Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Michal - wiem ze jest tak jak w powiedzeniu - albo rybki albo akwarium ;) Dlatego na clowna popatrze sobie np. w oceanarium ;) Zreszta jak na wszystkie rogatnice bo moj baniak bylby tylko krotka kwarantanna dla tych ryb ;) Moze kiedys bede mial tyle wody aby obserwowac je u siebie :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki dozuj, żeby mi zapał nie spadł :)

a powiedz mi planujesz jakąś koronę przeciw "skoczkom"? czy taki otwarty zostanie?

i jeszcze pytanie co do lampy - jak Ci doświetla wszystkie boki? i jak np wyglądają korale przy frontach - nie są ciemne od strony oglądającego ?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korony na pewno nie będzie. Dojdą aluminiowe kątowniki, żeby zakryć poziom wody. Wokół akwarium jest ramka szeroka na 6cm, powinno wystarczyć na większość skoczków.

Lampa jest powieszona nisko, bo 20cm nad krawędzią akwarium. Braki w oświetleniu boków zaczynają się od wysokości około 45cm nad dnem. W tej chwili w takim właśnie miejscu, blisko bocznej szyby, mam posadzoną jedną Acroporę i czas pokaże czy trzeba ją będzie przesadzić, czy jakoś da radę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korony na pewno nie będzie. Dojdą aluminiowe kątowniki, żeby zakryć poziom wody. Wokół akwarium jest ramka szeroka na 6cm, powinno wystarczyć na większość skoczków.

Lampa jest powieszona nisko, bo 20cm nad krawędzią akwarium. Braki w oświetleniu boków zaczynają się od wysokości około 45cm nad dnem. W tej chwili w takim właśnie miejscu, blisko bocznej szyby, mam posadzoną jedną Acroporę i czas pokaże czy trzeba ją będzie przesadzić, czy jakoś da radę.

Prosze o zdjecia, zdjecia, zdjecia... to moj ulubiony zbiornik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Moonalisa

Te foty z poprzedniej strony są cały czas mocno aktualne :D

Szykuje się, że dzisiaj też co nieco powrzucam, bo nowy odpieniacz podobno już czeka, więc dzisiaj rzucam wszystko i zajmę się na prawdę poważnymi rzeczami :thumbsup:

Może nie niemiecki wunderabschäumer, ale mam nadzieję, że małe chińskie rączki dały radę...

RO-PS5000Int.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny zbiornik !!!!!!!!!!!!!! :thumbsup::unworthy:

Jednak skoro masz już tę fantastyczną możliwość "kwadratu" to zachęcam do skierowania rotacji wody wokoło akwarium z rotacją w prawo ( patrząc z góry ), ponieważ po pierwsze nie będzie na powierzchni "filmu" białek przy przedniej szybie , a po drugie co NAJWAŻNIEJSZE obracająca się w te stronę woda ( polecam poczytać o WODZIE ) kumuluje energię życia. Może się to wydawać komuś dziwaczne , ale w tym przypadku nie będę dyskutował.

Jeszcze raz wielkie brawa za pomysł i piękną realizację !!

pozdrawiam

Brunon

http://brunon-reef.com

http://nano-reef.pl/topic/28804-1200-l-kolejna-odslona/page__st__40

:thumbup:


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał a tamten poprzedni odpieniacz ATI był za słaby? :coffee:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Brunon. Z różnymi kierunkami ruchu wody muszę się wstrzymać do czasu, aż piasek się trochę mocniej zbryli. Na razie muszę używać interwałów, bo pompa chodząca dłużej niż kilka sekund rozwiewa mi skutecznie piasek (mam bardzo cienką warstwę). Włącza się raz prawa, raz lewa pompa.

Film na powierzchni udało mi się zlikwidować. Okazało się, że nie ustawienie pomp cyrkulacyjnych miało na niego wpływ a wyloty pompy głównej. Wystarczyło skierować oba wyloty pod lekkim skosem w kierunku środka akwarium. Film zniknął.

