Skocz do zawartości
krzlew

zestaw do nurkowania

Rekomendowane odpowiedzi

witam jaki polecicie zestaw do nurkowania przybrzeżnego ,maska, płetwy ,fajka najlepiej z zaworkiem proszę o link z góry dziękuje.Jeszcze jedno pytanko http://aukcjewp.wp.pl/wodoszczelny-do-d5000-d3100-d3000-canon-sony-inne-i1643777263.html czy taki wynalazek jest w stanie się sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby ten futeral byl godny uwagi...nawet wyglad nie ciekawy..

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

maska

fajka

płetwy

Masksa o bardzo dużym polu widzenia, naprawdę polecam. Idealna na dalszą przygodę z nurkowaniem. Fajka "sucha" tak jak chciałeś. Płetwy twarde z dobrym odbiciem. Jeżeli planujesz robić jakiś kurs w przyszłości to kup sobie jakieś regulowane z butem.

Z maską i płetwami miałem do czynienia więc śmiało mogę polecić.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi Ci tylko o snorkeling to kup mniejsze pletwy (jako przyklad). Bedzie Ci duzo wygodniej. Bez butli nie musza "rozbujac" duzego ciezaru.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o maske, to i tak musisz przymierzyc kilka typow sam. Kazdy ma inna twarz, kazdy ma inne odczucie konfortu.

Idz do sklepu ze sprzetem, spytaj sprzedawce jaki typ maski by CI polecal, zaloz ja (bez paska), pocignij nosem powietrze, pokruszaj glowa na bezdechu. A potem kolejna, kolejna. A jak juz wybierzesz to i tak mozesz tako sam model kupic w necie jesli taka wola Twa :)

Udanych nurow !


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę lat temu do snurkowania w Egipcie w zupełności wystarczył mi zestaw od Triborda dokładnie taki jak ten http://www.decathlon.com.pl/PL/zestaw-caraibes-500-111025254/#

Choć zgadzam się ze z pewnością można zainwestować w lepszy sprzęt (napewno w maskę), w każdym razie ten dawał radę :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maska -kup lepszą , zeby nie parowała , przy parującej niewiele widać .

Rurka- taka , ze jak zaciągniesz niechcący wodę , nie spowodowała zalania płuc , czyt. nie utopiła .

Płetwy krótkie , nie za twarde i nie za miękkie , szybko napędzające . Jak zobaczysz coś fajnego pod wodą i będziesz chciał dogonić , to chodzi o to , zebyś machnął raz nogami i nabrał prędkości .

I jeszcze jedna ważna sprawa , trzymaj się ciut dalej od rafy , zebyś przy fali wody , spowodowanej ronymi czynnikiami (np. przepływająca łódka itp ), nie wpadł na rafę . Połowa wycieczki na Tiran była okaleczona , a to złamna noga , a to rozwalona , tego coś poparzyło , tamtego ugryzło, a tamten się nadział:)

Weź tabletki na łódz hamujące chorobę morską ( chociaż jak ja byłam to rozdawali jak cukierki :)) . Conajmniej pół godziny przed . Lepiej żebyś mial swoje , przynajmniej wiesz co łykasz..

I tabletki na problemy żołądkowe . Warunki do przygotowania posiłków na łodzi , nie sa najlepsze , więc warto je mieć . Często na łodzi je się śniadanie i obiad .


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ci tak, kup najtańszy zestaw. Wydasz jakieś grosze, nie będziesz się przejmował jak gdzieś zginie, a po powrocie to możesz to nawet wywalić. To jest tylko snorkeling, nie trzeba do tego nazbierać nie wiadomo ile sprzętu za nie wiadomo ile kasy.

Maska -kup lepszą , zeby nie parowała , przy parującej niewiele widać

Na parującą maskę znam 2 sposoby.

1) wysmarować maskę pastą do zębów, dzień przed nurkowaniem (tego nigdy nie próbowałem, bo jest lepszy)

2) przed zamoczeniem maski wodą, napluć na szkło i rozsmarować, następnie wypłukać w wodzie.

Drugi sposób jest najlepszy z najlepszych :D

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) przed zamoczeniem maski wodą, napluć na szkło i rozsmarować, następnie wypłukać w wodzie.

Drugi sposób jest najlepszy z najlepszych :D

Pozdrawiam Mateusz

Znam ten sposób .

Fakt sprawdza się przez pierwsze 5 minut , a potem szlag Cię trafia :).


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Wystarczy raz napluć i masz spokój na całego nurka. Pod warunkiem, że plujesz do środka maski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten sposób .

Fakt sprawdza się przez pierwsze 5 minut , a potem szlag Cię trafia :).

Oj, to coś słabo znasz. Zrobiłem kilkadziesiąt nurkowań i nigdy mnie nie zawiódł

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to coś słabo znasz. Zrobiłem kilkadziesiąt nurkowań i nigdy mnie nie zawiódł

Pozdrawiam Mateusz

Nie będę się z Tobą licytować , czy dobrze pluje do maski , albo , który sposob jest leszpy . Nie o to chodzi moim zdaniem . Tym bardziej , ze tych sposobów jest znacznie więcej niż wymieniłeś.Żaden sposób nie jest w 100% skuteczny , jednak zauważyłam , ze sa maski , ktore parują bardziej lub mniej . Najmniej parują te , które mają w sobie szkła korekcyjne ( idealne dla osób z wadą wzroku), ale to już inna bajka.

