Skocz do zawartości
Co-2

Odpieniacz do akwa 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

wszystko pięknie ładnie ale za pompkę wartą 100 zł no może 140 i rurę pcv za 50 zł płacić 400??? to przesada... chińskie odpieniacze są w dobrej cenie znaczy się wg mojego uznania to cena odpowiednia ale co dalej... to już można spuścić zasłonę milczenia ;)

U mnie akwarium ma 5 tygodni, chiński odpieniacz, przez miesiąc może wywalał syf, wyczyściłem go tydzień temu i teraz ledwo coś tam się pieni, mam 3mm syfu w kubku. Wychodzi na to że wypienił co miał wypienić.

Chińczyki są niezłe do mniejszych litrażów, a do większych po prostu ich nie ma.

Co do cen to się zgodzę w 100% to jest ściema. Jak czytam o tym że Delteki pękają w rękach podczas mycia to nie wierzę w to co czytam, pompka i plastik za 1400zł i pęka przy myciu? :thumbup: Moim chińczykiem można rzucać i nie pęknie ;) A że pompa nie rekordowa... litraż też nie ogromny. Wydajność jakąś rozsądną ma, a że bierze trochę więcej wat niż niemiecka, trudno.

Cena taka jak jakiegoś niemieckiego na kostkę, a tu już jest pompka igiełkowa dołączona.

/edit

No i na ceny w polskich sklepach też trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo polega to na tym, że koleś jedzie vanem do Niemiec, kupuje sprzęt, przywozi i wali marżę 50%.

Kupiłem nowy kubełek w Niemczech za 400zł, a Polsce ten sam 650-680zł :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem deltec 1050


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, że też nikt nie robi fajnych małych pompek na igle można by taki fajny odpieniaczyk HOB sklecić że mucha nie siada :geek:

Pozdrawiam

seb

popieram popieram świetny pomysł czekamy na model mini Franuś tylko pytanie na jakiej pompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam projekt odpieniacza to mały pikuś.

Cały wic polega na zrobieniu odpieniacza taniego.

Przy dużych konstrukcjach nie ma z tym najmniejszego problemu - wychodzą z reguły kilkakrotnie taniej niż modele fabryczne.

Przy małych odpieniaczach koszty stałe to: pompa, koszt materiałów (które trzeba kupić w nadmiarze bo nikt 0,5 rury transparentnej nie sprzeda) oraz koszt obróbki skrawaniem. Lekko licząc 300 zł bez pompy się uzbiera tak czy siak.

Zapewne stąd też brak czegoś rozsądnie pieniącego, małego i taniego.

P.S Sam pracuję nad odpieniaczem (kopia Delteca APH 525) i problem drogich i nietypowych rur już rozwiązałem - najprościej jak się dało. Mam już finalny (prawie) projekt 3D łącznie z wymiarówką - myślę, że w 400 zł (bez pompy) się zamknę. Następne 100-200 zł to system samooczyszczania tego odpieniacza + następna stówa pojemnik na odpadki.

Jest to więc na granicy opłacalności (sam odpieniacz) - system globalny (odpieniacz + układ czyszczący ze zraszaniem) jest jak najbardziej ekonomicznie sensowny.

Teraz tylko - łatwizna - sprzedać ;-)

Myślę, że temat "tanich" odpieniaczy wyczerpałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Prosze ,głowica Aqua-Szut 750L/h przerobiona na igłe z biobala.

Można każdą nawet małą głowiczke przerobić na igiełkę albo mescha.

Co do pompy BP 1202 na igle to do przerobienia miniflotora lub midiflotora może być za mocna.

Posiadam taką i wpakowanie mieszanki do odpieniacza średnicy 80mm bez skręcenia jej było nie możliwe.

Na ostatnich zdjęciach mały odpieniacz na pompie Aqua-Szut 750 -wirnik na meschu

 

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I całkiem nieźle pieni :thumbsup:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeróbek na mescha nie polecam - nie są wydajne i sporo zachodu potem z czyszczeniem tego.

Lepiej podpasować z biobala.

P.S Odpieniacz fajny - ciekawe kolory :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tunze reefpacka 200 nikt nie polecil? Moze najtanszy nie jest, ale wydatkiem i estetyka wymiata. Zmiana wezyka na wieksza srednice, mala kombinacja przy dolociei podpiecie tlumika daje naprawde ciche i wydajne pienidlo. Wskazania na spirometrrze pomiedzy 150-200 l powietrza

W nowszej wersji daja mala igielke, siostre dwoch wiekszych super wydajnych modeli. Sama pompe tez idzie oddzielnie kupic i przy odrobinie checi i spienionego PCV mozna odgapic cos co juz dziala.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

cherry_ukasz , piana :thumbup:

Mariusz_76 ja mam u siebie w odpieńku przerobionego New Jeta na mescha i nie narzekam-piana gęsta ,pompa cicha a jak wyczyszcze mescha raz na miesiąc lub dwa to wszystko.A zamieniłem zamiast pompy z wirnikiem igiełkowym.

Co do kolorów to wersja ekonomiczna z kawałków plexi jakimi dysponowałem.Najważniesze aby dobrze działał ;)

Poniżej zdjęcie(sory słaba jakość) na pompie New Jet 1200 z meschem

 

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Skąd wziąć tanie przeźroczyste rury PVC?

dział plastików tesko eleclerc i ine markety z plastikami spożywczymi pojemniki plexi nie pp bo nie skleisz intem plast robi 96mm średnicy na 300mm (270 bez pokrywy) następny rozmiar to jak się nie mylę ma 200mm średnicy i 200mm

a cena pierwszej wersji to aż 12.50pln druga coś około 17.pln więc nie majątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor SlimSkim i SlimSkim Nano, za ~400PLN

tylko wydajność jakaś niepewna ktoś z 100 litrami sprzedawał bo nie dawały rady... szukam opinii o tych odpieniaczach! ma ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie robi (...) fajnych odpieniaczy do małych akwa...