Waldek, na ten moment ATI jest dobry. Roboty ma mnóstwo, dzisiaj wieczorem zrobię fotkę ile syfu wybił po 24h. Zmieniam na większy, bo: 1. w kolejce stoją jeszcze 3-4 pokolce i jakieś 50 anthiasów, a wtedy ATI mógłby skapitulować; 2. kultura pracy to nie jest mocna strona ATI, innymi słowy - głośny jest i tyle.

Mam już w rękach Reef Octopusa :thumbup:

Wieczorem dokładnie obfocę i co nieco pozmyślam na jego temat. Pierwsze wrażenie jest takie, że zaczynam uczyć się chińskiego, nie pokonamy ich, więc trzeba się przyłączyć :clap:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak

jak byłem mały to babcia opowiadała mi o jakiejs przepowiedni,że żółty naród zaleje w przyszłości europę :coffee:

no i się zgadza zalewaja ale towarem hehehe :w00t:

a tak poważnie jeśli to 5000?

u to chyba mocny odpieniacz


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to model 5000. Na razie nie wiem jeszcze, czy jest mocny. Widać tylko, że spory jest :thumbup: Musi uciągnąć te 1500l wody, więc to chyba dobrze :yes


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz zmieniony :coffee:

Do dnia dzisiejszego chodził ATI 250, pompy z wirnikiem mesh. Odpieniacz dawał radę, wywalał na prawdę sporo, na zdjęciu "urobek" z 48h.

gallery_7670_1885_50775.jpg

Jednak, tak jak pisałem wcześniej w planie są nowe ryby, stąd decyzja o nowym odpieniaczu. Budżet nie był wysoki, więc padło na Reef Octopusa 5000 Int. Odpieniacz przyjeżdża bardzo porządnie zapakowany (jest folia termokurczliwa, styropianowa "wytłoczka"), czyli inaczej i dużo lepiej niż np. pompy JVP.

gallery_7670_1885_65140.jpg

gallery_7670_1885_41501.jpg

Jakość wykonania jest na prawdę wysoka. Wszystko starannie wycięte, dopasowane, sklejone i wypolerowane. Pozytywnym zaskoczeniem jest zawór do regulacji poziomu wody. Ta chińska wariacja na temat zaworu bramowego działa więcej niż dobrze. Na plus można zapisać także gumowe podkładki pod pompę i sam odpieniacz. Pompa jest ciężka, akryl użyty do budowy body gruby, więc całość jest bardzo stabilna. Jest względnie cicho, choć przydałby się lepszy tłumik.

gallery_7670_1885_34542.jpg

gallery_7670_1885_80738.jpg

Ocenianie jego pracy nie ma większego sensu, to okaże się za jakiś czas. Jednak pierwsze wrażenie jest takie, że jakość piany w body nie rzuca na kolana. Pewnie przyzwyczaiłem się do piany z mesh`a i zwyczajna igła tego nie zrobi, ale przyznać trzeba, że rura reakcyjna nie jest jednolicie biała. Innym powodem może być to, że jak dla mnie body jest trochę za duże do zastosowanej pompy. Tak, czy inaczej bąble powietrza są co prawda małe, ale nie jest ich tyle, ile bym chciał. Na szczęście piana która zbiera się już w kubku jest gęsta i ładnie się buduje. Zobaczymy jak będzie się zachowywał w dalszej eksploatacji.

gallery_7670_1885_106045.jpg

gallery_7670_1885_68767.jpg

gallery_7670_1885_90200.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilona zadowolona dużo bardziej ode mnie :welcome:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa dobra, tylko body bez polotu :) zobaczymy za jakiś czas.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho , zadowolony z odpieniacza ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho a jak tam próby z żarnikami BLV 20000K bo też przymirzam się do zmiany żarników Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fal

Docieramy się. Początek - masakra. Po pierwszej nocy odpieniacz mi przelał, ale z mojej winy, bo zachciało mi się ustawiać poziom wody w kominie, przez co zwiększył się poziom wody w sumpie i jebut. Po tym incydencie jest więcej niż OK. Wybija dużo więcej niż ATI, a kultura pracy jest bardzo wysoka.

