Skocz do zawartości
Tester

Profilux vs Aquatronica vs cos innego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przed grudniowym urlopem, kiedy to akwarium zostanie poddane probie przetrwania dwa tygodnie pod opieka sasiada, planuje troche zautomatyzowac caly system. Wiem ze komputery akwarystyczne nie sa tanie wiec oszczadzanie zaczynam juz teraz. Nie znam sie na komputerach akwarystycznych i w sumie nawet nie widzialem zadnego na zywo. Szukam porad i wszelkich informacji na temat dostepnosci, mozliwosci, wersji i rozwiazan w dziedzinie ogolnodostepnych komputerow.

Moje oczekiwania na teraz sa raczej podstawowe jednak nie chcialbym wydac teraz kasy zeby potem wymieniac caly system. Na obecna chwile oczekiwalbym kontroli podstawowych parametrow pH,Red-Ox, zasolenie, temperatura (pewnie o NO3 i PO4 moge tylko pomarzyc :)), kontrola swiatla i paru gniazdek, zdalny dostep do parametrow np przez HTTP i zapis danych powiedzmy z ostatnich dwoch tygodni. Potem kontrola pomp i dozownikow oraz pewnie te rzeczy o ktorych Wy wiecie a ja nie.

Jakie sa Wasze rady, opinie i sugestie?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tester - koputerow jest tyle co pomp cyrkulacyjnych... a GHL jest wsrod komputerow jak TUNZE wsrod pomp. Ma swoje wady i przedewszystkim odstraszajaca cene :) ale zaden inny komputer nie ma takich mozliwosci i takiego zaplecza. Troche jest gadzecierski. Fakt. Ale ciezko wymyslic zadanie dla profiluxa, z ktorym sobie nie poradzi :)

Z mniej skomplikowanych i tanszych rozwiazan - zainteresuj sie naszym polskim sterownikiem SKALAR. Milo cie zaskoczy :)

Pozdrawiam

Lukasz

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester: to rzuć okiem jeszcze na http://www.neptunesys.com. Za dużą wodą dosyć popularne....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i Profiluxa i Aquatronica. Jeden i drugi do zastosowań w akwarystyce bardzo dobry.

Na pewno mniejsza kasa potrzebna jest na Aquatronica i można sukcesywnie powiększać o odpowiednie interfejsy w miarę potrzeb.

Prócz kilku bajerów które posiada Profilux a i tak ich nie używam (np. listwa led z burzami) to wszystko przemawia za Aquatronicą, a ilość dołączenia możliwych interfejsów pomiarowych dla mnie przemawia za Aquatronicą.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aquatronica i profilux sa kompatybilne? np czy lampa sterowana profiluxem moze byc sterowana aquatronica?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi powie jak to jest z oznaczeniami profiluxa? II, Plus II, Plus II EX do tego seria III.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzenko, tak, ja to wszystko wiem, widzialem tabele porownawcze, ale mi chodzi o glos praktyki


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej listu powinniśmy jeszcze dodać ARM http://www.sq9gl.com/ARM30/arm30.htm .

Spełniający Twoje oczekiwania, rozwojowy i raz, że polski, dwa, również słonego akwamaniaka (o cenie nie wspomnę).


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARM ciekawe,ciekawe, a gdzie to kupić można?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo, to mufti.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufiego zostawcie w spokoju :rofl: . On nic nie wie, nie zna się, ogólnie zarobiony jest....

A poza tym żarcikiem, to ARM to kawał dobrego sprzętu. Godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ja mam Profiluxa II z pełnym osprzętem i powiem tak.... omijaj z daleka jak tylko możesz... ja mam fuul wypas a stosuje do włączania i wyłączania światła (tylko części, reszta normalnym sterowanym zegarem), sonda ph pokazuje takie głupoty że szkoda gadać, redox chyba dobrze a tylko daltego że i tak nie umiem zweryfkować no i pozatym do niczego nie jest niezbędny... temperaturę też pokazuje zawyżoną, zasolenia nie mierze ale znając opinie innych urzytkowników nadaje się profiluź tylko do sterowania światłem, ale tu trzeba by mieć ściemnialne stateczniki....

Podsumowując .... kupa za kupe kasy... wg mnie dużo lepiej mieć pojedyńczych urządzeń do sterowanie poszczególnych parametrów.... dal przykładu reaktorem steruje u mnie ph komputer AM....

Jacek

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacekkudla też mam profiluxa 2, ale kupionego z myślą o ściemnianych statecznikach i sterowaniu Tunze, koszt multikontrolera i komputerka porównywalny. Wskazania pH w profiluxie faktycznie nie sa dokładne ale to chyba każdy wie:D mam dwie sondy pH (standard i karta rozszerzeń) i zaraz po skalibrowaniu pokazują różne parametry o ok 0,2 stopnia. Temperaturę możesz skorygować programowo. Jak już będzie nowy sump to czujnik poziomu podepnę, żeby dolewka była automatyczna.

W profiluxie do teraz nie potrafię np. ustawić chłodzenia tak jak chcę, tzn od temp.. (jak ktoś wie jak dajcie znać!)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester sam wiesz że na pomiar ma wpływ dużo czynników, począwszy od komputera, przez sondę, zakłócenia zewnętrzne, płyny kalibracyjne i inne..

Profilux pokazuje mi dzienne wahania pH, ładnie obrazuje na wykresie.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.