Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym założyć malutką rafkę, najprawdopodobniej skorzystam z zestawu Aquaela nano reef 30. Tu mam pytanko, ile najwięcej udało się komuś utrzymać takie akwarium? Widziałem w dziale "nasze akwaria" sporo takich,ale czasami wątki się urywają i nie ma dalszej informacji o losach zbiornika. A i jeszcze 1 pytanko - da się zamknąć z kosztami startu tego akwa w 700 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 700 zl powinienes sie zmiescic, bez wodotryskow, z podstawowym sprzetem i podstawowym rozruchem, jednak zycia w tej kwocie jakiegos szczegolnego nie zmiescisz..

Co zas do wielkosci baniaka to apetyt rosnie w miare jedzenia jak to sie mowi... 30stka szybko okazuje sie za ciasna, za malo ustawna, zbyt niestabilna parametrami itd itp... stad szybkie przesiadki na cos wiekszego. Paradoksalnie takie male akwarium wymaga wiecej pracy i doswiadczenia niz czasami wieksze...

Wiem co mowie bo jestem na etapie kolejnego baniaka po wlasnie 30stce ;)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kheldar - niestety to hobby nie ma finansowych granic. Zdarzają sie niespodzianki ktore wymagaja natychmiastowych reakcja a te z kolei wymagaja nakladow finansowych. Chociaz mowiac prawde w 30L te koszta beda nieporownywalnie wieksze niz w 300L. Niemniej jednak przy malych funduszach, zwlasza bez regularnego przyplywu gotowki ( praca) nie polecam zabawy w akwarystyke morska


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.