Skocz do zawartości
7220481

Zdychające euphyllie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Moje dwie euphyllie od dłuższego czasu nie pompują się wcale.

Problem tkwi moim zdaniem w zbyt czystej wodzie - NO3 oraz PO4 niewykrywalne.

Jak dla mnie to odpieniacz wybija wszystkie substancje odżywcze i nawet podmiany wody nie są w stanie tego nadrobić.

No i co ja mam zrobić? Myślałem żeby wlać trochę syfu z kubka odpieniacza do akwarium ale w ten sposób mogę zaszkodzić SPS-om które mają się dobrze. ???

Parametry są książkowe.

Czy ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze cyrkulacja jest zbyt mocna. Ustaw korale w spokojniejszym miejscu. I przedewszystkim zacznij karmic! Jesli wedlug wiarygodnych testow masz zerowe wartosci to masz pustynie w akwarium. Wylacz odpieniacz albo zwieksz konkretnie karmienie.

Pozdrawiam

Lukasz

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja to pierwsza rzecz o którą zadbałem - jest wporzo

Karmię 10 kostek planktonu dziennie.

odpieniacz dzisiaj wyłączam. Pożyjemy - zobaczymy co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to odpieniacz? Dozujesz jakieś bakterie albo pożywkę (kulki, ZS2, wódka)?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje (nie ma się czym chwalić) 3 z 4 odmian zabiłem zbyt wysoka temperaturą w akwarium (jedna odmiana przeżyła jakgdyby nigdy nic), nie było przypadkiem znacznego skoku temp w górę u Ciebie ostatnio ?


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki to odpieniacz? Dozujesz jakieś bakterie albo pożywkę (kulki, ZS2, wódka)?

Odpieniacz Bubble Magus BM150 Pro na pompie AB UP2000, dozuję tylko Prodibio biodigest raz na jakiś czas oraz JBL koral fluid ale nie widzę jakichkolwiek pozytywnych reakcji po tych preparatach do tego mrożonki.

Myślałem nad Zeo CV oraz Zeo amino ale to dla SPSów chyba bardziej. Testowałem też reefboostera ale jakoś mi nie przypadł do gustu.

Spirou - temperatura jest ok.

Tester - w takim razie lecę do sklepu po ten magiczny wywar - FM lps grow plus

może coś jeszcze godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z eufiliami to za bardzo nie moge Ci radzic - bo sam mialem dwie. Jedna zeszla a druga rosnie jak glupia. (ciii zeby nie zapeszyc). Podobno sa bardzo wrazliwe na jakosc wody a szczegolnie na zmiany zasolenia poniewaz zasolenie wplywa mocno na cisnienie osotyczne. Poza tym zmierz magnez. Mam pewna teorie co do magnezu i euphilii


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączaj odpieniacza tylko skręć go na sucho, przestań dozować bakterie i zwiększ karmienie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sie sprawy maja? Sie wymadrzalem a dokladnie to samo u mnie dziac sie zaczyna :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondycje euphylii widać po tkance na zewnątrz szkieletu. Zdrowa oblewa szkielet od zewnątrz tak na 2cm ( z tego co widziałem u siebie) im mniej tkanki oblewającej szkielet tym gorzej.

Jeżeli masz u swojej euphylii mało tkanki na zewnątrz, to znaczy że od dłuższego czasu jest coś nie tak, u siebie obserwowałem taką cofającą się tkankę euphylii obleganej przez błazny, ale nie były to dni ani tygodnie, raczej miesiące- ostatecznie padła.

Co do zmian zasolenia chyba trzeba by przełożyć euphylie do innego zbiornika, bądź wlać RO z 5% objętości zbiornika.

Możesz spróbować mleko method, albo kąpiel w glukozie.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary kruku tkanka jest cacy do samej skaly. Blaznow nie mam. Skokow zasolenia raczj tez bo niby skad. Najdziwniejsze ze w okolicy stoi zadowolona tubka (wiec zarcia w wodzie nie brakuje) oraz dwie inne euphyllie innego gatunku a te jakos nie wygladaja na obrazone. Jedyne co mi przychodzi do glowy to oddzial zaginionych burdemani :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 3 grosze:

zaszkodzić euphylli łatwo j.w.

ale to stworzenie długo zbiera się do dawnej świetności jak juz dostanie po tyłku


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bywa że mają zły dzień, bądź dwa : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie główka euphylii zeszła w dwa dni. Wystarczyła chwila styku z duża catalaphyllia. Jej blizniaczka ma sie swietnie.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krucze miałem podobnie nie dało rady uratować się euphyli moim zdaniem jak zacznie padać ci nikłe szanse na ratunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krucze miałem podobnie nie dało rady uratować się euphyli moim zdaniem jak zacznie padać ci nikłe szanse na ratunek

Nie ma co uogólniać. U mnie przy ataku Brown jelly dwie euphylie zdechły, trzecia straciła cztery z sześciu główek. Dzisiaj ma się świetnie. Innym razem paraancora w ciągu tygodnia schowała swoje polipy do szkieletu i tyle ją widzieli. Kolejna miała podobne zachowanie, ale ta po dwóch miesiącach zaczęła się odradzać. Tak, że dopóki miękka tkanka cała nie opuściła szkieletu nie ma co Euphtli skreślać.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.