Może to chodzi o skład śliny :)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się z Tobą licytować , czy dobrze pluje do maski , albo , który sposob jest leszpy . Nie o to chodzi moim zdaniem . Tym bardziej , ze tych sposobów jest znacznie więcej niż wymieniłeś.Żaden sposób nie jest w 100% skuteczny , jednak zauważyłam , ze sa maski , ktore parują bardziej lub mniej . Najmniej parują te , które mają w sobie szkła korekcyjne ( idealne dla osób z wadą wzroku), ale to już inna bajka.

Może to chodzi o skład śliny :)

Nie chodziło mi o licytowanie się, mówiłem trochę żartem. Oczywiście sposobów jest więcej, ale tak jak napisałem, znam 2. Nie wiem czy parowanie zależy od maski, moja - utargowana za jakieś grosze w Egipcie, spokojnie dawała radę przez wiele nurkowań trwających po +/- 50 minut. Ważne jest, żeby po napluciu na szkło od razu ją założyć i siup do wody, a nie co chwila zdejmować, moczyć itd.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada nie kupować przez neta bo potem maska do ryjka nie będzie pasować a płetwy zgubimy lub narobią nam odcisków.Ja zaś twierdzę kupić raz a dobrze.Wożę swój zestaw na wyjazdy i jeszcze go pożyczam bo ludziska z badziewiem za 50 zł nie dawali sobie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja snorkuje na tym :strutin

maska - http://www.coco24.pl/cressi-maska-minima-torba-plazowa-cressi-p-413.html

płetwy - http://www.coco24.pl/cressi-pletwy-gara-professional-p-477.html

fajki nie używam, a plucie do maski jest jak najbardziej ok...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z parowaniem maski to sobie poradzicie w następujący sposób : Najpierw maskę porządnie umyć w jakimś detergencie aby ją odtłuścić. Potem jak zaczynacie nurkować to jak najbardziej napluć do maski porządnie tą slinę wetrzeć , a następnie maskę wypłukać. Jeżeli nie wchodzicie jeszcze do wody to zostawić ją zanurzoną w wodzie. Jak będziecie już wchodzić do wody to zmoczcie sobie porządnie twarz aby ja schłodzić i taką mokrą maskę od razu zakładacie na twarz. Jężeli ktoś jest bardziej wtajemniczony to pod wodą też można zaparowaną maskę sobie przepłukać i będzie git.


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jaki polecicie zestaw do nurkowania przybrzeżnego ,maska, płetwy ,fajka najlepiej z zaworkiem proszę o link z góry dziękuje.Jeszcze jedno pytanko http://aukcjewp.wp.pl/wodoszczelny-do-d5000-d3100-d3000-canon-sony-inne-i1643777263.html czy taki wynalazek jest w stanie się sprawdzić

co do sprzętu do snorkelingu zdania uczonych są podzielone:) Co do wynalazku - hmm, powiem, że jest nawet. Dwa lata temu tez pojechałem z czymś takim i dało się porobić zdjęcia. Bez rewelacji ale się udało. Upewnij się tylko czy to ustrojstwo rzeczywiście jest wodoszczelne - w miednicy, wannie itp. I zwracaj uwagę, że dobrze pozamykałeś przed snoorkowaniem. Ja raz nie sprawdziłem - dla mojego NIkona to był pierwszy i ostatni raz.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Siwy" wie co piszę i jego zapamiętaj - jeśli chodzi o parowanie maski;

dodam tylko że jak zdejmiesz maskę podczas pływania - wynurzysz głowę i nasuniesz na czoło (np) na kilka chwil a potem znów ją nasuniesz na oczy to pewnie zacznie parować. lepiej nie zdejmować aż do dłuższej przerwy gdzie maska wyschnie a Ty potem naplujesz od nowa :)

nie wszystkim to przeszkadza ale: lepszy czarny - nieprzeźroczysty silikon, który nie wpuszcza światła bokiem. Czym bardziej "nos z maski wystaje" tym szerzej będziesz widział, a jak Cię wciągnie nurkowanie: łatwiej wydmuchać z takiej maski wodę nosem przyciskając górny brzeg maski do czoła.

Jakich płetw nie kupisz popływaj w nich trochę wcześniej aby po pierwszym nurkowaniu łydki nie potrzebowały tygodnia przerwy.

nas uczyli w szkole...: że zaworki na fajkach mogą się zacinać, coś wpłynie (ziarenko piasku) i nie będzie szczelności itd. lepiej się nie przyzwyczajać - choć jak kto lubi - Twój wybór.

Na pewno "grzybek" na wierzchu przydatny by byle falka z góry nie zalała Ci fajki.

Sprzet: wg "October_rust";

da radę z powierzchni i na płytkiej wodzie . głębiej go ściśnie i manewruje się słabo z resztą bez pasa balastowego (lub DIY balastu :) ) trudno zanurzyć się na parę metrów i "przystanąć" na zrobienie zdjęcia.

miłego podglądania

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.