikiem. nasze reaktory chodzą na okrągło razem z mixerami. jego bez automatyki (ustawienie jest bardzo łatwe) mój z kontrolerem i zaworem. oba użądzenia chodzą całądobę. mixer na dolewce dolewa kiedy chce. Parametry mamy jednakowe. Mamy trochę korali twardych i dobrze rosną, Ca 440, Mg ja 1600 - Bibik 1200 ale ja mam wkład Mg w reaktorze on nie, pH około 8,4-8,5 i nigdy nie spada ani nie rośnie KH w normie.

Może to coś wyjaśni bo tematy sie pomieszały. Uważam że światło i noc nie mają znaczenia na regulację kontrolerem on wyłącza zawór kilkadziesiąt razy na dobę w zależności od co2 w reaktorze.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.