Skocz do zawartości
Gość Leon

Kto ma ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leon

Kto trzyma jakichś rybnych morderców ? Skrzydlice, mureny itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i mureny i skrzydlice. Co Cię interesuje?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze że ma tylko że mieli, ja też miałem skrzydlice ale urosła do rozmiarów piłki do kosza i oddałem jako prezent w sklepie akwarystycznym ,bezproblemowa piękana ryba,dodam że pływała z rybkami typu ,wielkości "nemo"i mniejszymi! dziwne co?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Przede wszystkim czy bestie nie dobierały się do siebie nawzajem ?

Który gatunek skrzydlic i muren miałeś u siebie?

Karmiłeś żywym pokarmem czy mrożonym ?

Czy wsadzenie ręki do akwarium grozi utratą palca czy uciekają w drugi kąt ?

Wiadomo - w fish only nie ma po co wsadzać łapy ale tak na wszelki wypadek pytam.

Ile bestii różnych gatunków można trzymać w zbioniku ?

U siebie docelowo chciałbym mieć:

Murene, Puffer, Skrzydlicę i Trigger'a.

Jednak może się skończyć tylko na dwóch bo w zasadzie chciałbym, żeby mordercy byli w 160l a w 300l robię rafę z koralami.

Robi - dziwne :) normalnie żrą wszystko co się rusza i zmieszczą w pysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno ,dawno temu (zaczyna się jak bajka ale to prawda) miałem skalary wielkości 15 cm,takie kolosy, i też każdy się dziwił że pływały ze stadem (ok 20) neonków ! a jednak. Zasada jest prosta.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordercy... od razu mordercy...;)

Trzymam razem Pterois volitans, Odonusa niger, Naso lituratus i ślicznego Sohala i dają radę;). Skrzydlica dostaje mrożone stynki, żywe gupiki (z pęsety), i trochę krewetek (bez głów i pancerzyków-samo mięso) Trigger zjada stynki i krewetki, Naso i Sohal chyba wiadomo.

Skrzydlica całkowicie bezproblemowa i spokojna, Trigger czasem pokazywał, kto jest władcą zbiornika (np nie pozwolił na wprowadzenie Cephalopholis miniatusa).

Mureny mam oddzielnie (w jednym akwa 2 Gymnothorax favagineus w drugim Echidna nebulosa+ wesoły Cancer pagurus). Cętkowane są spokojne, śnieżna lubi skakać do palców

Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

śliczne rybki :)

Teraz przyznaję mam już na stanie:

Diodon holocanthus

Echidna nebulosa

do tego bym dorzucił:

Balistoides conspicillum albo Rhinecanthus aculeatus

(raczej ten drugi bo nie rosną takie wielkie jak pierwszy)

a ze skrzydlic chyba: Pterois radiata

Pterois volitans bardzo zjawiskowy ale też rośnie dwa razy większy niż Radiata.

Krab fajniasty i tez dobry pomysł ale zależy jak duże rosną bo Diodon zjada np hermita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze skrzydlic polecam

spokojna rybka obecnie jej nie mam ale ..... u mnie na koniec żywiła się dużym mrożonym krylem ale skasowała mi kiedyś krewtkę pistoletową

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam skrzydlice karłowatą-jeszcze nic nie zjadła wszystko większe od niej hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te najmniejsze są najbardziej agresywne ,potrafią złapać ofiarę połowę swojej długości ciała


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

tzn, że może się czepiać wszystkich mieszkańców akwarium... ?

bendericus - a jak wygląda karmienie muren ? wrzucasz im w ciągu dnia czy w nocy ? ile śnieżna i jak często zjada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wymiary tej 160-ki? Pterois radiata raczej będzie za duża.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

lipne wymiary 80x 35 x 60 - przód profil\

właśnie czytałem, że diodon lubi podskubywać współlokatorów niezależnie od rozmiarów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skrzydlica tylko z mniejszych, większej będzie ciasno i na dokładkę przy 35 cm głębokości będzie proporcjonalnie wyglądała na większą niż w rzeczywistości.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

fakt, może być ciasno :/ 35cm na brzegach, 42cm na środku - ale jakie to ma znaczenie tak naprawdę

albo sprzedam to 160 i postawię 250 kostke w kącie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mureny karmię normalnie w dzień, jedzą ochoczo;)

Stynki dostają co drugi dzień, śnieżna zjada jednorazowo ok 2-3szt, cętkowane po ok 5-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

koles od którego dostałem murenę powiedział, że dawał jej rybkę raz na tydzień.

A i się pozmienia sporo bo pod duże rybki przyjedzie niebawem większy zbiornik - będzie 90x60x60 a 80x34x60 robi wypad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

Mam skrzydlicę od około miesiąca, karmie ją mrożonkami z marketów - krewetki, ryby, ośmiornice, frutti di mare i od paru dni nawet przyjmuje suchy pokarm.

Bardzo ładna i ciekawa w obserwacji ryba. Można godzinami przyglądać sie jej zachowaniu. Najpiekniejsza jest po zgaszeniu światła i wyłączeniu cyrkulacji. Wszytskie rybcie idą spać i zostaje tylko ona w nocym oświetleniu, woda spokojna i pływa bardzo majestatycznie.

Kilka fotek mojej skrzydlicy:

post-10939-0-00957900-1315167709_thumb.jpg

post-10939-0-16552300-1315167710_thumb.jpg

post-10939-0-28411100-1315167711_thumb.jpg

post-10939-0-27293500-1315167712_thumb.jpg

post-10939-0-35094700-1315167713_thumb.jpg

post-10939-0-56331500-1315167714_thumb.jpg

post-10939-0-78448000-1315167715_thumb.jpg


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to ten model i faktycznie godzinami można ją obserwować a w szczególności kiedy się ja karmi


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To1mas, Proponuję uważać z mrożonkami z marketów, nigdy nie wiadomo, co znajduje się w glazurze i w jakich warunkach mrożonka była przechowywana. Wszyscy doskonale wiemy, ile "młodości" przeżywa przeciętny kurczak. Z resztą asortymentu wcale nie jest lepiej. O słuszności mojej tezy przekonałem się już dwukrotnie- raz w wodzie słodkiej i raz w słonej. Nie zamierzam przekonywać się kolejny raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.