Skocz do zawartości
Gawer

Chory błazenek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę co jest mojemu błazenkowi. Jest osowiały i nie chce jeść, kupiłem dwa jeden już zdechł, nie ukrywam, że kupione zaraz po dostawie w sklepie. W sklepie błazenki jedzą u mnie nie. Dodatkowo po bokach na obu stronach jest jakiś biły znak.

post-7615-0-28276100-1307860447_thumb.jpgpost-7615-0-30345500-1307860473_thumb.jpg


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może napisz coś więcej o akwarium,parametry itp.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos bialego na rybce - napisz cos wiecej. Jak dlugo to jest, czy pierwszy blazenek tez to mial, czy bylo jak kupiles rybki. Wyglada na jakas plesniawke albo inna chorobe skory. Prawdopodobnie pasozyt. Nie piszesz nic o tym ani o pierwszym blazenku. Tu nawet Dr House nie pomoze jesli musialby bawic sie we wrozke. Nie mamy za duzo mozliwosci w diagnostyce na forum ale jesli chcesz zeby ktokolwiek Ci cos pomogl to napisz jak najwiecej informacji a nie kaz nam zgadywac.

Jesli to jest choroba skory ( a na to wyglada) to prawdopodobnie jedyna rzecza ktora ci zostala to odlowienie rybki i kapiel w RODi - moze byc z dodatkiem jakiegos preparatu na ospe. Upewnij sie tylko ze woda bedzie miala ta sama temperature co woda w akwa i czasami nie wlewaj preparatu do akwarium. Obawiam sie jednak ze skoro rybka nie chce jesc to infekcja poszla juz za daleko i mozliwe ze zaatakowane sa organy wewnetrzne. Ale to tylko luzna mysl. Powodzenia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zostały kupione to było ok. Dopiero po jakimś czasie się to pokazało, ale jeść nie chciały już od samego początku. pokazało się jakieś 2 dni po zakupie. Drugi błazenek też to miał. Aha Po zakupie lałem do wody czosnek.

Jeśli chodzi o wodę:Zwiększyłem dawkę wódki z 0,5ml(lane przez jakieś 2tyg) na 1ml, lałem rano. W tym momencie kiedy padł pierwszy skoczyło mi NH4 do 0,3mg/l, zrobiłem podmianę około 20% i dolałem stop ammo biodigesta.

Wyglada to jak by go ktoś porysował czymś ostrym bo ciągnie się to od skrzeli w stronę ogona w jednej Lini.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z artemią świeżo wyległą moje dwa czorty też nie jadły potem były kropki potem jeden osłabł omal nie zdechł na pompie odłowiłem do przezroczystego pojemniczka z dnem z siatki grubo oczkowej przyssawka i do brzegu akwarium następnego dnia błazen słabszy pływał już normalnie a artemię choć mała wcinał z zapałem a o kropkach później jak ci przeżyje....

ps wódka czosnek i razem bombowa mieszanka zwłaszcza jak ryby prosto z dostawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:icon_lampka: lanie czosnku na takim etapie już kompletnie nic nie pomaga a wręcz przeciwnie,czosnek stosuje się zapobiegawczo w małych ilościach jako dodatek do pokarmu,żywe robaki jak najbardziej a jeszcze najlepiej jak sobie godzinkę popływają w słonej wodzie z akwarium,nie kupuj ryb świeżo po dostawie bo są strasznie zmałatane a sprzedawcy wychodzą z założenia że lepiej u klienta niż strata w sklepie(wina jest zawsze wtedy klienta "masz złe warunki w akwarium"),kupując ryby pytaj w jakim są zasoleniu 1,019 sklep/1,024 nasze akwaria a takie przejście powinno trwać kilka dni,jest jeszcze sposób żeby podnieść temp o 2-3 * na własne ryzyko (mnie przy ocellarisku pomogło) albo usuń kompletnie chorą rybę z akwa ratując pozostałą obsadę bo nie wiadomo co dalej może się rozwinąć,brutalne ale lepiej stracić 30 zyla niż całą obsadę,powodzenia

ps.ta rybka to odłów czy hodowla ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:icon_lampka:kupując ryby pytaj w jakim są zasoleniu 1,019 sklep/1,024 nasze akwaria a takie przejście powinno trwać kilka dni

Nie wiem czy wszyscy to stosują ale mój sklep spodziewając się dostawy obniża zasolenie zbiorników a potem przywożąc zwierzaki do domu szok osmotyczny jeszcze większy :(


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super na przyszłość będę wiedział. Już po fakcie błazenki padły.

Dzięki wszystkim za porady. Hihi za brak wiedzy się płaci!!!

Pozdrawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"hihi" powiadasz? No na pewno nie dla blazenkow. Moze gdybys powazniej traktowal zycie to blazenki tez by sie cieszyly z Toba?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help! Mój błazenek od wczoraj dostał białego nalotu na jednej stronie ciała. Dzisiaj wygląda jakby zrobiła sie z tego rana, nie było mnie w domu od piątku, dopiero przyjechałam i mój sklep akwarystyczny jest już zamkniety :( Odłowiłam błazna do kotnika, biedulek pływa pionowo.

Ponoć rano jadł mrożone shrimpy normalnie, teraz podałam mu mrożonke namoczoną w czosnku i podpłynął do niej, ale nic nie zjadł.

Dodam, że mam 55L akwarium z 2 błaznami (drugi wygląda dobrze) i jedną krewetką, plus jeden koral (nie wiem jak się profesjonalnie nazywa, ale w sklepie byl opisany jako hairy mushroom, kupiłam go po konsultacji z doświadczonymi akwarystami).

Błazny i krewetka są u mnie ponad miesiąc, koral około 10 dni, woda była badana przed zakupem korala i wszystko było w jak najlepszym porządku, zresztą tak było do wczoraj..

Jutro sklep otwierają o 9, boję sie, że błazenek nie dotrzyma, czy mogę coś zrobić, żeby mu pomóc? Mam w domu FMC, i zieleń, ale nie mam pojęcia czy to coś da.. :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.