Skocz do zawartości
Tester

naped dla odpieniacza APF600

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wymienilem MCE600 na APF600. Jestem bardzo zadowolony. Jednak wczesniejsze plany zasilania go grawitacyjnie wziely w leb i musialem podlaczyc do niego pompke. Wiem z netu ze przeplyw przez ten odpieniacz powinien byc w granicach 600-700L/h. Nie mialem takiej pompki wiec podlaczylem maciupkiego eheima 300. Odpieniacz dziala super. Zastanawiam sie teraz nad jedna rzecza. Jesli odpieniacz jest tym lepszy im woda w nim ma dluzszy kontakt z babelkami to wolniejszy przeplyw doskonale spelnia ta zaleznosc. Po co wiec wymieniac pompe na 600L/H? Wolny przeplyw = dluzszy czas czyszczenia wody = bialka lepiej odpienione. Niestety nie znam sie na tym i prosze o wyjasnienia :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No i w takim litrażu nie trzeba się śpieszyć bo odpieniacz i tak jest nad-wymiarowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, dobrze myślisz, tyle że to się sprawdza tylko w przypadku małego litrażu i za dużego odpieńka, no i system musi być mocno obciążony, inaczej przeciągniesz wodę i kaplica. Druga strona medalu jest taka że przy średnim czy słabym obciążeniu ten sam odpieniacz obsłuży większy litraż, wystarczy zwiększyć przepływ przez niego.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawić, tyle czy będziesz miał możliwość regulacji odpieniacza w takim zakresie jak przy nominalnym przepływie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga uważaj na apf600

ja wyjałowiłem kiedys nim 400 litrów


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wyjałowiłeś APF-em, refugium i DSB, a nie samym odpieniaczem, APF tytanem wydajności nie jest :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam apf600 i zasilam go pompką New J?et 1200 która jest z regulacją i możesz śmiało ustawić sobie ten odpieniacz tak jak ci pasuje. A i pompka wcale nie jest taka droga.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ostatnio wymienilem MCE600 na APF600. Jestem bardzo zadowolony. Jednak wczesniejsze plany zasilania go grawitacyjnie wziely w leb i musialem podlaczyc do niego pompke. Wiem z netu ze przeplyw przez ten odpieniacz powinien byc w granicach 600-700L/h. Nie mialem takiej pompki wiec podlaczylem maciupkiego eheima 300. Odpieniacz dziala super. Zastanawiam sie teraz nad jedna rzecza. Jesli odpieniacz jest tym lepszy im woda w nim ma dluzszy kontakt z babelkami to wolniejszy przeplyw doskonale spelnia ta zaleznosc. Po co wiec wymieniac pompe na 600L/H? Wolny przeplyw = dluzszy czas czyszczenia wody = bialka lepiej odpienione. Niestety nie znam sie na tym i prosze o wyjasnienia :)

Czytałeś ten artykuł:

http://www.malawicichlidhomepage.com/mch%20polish/skimmer_polish.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...jako zwolennik odpieniaczy recylkulacyjnych,zauwazylem pare rzeczy zwiazanych z ich dzialaniem...otoz wedlug moich spostrzezen nie ma znaczenia jaka jest pompa zasilajaca,ma znaczenie tylko pobor pradu.Po co placic za mocna pompe,kiedy mala zrobi to samo.W odpieniaczach recylkulacyjnych jest bardzo mocno przedluzony czas styku babelkow z woda i dlatego uwazam ze sa one lepsze,mniej wariuja,nie siadaja tak podczas karmienia i do tego sa zewnetrzne ,jak dla mnie same plusy...Uzywalem pare pomp zasilajacych od 450l/h do 2300l/h i efekt dokladnie ten sam...nawet sprobowalem pompe zasilajaca,ktora miala mesh i zaciagala powietrze przed podaniem...efekt znow ten sam,wiec wstawilem pompe 650l/h i nie zamierzam dalej kombinowac,skoro nic to nie zmienilo oprocz zuzycia pradu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to jest tak jak napisałeś z tymi różnymi pompami. Ja u siebie zaobserwowałem na mojej NJ1200 dużą różnicę w pienieniu w zależności od ustawionego przepływu wody. Wydaje mi sie że regulacja jet potrzebna przy takich odpieniaczach więc lepiej jest kupić pompę z tą właśnie regulacją.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wyjałowiłeś APF-em, refugium i DSB, a nie samym odpieniaczem, APF tytanem wydajności nie jest :)

Pozdrawiam

seb

a mówią że DSB w sumpie nie działa :D


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.