@rako1

20KK nie jest dla mnie...

gallery_7670_1875_208760.jpg

Za ciemno, za niebiesko. Różnica między 8000lm z żarnika 400W 20KK, a 18500lm z żarnika 10KK jest baaardzo widoczna i dla mnie za duża. BTW, chce ktoś kupić dwa żarniki 400W 20KK? :whistle:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośniemy...

gallery_7670_1899_35630.jpg

gallery_7670_1899_76599.jpg

gallery_7670_1899_13468.jpg

gallery_7670_1899_23542.jpg

gallery_7670_1899_52999.jpg

Może nie rośniemy, ale porządnie się pompujemy :rambo:

gallery_7670_1899_136870.jpg

gallery_7670_1899_40818.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja fotek, tym razem kilka LPS-ów:

gallery_7670_1908_57571.jpg

gallery_7670_1908_46657.jpg

gallery_7670_1908_104268.jpg

gallery_7670_1908_3702.jpg

gallery_7670_1908_11251.jpg

gallery_7670_1908_26010.jpg

Ryby dalej nie chcą pozować, ale coś tam strzelić się udało:

gallery_7670_1908_95971.jpg

gallery_7670_1908_85622.jpg

gallery_7670_1908_22069.jpg

gallery_7670_1908_1074.jpg

gallery_7670_1908_2000.jpg

W weekend odwiedziłem Seba, co skończyło się porządnym zastrzykiem koralowców. Do akwarium doszło kilka SPS-owych kwiatków, które nawet pod żółtym światłem wyglądają super.

gallery_7670_1908_35552.jpg

gallery_7670_1908_6814.jpg

gallery_7670_1908_46442.jpg

gallery_7670_1908_50091.jpg

gallery_7670_1908_19994.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kamyki są już nudne, pokazał byś jakieś ryby i korale question.gif

Pokaż foty jak ci woda płynie przez setup w filtrowi bo planuje swój pokoik zadumania smiling.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kamyki są już nudne, pokazał byś jakieś ryby i korale question.gif

Ryby i korale będą za tydzień :p

Pokaż foty jak ci woda płynie przez setup w filtrowi bo planuje swój pokoik zadumania smiling.gif

Ot woda, jak to woda, płynie z prądem :whistle:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem cały wątek. Jestem pod wrażeniem efektu końcowego oraz Twojego podejścia do tematu. Szacun :clap:

Zastanawiam się tylko na tym, co powiedziałby nadzór budowlany jak by się dowiedział, że masz taki zbiornik w domu. Widać na zdjęciach, ze mieszkasz na piętrze. Taki szybki rachunek: zbiornik 1125l + 80kg skały + stalowy stolik ok 80 kg. + płyta meblowa na szafki ok 15 kg + sump 200 kg + osprzęt co daje tak ok 1400-1500 kg (szacunkowo trzeba by to dokładnie obliczyć). Zbiornik nie jest ustawiony przy ścianie konstrukcyjnej tylko działowej. Strzałka ugięcia stropu jest już znaczna. Do tego dochodzą cykliczne zmiany obciążenia spowodowane falowaniem wody amplituda ok 2,5 cm. To tez wpływa na zmeczenie materiału. Warto się dowiedzieć o konstrukcji stropu.

Nie chciałbym mieszkać pod Tobą :wacko: (ale to takie skrzywienie zawodowe) całość extra. Czytałem Twój wątek o rekinie - powala na glebę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Gdybym o to nie zadbał mógłbym spokojnie chodzić w opasce kamikadze. Po kolei: jest to V i ostatnie piętro tego budynku; całość waży spokojnie 1500kg; to jest nośna ściana; pracuję w firmie, która ten budynek budowała, więc konstruktor wiedział o zbiorniku zanim wbili w ziemię pierwszą łopatę; całość jest policzona x 2. Do tego dobre ubezpieczenie i można spać spokojnie.

Cieszę się, że akwarium Ci się podoba :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strop moze wytrzyma  :lol:

Michal, czy ten Pygoplites diacanthus nie podgryza korali ? Chcialbym takiego, tylko litraz i korale mnie powstrzymuja. :(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.