Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

No Michał, jest moc! :)

Teraz już z górki B)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pol

Klima ma robić za osuszacz, bo akwarium jest otwarte i chłodzenie. Mieszkanie jest na ostatnim piętrze, więc kilka słonecznych dni i od dachu żar niemiłosierny, więc dla lepszego samopoczucia chłód się przyda :)

Cieszę się, że Wam się podoba, ale Rafale, schody dopiero się zaczynają... Teraz to tylko meblowanie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to jest takie przyjemne, ze az zazdroszcze.

Super lampa !

Czuje ciezar tego wszystkiego, nawet gdy jest puste.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa bajka! Już się zakochałem :) Akwarium stoi w takim miejscu, że obawiam się o gości. Każdy kto wejdzie odrazu leży na podłodze z wrazenia ;-), do listonosza proponuje wychodzić przed drzwi bo chłopa zwolnią z roboty. :lol:

Rozumiem, że pod tą lampą można sobie juz robić rentgena ? B)B)B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem dzisiaj Waveboxa. Na najmniejszym napięciu 12V amplituda fali ma 2-2,5cm i tyle będę chciał trzymać.

Przy ustawieniu na 24V przekracza 5cm, potwór. Tyle, że cholernie głośny, pozostaje mieć nadzieję, że się dotrze...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, piękna sprawa z falą, mam jednak pytanko(bo podobny stelaż mam) czy niema możliwości taka rozbujana masa wody uszkodzić-rozchwiać stelaża?, jak wygląda sprawa przeciążeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem tego, ale tak na oko, to aż takiej siły Wavebox nie ma :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no box nie ale cała woda w baniaku porusza się raz w 1 raz w 2 strone czy takie bujnięcia niemają wpływu i czy stelaż nie pracuje?, sam chcę boxa ale kolega mnie nastarszył ze pół tony wody może wpłynąć na stabilnopść stelaża;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż się nie buja, nawet nie drgnie. Zawału bym dostał jakby mi się zaczął stelaż ruszać. Na pewno są tam spore siły, ale po profilu 40x40x3mm zmęczenia jeszcze nie widać :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super:)

Michał, jestem ciekaw jak to będzie pracowało na przelewie, czy nie będzie pluskała woda, raz będzie 2,5 cm w górę raz w dół. Mam nadzieję, że zrobisz filmik.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajka ... ;p ja też chce ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem pod wielkim wrażeniem, koniecznie będziemy musieli Cię znowu odwiedzić :)

Czy akwarium stoi przy ścianie nośnej? Czy wzmacniałeś jakoś strop?

Trzymam kciuki :)

Agata


700 litrów wody - a ile zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BIGBLUE

Liczę na to, że przy tak szerokim kominie woda pchana falą w miarę gładko "wejdzie" w komin. Będę trzymał wysoki poziom wody w kominie, więc musi być dobrze, bo jak nie to... przenocuje mnie ktoś? :rolleyes:

@thomash666

Pod pompę dałem gąbkę z zestawu do Waveboxa. Na dobrą sprawę pompa nawet jej nie dotyka, ale jakby miała się wyczepić z mocowania to gąbka może okazać się przydatna. Pompy są strasznie głośne. W sumie to jak wcześniej montowałem nowe Tunze, to jakoś nie zwrócilem na to uwagi. A u siebie słyszę cholerne jednostajne buczenie. Sprawdziłem wszystkie mocowania, uszczelki itp. Dorobiłem nawet dodatkową silikonową uszczelkę przy mocowaniu pompy. Biorę pompę w rękę a ona i tak buczy. Oby się po jakimś czasie dotarło.

@Agataob

Oczywiście zapraszam. Tak, zbiornik jest przy ścianie nośnej, a strop był "policzony" i po 12h od zalania blok jeszcze stoi :D


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal tą gąbkę przy waveboxie i obłóż pompę węzykami silikonowymi i wtedy zobaczysz jak buja :)

Nie będzie Ci się zapychało i powinno być ciszej. Ja mam pompę starego typu (62xx) i na 18V nie ma nawet szmeru - przy 24V słychac cichy pomruk jak się załącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka w ogóle nie dotyka pompy, to nie to. Nawet jak pompę wezmę w rękę to buczy. Te stare faktycznie były cichsze, ale dam jej jeszcze czas.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paskudnie podoba mi się ten projekt ! jak dobrze pójdzie to za 2-3 lata po raz 4 będę chciał zmienić wielkość baniaka i wtedy zwrócę uwagę na ten temat:D Pozdrawiam i czekam na więcej!


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho , możesz zdradzić gdzie kupiłeś lampę ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej 6205 wymienialem 2 razy wirni, trzeci komplet dopiero byl cichy a do zupelnej ciszy potrzebowal sie docierac 2-3 tygodnie. tak to z tunze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal

Lampkę kupiłem bezpośrednio u producenta.

@KIDULT

No, to nie jest dobra wiadomość. A gwarancja obejmuje głośną pracę, czy musiałeś kupować wirniki z własnej kasy?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho powiedz mi proszę , jakie pierwsze wrażenia ? Lampa wygląda zacnie :) , nie wiedziałem że Włosi takie fajne lampy mają.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia? Hmmm... lampa jest ogromna! Przy długości 120cm ma 55cm szerokości. Ma też ogromne (jak na gotową lampę) odbłyśniki. Każdy odbłyśnik do HQI ma wymiary 30x40cm i wysokość 17cm. Nie ma problemu z oświetleniem na prawdę szerokiego akwarium. Z drugiej strony w zbiorniku węższym niż te 70cm sporo światła uciekałoby na boki. Białe malowanie, nad którym się zastanawiałem, było strzałem w dziesiątkę. Z minusów. Na pierwszym miejscu oczywiście pobór prądu. Można jednak przestawić lampę z żarników 400W na 250W, wystarczy zmienić położenie jednego kabla. Drugi minus jest taki, że lampa nie ma aktywnego chłodzenia. Nie byłoby to problemem, gdyby nie to, że żeby lampa się nie przegrzewała boczne obudowy są dość mocno powycinane. Przez te wycięcia widać trochę bebechy lampy i światło żarników, ale specjalnie to nie boli.

Wygląd lampy - bomba, w końcu robili ją Włosi. :icon_lampka: -> mój awatar.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd lampy - bomba, w końcu robili ją Włosi. :icon_lampka: -> mój awatar.

To już jest zboczenie Michał - TAK TAK :p

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.