Skocz do zawartości
Mr_Garden

Wybredne pokolce...

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś sprawdzone metody aby nauczyć jeść pokolce algi Norii? Moje się nawet nie interesują, borsuk początkowo bał się klipsa, teraz przepływa obok niego obojętnie, żółtek udaje, że nic tam nie ma :) Mrożonki jak i suchy jedzą jak oszalałe... a algi mają w nosie... po jakim czasie zaczęły u Was interesować się algami?

Pozdrawiam,


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje nigdy się nie nauczyły... spirulinę wiadrami można było wrzucać, a algi nori miały w nosie :whistle:

:welcome:


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się Nikuś obawiam :wallbash: może jak dojdzie planowana Xanthurum i A. Japonicus to się nauczą...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ni daj im ze 3 dni jesc, to sie zainteresuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zła kolejność. Jak już posmakowały mrożonek, albo jakichś dobrych granulek, to nori mogą już zwyczajnie zlać. Ale tak, jak Nika pisze, jeśli jedzą to dawaj spirulinę i nori nie będą potrzebne.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za podpowiedzi :) jak dokupię jeszcze 2 pokolce spróbuję wtedy przegłodzić i zawiesić same nori, jeśli nie to spirulinka będzie :yes


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 4 pokolce i borsuk jedzą algi Nori. Pocięte na kawałeczki i namoczone w wodzie. Wcześniej z klipsa nie jadły.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz je przestawiać na te nori, to weź je na głód. W prawidłowo działającym akwarium 3-4 dni bez jedzenia pokolce dadzą radę bez problemu. A po takim czasie może przestaną się bać klipsa ;]


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierz dajesz to zmieszane z mrożonkami?

Snocho pierwszą próbę zrobię tak jak piszesz, może się uda :)

Chcę im urozmaicić dietę, jak nie będą chciały to łaski bez :harhar:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawet "czas" nie zadziałał. klips klipsem, ale i cięłam i moczyłam, podawałam do zbiornika i ... nic. łapały i pluły jak "gupie".


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mrożonkami daję zmieszane.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego muszą jeść nori? Jakos sie tak utarlo że pokolce muszą jeść nori, a czemu? :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego muszą jeść nori? Jakos sie tak utarlo że pokolce muszą jeść nori, a czemu? :D

Pozdrawiam

seb

A dlaczego kobieta gotuje w 7 garnkach ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy muszą... :lol: Na pewno będą dostawać spirulinę to jako dodatek i fajnie popatrzeć jak skubią sobie hehe

Przed chwilą wyjąłem klips i rzuciłem luzem na baniak płaty nori... efekt? Zostały rozszarpane i pożarte w ciągu kilku minut... czyli bały się klipsa B)

Edit:

Snake żeby na 7 dni było, albo co by mąż nie wybrzydzał...? hehe :w00t:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje na początku też nie chciały jeść z klipsa albo się bały albo po prostu nie były zainteresowane, bardzo mi zależało na podawaniu w takiej formie bo wygodnie i poza tym to zielenina niezbędna w diecie pokolców. Mój sposób polegał na moczeniu skrawka, który następnie rozcierałem w palcach i podawałem taki by pływał swobodnie w toni, dopiero ten sposób sprowokował je do jedzenia alg nori. Dziś podaję już w klipsie co drugi dzień i pokolce rozszarpują ją dosłownie jak piranie i zjadają, co mnie cieszy bo też widok fajny.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło tak, że jeden już kupiony jadł nori, i reszta zwyczajnie nauczyła się od niego, ale fakt, zwyczajnie element szczęścia...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam klipsa,mocuje do czyscika,czyscik jest cały czas przyxzepiony do szyby wiec są do niego pokolce przyzwyczajone


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam prosto do wody kawałek nori i te piranie rozszarpują w ciągu minuty :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo co u Vitka , jako , że w sklepie klipsa nie było , to podaję na czyściku i siamają aż miło.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też na początku oswajały się z klipsem. Nauczyły się z niego jeść, ale żeby nie było - jak jest przyczepiony w jednym konkretnym miejscu w zbiorniku. A tak w ogóle, to jedzą nori z ręki. Wystarczy, że włożę palce z płatkiem i skubią jak wściekłe. Jak zostaje niedużo to wypuszczam, żeby mi palców nie pogryzły ;)

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.