No to trzeba samemu przysiąść i coś wystrugać :D Moje 'dziecko' póki co daje sobie doskonale radę w przerybionym zbiorniku, zdaję sobie sprawę że o budowaniu odpieniaczy niewielkie mam pojęcie ale jeśli to 'coś' działa, po co przepłacać :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat "tanich" odpieniaczy wyczerpałem.

Eeeee.... chyba nie wyczerpałeś :)

Ja robiłem kilka mniejszych odpieniaczy.

Np. takie:

tarmaly1.jpgtarmaly2.jpg

gallery_9028_1741_12771.jpg

gallery_9028_1741_47340.jpg

Ten drugi na maxi jecie 1200 z przerobionym wirnikiem.

Temat jest ciągle otwarty :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek a pamiętasz jakie wymiary miał ten odpieniacz? :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastek

Jest pewna granica kosztów stałych (300-400zł - a gdzie zysk?) poniżej której nie da się zejść z produkcją komercyjnego odpieniacza. Wynalazki z butelek czy płyt PVC pomijam - nigdy nie trafią do masowej produkcji choć mogą działać równie dobrze co wersje komercyjne.

Teza była "dlaczego nikt nie robi odpieniaczy do małych akwa" - bo się nie opłaca, bo nikt tego nie kupi.

Ile kosztowały te Twoje odpieniacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiarów dobrze nie pamiętam, ale jeden był na rurze 90mm drugi na 120mm

Mariusz_76 jeśli chodzi o masową produkcję to odpieniacze wychodzą bardzo tanio, ale że firmy chcą na nich jak najwięcej zarobić to już inna sprawa.

Produkcja to jedno a import, pośrednicy itd, itp.

Teza była "dlaczego nikt nie robi odpieniaczy do małych akwa" - bo się nie opłaca, bo nikt tego nie kupi.

Tak, masz rację, jeśli chce się na nich dużo zarobić :)

Te sprzęty które jak pokazywałem kosztowały od 250-350 zł, więc jak widzisz da się tanio a wydajnie :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rury kupujesz gotowe czy zwijasz płaskie kawałki?

Bo jeśli gotowe to albo masz fajne żródło (pewnie nie podasz ;-) albo duży zbyt na produkty i wykorzystujesz kawałki, które by zostały po jednostkowej produkcji.

Pyt. prześlij mi na prv. ile by kosztowała kopia Delteca APH 525 (bez pompy) u Ciebie. O ile materiał to pryszcz to obróbka skrawaniem nabija mi koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rury mam całe, zwijam tylko stożki

Rury kupuję po 2 metry przeważnie, no chyba że coś bierzemy na pół z DarkiemB30, zostawiam i później wykorzystuje do innych projektów :)

Co do kosztów zrobienie Delteca, to musiałbym podliczyć, ale tak sobie myślę że tak plus minus jestem w stanie się zmieścić w kosztach 500-600 zł przy każdym odpieniaczu :D dużym i małym :D może nawet mniej :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A nie najtaniej by było kupić jakiś chiński odpieniacz i tylko pompę markową dopasować do gotowego korpusu? Oczywiście mówimy o małym odpieniaczu.

No i moim zdaniem lepiej kupić dużego chińczyka niż mały odpieniacz, taniej wychodzi, a jak się jego wydajność podaną przez producenta podzieli na 2, to wyjdzie taka jak u małego markowego odpieniacza tylko tańszym kosztem ;)

Mariusz_76 jeśli chodzi o masową produkcję to odpieniacze wychodzą bardzo tanio, ale że firmy chcą na nich jak najwięcej zarobić to już inna sprawa.

Produkcja to jedno a import, pośrednicy itd, itp.

Import swoją drogą, ale sklepy walą marże z kosmosu. Ostatnio widziałem sławną LEDową lampę chińską i przy zamówieniu 100 egzemplarzy chińczyk chce 80 dolarów za jedną... I jak dopłyną do Polski to nagle kosztują 1500zł ;):whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek a pytałem się o kopie delteca... to napisałeś, że nie ;) hehehe spoko nie czepiam się... poza tym to te Twoje odpieniacze jak dla mnie są "duże" i tyle! ja potrzebuję np czegoś co by było estetyczne i np można by do środka wcisnąć i nie wystawałby z 2 metry ponad akwarium a i też panel dla niego nie musiał zajmować 3/4 akwarium i tyle... takich propozycji nie ma! są chinczyki... lub tunze podparte delteckiem

jak delteka bym kupił, żeby nie cena to już tunze podobno z jakością odpada i zysk ponad odpieniacz kostkowy jest niewielki... a różnica w cenie nieporównywalna. Czy nikt nie potrafi zrobić czegoś na wzór weipro 2005 np. ale takiego z sensem a nie... weipro bym wcisnął w swój panel ale po co jak kostkowiec obsługuje mi sps a weipro sądzę, że nie miałby szans.

więc jak ktoś zacznie kopiować delteki albo robić coś jak tunze reefpack to będę pierwszym piewcą zachwalającym tego kogoś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie, wrócę z urlopu to się zajmiemy odpieniaczem do 112 litrów :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy! będę pierwszy w kolejce... jeżeli zrobisz jakaś solidną kopię tunze lub delteca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.