Skocz do zawartości
remi61

Powolna "śmierć" wszystkich ryb - POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy jest to adekwatny temat do mojego problemu, ale z przedmiotowego punktu widzenia chyba tak, otóż:

Mam akwarium morskie 600 litrów i cały czas walczę z N03PO4. Zacząłem stosować BioPellets . Po małej awarii (zapchanie filtra) po dwóch dniach zaczęły powstawać takie jakby "gluty" w wodzie. Wymieniłem cały woreczek BioPellets na nowy, zastosowałem lepszą pompę do ruchu kuleczek lecz po dwóch dniach woda zmętniała a ryby stały się osowiałe i zaczęły chorować. W tej chwili straciłem wszystkie błazenki, a reszta ryb jest w fatalnym stanie. W filtrze gąbkowym w SAMPIE osiadają ciągnące się "gluty" (taka jakby galareta).

Aktualnie woda się nieco wyklarowała, ale ryby wciąż są w złym stanie i myślę, że to kwestia czasu kiedy wszystkie padną.

Czy jest ktoś w stanie doradzić mi co mam robić? Jestem zrozpaczony i zupełnie zdezorientowany co mam robić.


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze oddaj ryby komus na przechowanie dopoki nie ogarniesz akwarium


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remi, niestety to co się stało to......... częsta wtopa na BP.

Jeżeli zatrzymały się kulki w filtrze to powstała mała bomba ( nie śmierdziało zgniłymi jajami?) którą wtłoczyłeś do baniaka.

Później, dałeś nowe kulki i zmętniałą woda...........bo od początku startują kulki ( zmętnienie może utrzymać się kilka dni)

Czy odpieniacz wywala ? Jakie masz teraz parametry ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak wyglada, jakby bakterie zakwitly. 

Masz dobry odpieniacz ? Przy tych upalach i zakwicie moze szybko zabraknac tlenu.

Chyba bym odlaczyl kulki, wszystko ustabilizowal i ewentualnie pomyslal o wodce.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remi słuchaj Staniego to nasz morski emeryt (postowo - wiekowy :D)

Nie wiem czy dodatkowo bym podmianki większej nie walnął.

Dopisz też w wolnej chwili, jaki masz właśnie odpieniacz i jaką cyrkulację.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że solidna podmianka i intensywne odpienianie i wywalenie tych peletek póki co.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz am 2500,wczoraj walił cały kubek , dzisiaj sie uspokoił, pompy or3500.do obiegu 2000. 4 szt jvp202


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przestaw go na mokro niech więcej ściągnie, a powiedz co z tym NO3 i PO4 ? Bardzo zawyżone ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mysle ze powiniennes dac odpieniacz na "mokro",szczegolnie teraz on musi pracowac...jescze mozesz jak masz wode do podmiany,wlozyc wezyk do kubka i niech leci do wiaderka,oczywiscie nie mozesz przy tym spac bo Ci zaleje mieszkanie...te gluty tez bym staral sie odessac...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo Po4 zeszło do zera, No3 trochę więcej 25mg/l testy jbl

Spadło też ph mam 7,8.

odpieniacz cały czas daje na mokro


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. zasypie tez węglem. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za błyskawiczną pomoc.

Odezwę się za kilka dni i dam znać czy się udało :)


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3mam kciuki za powodzenie!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.