Skocz do zawartości
Lockstar

braciszek dla zebrasomy

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje rady. Mianowicie mamy 210l i trzymamy sobie Zebrasome veliferum od kilku miesięcy i jest bardzo spokojniutkim stworem. Do tego w baniaku pałętają się jeszcze dwa błazny, jedna babka i trzy wargacze. Bardzo chciałabym niebieska rybkę żeby to ożywić (i nie, garbik nie może być, musieliśmy oddać terrorystę, okupował 70% baniaka) za to hepatus byłby idealny. Pytania takie: czy w ogóle mogę go tam wrzucać a jak już to malutkiego (żeby nie fikał) czy podobnego wielkością do zebrasomy (żeby go nie zeżarła). Jak macie doświadczenia z trzymaniem takiej pary to dajcie znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veliferum urośnie Ci jak patelnia, i zbiornik będzie dla niej za mały. Poza tym zgrać ją z innym pokolcem gdy już ona jest "u siebie" to będzie poważny problem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego sie wlasnie obawialam, bylo kurcze wpuscic oba na raz i by sie dograly :( ma ktos jakis inny pomysl na niebieska rybe do tego litrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Mianowicie mamy 210l i trzymamy sobie Zebrasome veliferum ... Bardzo chciałabym niebieska rybkę żeby to ożywić ... hepatus byłby idealny. ...

tego sie wlasnie obawialam, bylo kurcze wpuscic oba na raz i by sie dograly ...

wybacz, ale wpuszczenie dwóch pokolcy (zwłaszcza hepatusa i z. flavescens) to w ogóle nie jest dobry pomysł...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pokolcami wcale nie musi być tak źle. Mam w 330 litrach hepatusa ok 10 cm od pół roku, dziś wpuściłem mniejszego żółtka - od pierwszej chwili się tolerują :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemnik, to że po paru godzinach Hepatus nie zabił Ci żółtka nie znaczy że będą się tolerować. Po tygodniu jak nie zauważysz oznak walki to może będzie ok, masz też większy zbiornik od kolegi Lockstar. Ja miałem przeprawę z wpuszczaniem Scopasa do Ctenchaetusa w podobnym litrażu co Lockstar. Przez pierwsze 24h nic kompletnie, pokój. Po tygodniu zacząłem zauważać ślady jakby obtarcia na Scopasie i Ctenochaetusie. Scopas dostawał łomot za skałami.

Jak chcesz wpuszczać drugiego pokolca to dobrą metodą jest zastosowanie siatki ogrodowej do przedzielenia zbiornika chyba Kris_77 robił taki manewr z Loriculą. Jak wpuszczasz żółtka to dobre są też "żółtki" z folii przyklejone do przedniej szyby :) agresor nie wie którego żółtka atakować a później boi się że jego nowy sąsiad wróci z kolegami.

Tak czy inaczej masz za mały zbiornik na oba pokolce i na każdego z osobna także.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię tak...

Pokolec idzie za 3-4 godzinki do sumpa w tym czasie wpuszczam nowego do akwarium.

Cała procedura oczywiście wieczorem przy zgaszonym świetle.

W nocy pokolec wraca do akwarium, rano generalnie olewa nowego mieszkańca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię tak...

Pokolec idzie za 3-4 godzinki do sumpa w tym czasie wpuszczam nowego do akwarium.

Cała procedura oczywiście wieczorem przy zgaszonym świetle.

W nocy pokolec wraca do akwarium, rano generalnie olewa nowego mieszkańca

Osobiscie uwazam, ze 2 pokolce a w szczegolnosci hepatus to nie ryba na 210L :(

Bardzo podoba mi sie pomysl Nika, zeby dawac odnosniki do zdjec ryb. Dla poczatkujacych super sprawa - Tak Trzymac!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam, ze 2 pokolce a w szczegolnosci hepatus to nie ryba na 210L :(

Bardzo podoba mi sie pomysl Nika, zeby dawac odnosniki do zdjec ryb. Dla poczatkujacych super sprawa - Tak Trzymac!!!!!!!!

zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

wklejanie linków, owszem czasem pomaga, choć gdy trafimy na "ścianę" to i pdf książki nie pomoże...

fajne jest to, ze niektórzy pytają i radzą się co zrobić i czy będzie dobrze... to już połowa sukcesu.

druga połowa zależy od "wysłuchania" porad.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

wklejanie linków, owszem czasem pomaga, choć gdy trafimy na "ścianę" to i pdf książki nie pomoże...

fajne jest to, ze niektórzy pytają i radzą się co zrobić i czy będzie dobrze... to już połowa sukcesu.

druga połowa zależy od "wysłuchania" porad.

:)

Z gory przepraszam autora tematu, za "off-topic"

@Nika, sam zaczynajac przygode z akwarystyka morska mialem gigantyczny problem z nazewnictwem ! W obecnej chwili okolo 70% ryb potrafie skojarzyc z nazwy, z koralami jest niestety gorzej :/

Mysle, ze nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Dlatego podpisuje sie "recami" i nogami pod pomyslem Nika, aby w nazwie poszczegolnego zwierzecia byl odnosnik do reeflex !!!!!!!!!!!!!!!!!

A tak btw, jak wielu jest forumowiczow, ktorzy nigdy nie zaznali rozowego koloru w swoich postach ????

hm.. czy Ty jesteś teraz złośliwy??? bo zastanawiam się, czy się nie obrazić na wszelki wypadek :p

Zapraszam na duel w scrabble :p

zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

pdf książki nie pomoże...

Przypominam, ze to nielegalne !

@Moonalisa, oczywiście że masz rację:) ja potępiam piractwo a to był jedynie przykład (choć nieprzemyślany - przyznaję) dla podkreślenia problemu.

i koniec z OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegne od tematu ;) Sorki Nika - ale jakos nie moglem przejsc obojetnie.

Od kiedy pdf jest nielegalny ? :) Mam sporo ORYGINALNYCH ksiazek kupowanych w pdf jako ebook version. Co prawda informatycznych ale swiat idzie do przodu :) Ostatnio w wersji elektronicznej prenumeruje angielski Coral - dostaje go w pdf. Amazon oferuje Kindle eBook - sporo juz pozycji o rafie mozna znalezc w formacie Kindle :) eBooki to przyszlosc, choc nic nie zastapi ksiazki - jej zapachu, szelestu przewracanych kartek to eBook sie nie niszczy i nie niszczy tez drzew... :) A piractwo - coz to inna sprawa - ksiazki papierowe tez mozna krasc np. z biblioteki - ale nie oznacza to ze biblioteka jest nielegalna ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegne od tematu ;) Sorki Nika - ale jakos nie moglem przejsc obojetnie.

Od kiedy pdf jest nielegalny ? :) Mam sporo ORYGINALNYCH ksiazek kupowanych w pdf jako ebook version.

...

i masz prawo je rozpowszechniać/publikować? "wklejać" na każde forum/mail/blog?

... nic nie zastapi ksiazki - jej zapachu, szelestu przewracanych kartek ...

dokładnie tak.

... A piractwo - coz to inna sprawa - ksiazki papierowe tez mozna krasc np. z biblioteki - ale nie oznacza to ze biblioteka jest nielegalna ;)

nadal się zgadzam.

i proszę koniec OT-u :offtopic: , jeśli nie mam racji daj znać na pw - edytuję swoje teorie...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.